آمریکا، 10 مقام دیگر ونزوئلا را تحریم کرد
۶۲۸۶۶۷
۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵
۴۹۶۳ 
دولت آمریکا در ادامه رویارویی با دولت ونزوئلا و نهادهای قانونی این کشور، 10 نفر از جمله رئیس دفتر رئیس‌جمهور و معاون مجلس موسسان ونزوئلا را تحریم کرد.
خبرگزاری فارس: دولت آمریکا در ادامه مقابله با دولت قانونی ونزوئلا، 10 نفر دیگر از مقامات این کشور را تحریم کرد.

آنطور که «استیو منوشین» وزیر دارایی آمریکا در مصاحبه با میامی‌هرالد گفته، اتهام اصلی این 10 نفر، دست داشتن در برگزاری انتخابات ماه گذشته مجلس موسسان ونزوئلا است که در زبان حقوقی با عنوان «تضعیف مردمسالاری، سانسور رسانه‌ها و داشتن مسئولیت در برنامه فسادآلود پخش مواد غذایی دولتی» عنوان شده است.

ماه گذشته میلادی بود که مردم ونزوئلا برای تعیین اعضای مجلس موسسان که اختیار راهبری این کشور را به دست می‌گیرد، پای صندوق‌های رأی رفتند.

مخالفان دولت ونزوئلا که این انتخابات را گامی برای ایجاد جایگزین برای مجلس ملی و حذف یکی از نهادهای مخالف «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور این کشور می‌دیدند، انتخابات را تحریم کردند.

دولت می‌گوید 41.5 درصد از مردم در انتخابات شرکت کرده‌اند حال آنکه مخالفان عدد درست را 12 درصد می‌دانند.

دولت آمریکا در پی برگزاری این انتخابات، مستقیماً نیکلاس مادورو را تحریم کرد.

حالا هم وزارت خزانه‌داری آمریکا، در ادامه مقابله با عاملان برگزاری این انتخابات، 10 نفر از جمله رئیس دفتر رئیس‌جمهور ونزوئلا، دو تن از وزرای کابینه فعلی و معاون مجلس موسسان را تحریم کرده است.

این تحریم‌ها شامل بلوکه کردن دارایی‌های این اشخاص در آمریکا، منع اتباع آمریکایی از معامله با آنها و ممنوعیت ورودشان به خاک آمریکا است.

با تحریم‌های امروز، تعداد مقامات ونزوئلایی که به اتهام «تضعیف مردمسالاری» از سوی آمریکایی‌ها تحریم شده‌اند، به 40 نفر می‌رسد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج