پورعلی‌فرد: نباید سوژه به دست دشمنان ایران داد
۶۲۸۷۱۳
۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۷
۴۳۸۵ 
رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: افرادی که عکس و فیلم خوابیدن ملی‌پوشان در فرودگاه را منتشر کردند، به دست دشمنان ایران در خارج از کشور سوژه دادند.
خبرگزاری تسنیم: ناصر پورعلی‌فرد، رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام درباره قهرمانی تیم بدنسازی و پرورش اندام ایران در رقابت‌های جهانی اسپانیا اظهار داشت: در این مسابقات نزدیک به 82 کشور حضور داشتند و شاهد رقابت نزدیکی بودیم. کشورهای عمان و کره جنوبی پیشرفت خوبی نسبت به دوره‌های گذشته داشتند و امتیازشان به ایران خیلی نزدیک شده بود، اما ورزشکاران کشورمان خوش درخشیدند و توانستند چهارمین قهرمانی پیاپی ایران را رقم بزنند. ما امسال همچنین توانستیم برای اولین بار در وزن 100+ کیلوگرم قهرمان جهان شویم که این بسیار رزشمند بود. 

وی افزود: امسال کنگره جهانی هم برگزار شد که در بخشی از آن، سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی تصاویری از حضور اخیرش در ایران و همچنین رقابت‌های جام الماس خلیج فارس را پخش کرد. نکته جالب اینکه نه تنها رئیس فدراسیون جهانی، بلکه کنگره جهانی نیز موافق عملکرد ما بودند و ایران را تحسین می‌کردند.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ادامه داد: یکی از مباحثی که در کنگره جهانی صورت گرفت، موضوع کنفدراسیون آسیا بود. رئیس این کنفدراسیون پست دیگری برای کشورش گرفته و نمی‌تواند به فعالیت خود ادامه بدهد. در همین اساس قرار است کنگره آسیا در اردیبهشت ماه به میزبانی مغولستان برگزار و برای پست‌هایی همچون ریاست، نایب رئیسی و ... تصمیم‌گیری شود.

پورعلی‌فرد در پاسخ به این سوال که آیا برای این انتخابات کاندیدا خواهد شد یا خیر؟ گفت: باید این موضوع در وزارت ورزش و جوانان مطرح شود و ببینیم نظر مسئولان برای حضور در چه سطحی است. البته من در حال حاضر عضو کمیته اجرایی و همچنین عضو هیئت رئیسه جهانی هستم.

وی درخصوص پاک بودن ورزشکاران ایران در چهارمین قهرمانی پیاپی عنوان کرد: همیشه به ورزشکاران گفته‌ایم که موضوع مبارزه با دوپینگ را در دستور کار قرار بدهند. ما هر چقدر که هم بخواهیم، فقط در یک سطح خاص می‌توانیم نظارت کنیم و در واقع این خودِ ورزشکار است که باید رعایت کند. ما همواره همکاری لازم را با نادو داشته‌ایم و تست دوپینگ قبل از ورزشکاران در چند مرحله گرفته‌ می‌شود و اگر هم کسی این کار را نکند، برخورد لازم صورت می‌گیرد.

رئیس فدراسیون بدنسازی  و پرورش اندام درباره خوابیدن ورزشکاران روی زمین فرودگاه مادرید و حاشیه‌های این اتفاق گفت: کسانی که تصاویر این خوابیدن را منتشر کردند و فیلم گرفتند، نه تنها به جامعه ورزشی ایران توهین کرده‌اند، بلکه موفقیت تیم کشورمان را نیز زیر سوال برده‌اند. ما این موضوع را مانند خیانت به جامعه می‌دانیم، زیرا سوژه به دست دشمنان کشور داده‌اند که در خارج از ایران و علیه نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند.

پورعلی‌فرد افزود: افرادی که در این کار دست داشته‌ و عکس‌ها و فیلم‌ها را گرفته و منتشر کرده‌اند را شناسایی کرده‌ایم و آنها را به کمیته انضباطی دعوت و برخورد می‌کنیم.

وی اظهار داشت: واقعاً نمی‌دانم چرا این صحبت‌ها در فیلم منتشر شده مطرح شد. قرار نیست که در فرودگاه لحاف و تشک برای ورزشکاران بیاوریم. بر اساس برنامه‌ریزی که کردیم، قرار شد تیم ملی از بنیدورم به مادرید برود و در فرودگاه بماند تا کارهای مربوط به پرواز انجام شود. ما نمی‌توانستیم اجازه بدهیم که ورزشکاران برای گشت و گذار به شهر بروند، چون جمع کردن آنها کار سختی بود و ممکن بود رسیدن آنها به پرواز مشکل شود. بنابراین ورزشکاران باید تحمل می‌کردند و چند ساعتی را در فرودگاه کاملاً عادی می‌ماندند تا نوبت پروازشان شود. اینکه آنها روی زمین خوابیدند، قابل قبول نیست.

رئیس فدراسیون بدنسازی در واکنش به این سوال که با سرپرست تیم هم برخورد می‌شود؟ پاسخ داد: از سرپرست توضیحات را خواهیم خواست، اما واقعیت این است که او نمی‌توانسته در یک فرودگاه چند هزار متری بالای سر تک تک ورزشکاران باشد و ببیند آنها چکار می‌کنند. در واقع خودِ ورزشکاران باید حواس‌شان بیشتر جمع باشد.

پورعلی‌فرد در بخش پایانی صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: ورزشکاران به واسطه حضور در تیم ایران اعزام می‌شوند و با استفاده از پول بیت‌المال است که همه چیز برای اعزام و درخشش آنها فراهم می‌شود. پس نباید با چنین اقداماتی، همه چیز را زیر سوال ببرند. نکته مهم اینکه تعدادی از آنها جوایز سال گذشته خود را نیز دریافت کردند که بین 4 تا 16 میلیون تومان بود.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1396/08/19
به جای متهم کردن دشمن و برخورد با دیگران ، مرد و مردانه از قهرمانان و مردم معذرت خواهی کنید و استعفاۦ بدهید ،
کجای دنیا خوابیدن قهرمانان جهان در فرودگاه عادی است.
تمام این ورزشکاران با هزینه شخصی خودشان قهرمان شده اند نه با بودجه و درایت مسٸولین فدراسیون ، مردم میفهمند دروغ نگویید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج