آخرین فرصت مسی برای برآورده کردن رویای آرژانتین
۶۲۸۹۸۳
۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۲
۱۰۹۶۱ 
اگر مسی تابستان بعدی در مسکو جهان را فتح نکند دستاوردی نخواهد داشت اما اگر او بتواند آنچه را که مارادونا در سال 1986 انجام داد تکرار کند تبدیل به یک خدای جدید خواهد شد.
ورزش سه: اگر مسی تابستان بعدی در مسکو جهان را فتح نکند دستاوردی نخواهد داشت اما اگر او بتواند آنچه را که مارادونا در سال 1986 انجام داد تکرار کند تبدیل به یک خدای جدید خواهد شد.

 آرژانتین در روز شنبه بعد از ظهر در استادیوم لوژینکی روسیه بازی می کند و این بازی اگرچه دوستانه است، اما سامپائولی و بازیکنانش فرصت بازی کردن در استادیومی که برای میزبانی فینال جام جهانی در تابستان آینده انتخاب شده راخواهند داشت. 9 ماه دیگر در تاریخ 15 ژوئن 2018، آنها امیدوارند که در برابر 81 هزار هوادار در دیدار فینال حضور داشته باشند.
 
آخرین فرصت مسی برای برآورده کردن رویای آرژانتین
 
آلبی سلسته اگرچه در سال 2014 به فینال جام جهانی برزیل رسید، اما عملکرد آنها در بازی های مقدماتی جام جهانی 2018 رضایت بخش نبود و آنها با زحمت و در روز پایانی با درخشش لیونل مسی جواز صعود به روسیه را کسب کردند.
 
یکی از هواداران تیم ملی در نامه ای نوشت: "این اتفاق یک فاجعه ملی بود. ما از این بازیکنان حداقل استانداردها را انتظار داریم. بیست و دو میلیونر لعنتی در اروپا و برای تیم های اروپایی بازی می کنند و تنها چیزی که ما می خواهیم این است که آنها عملکرد خودشان را در برای تیم ملی آرژانتین نیز ارائه دهند؛ تنها همین.
 
آخرین فرصت مسی برای برآورده کردن رویای آرژانتین

گرچه همه بازیکنان ناراحت بودند اما خشم یک بازیکن متفاوت بود؛ بهترین و گران ترین بازیکن دنیا. بارسلونا کجاست؟ این شهر در اروپا است. شهری متفاوت در یک کشور دیگر.
 
مسی نه تنها ما بلکه همه هواداران فوتبال را خوشحال کرده اما ما از او می خواهیم برای ما ارمغانی به دست آورد. اگر او بهترین بازیکن بوده برای بارسا بوده اما برای آرژانتین کاری نکرده است. بهشت یا جهنم؛ هیچ حد وسطی وجود ندارد بدون سایه خاکستری؛ یا سیاه یا سفید.
 
روسیه آخرین شانس مسی برای پیروزی در جام جهانی است؛ آخرین راه برای تبدیل شدن به افسانه؛ یک قهرمان ملی یا تبدیل شدن به خدا.

در کشوری که فوتبال یک مذهب است، به نظر می رسد عجیب است که لیونل مسی توسط هموطنانش پرستش نمی شود. او چهار لیگ قهرمانان اروپا، هشت لیگا، پنج توپ طلا و سه جام باشگاه های جهان را کسب کرده است، اما در آرژانتین تنها یک چیز مورد شمارش قرار می گیرد: فتح جام جهانی.
 
پس مارادونا 1-0 مسی؛ دیه گو مارادونا جام جهانی را به دست آورد و به همین علت به تنهایی شایسته پرستش است. یکی از طرفداران که به تازگی ما او ملاقات کردیم چنین توضیح داد: من یک شب در ساعت 3 بامداد بیرون بودم که  دوست من گفت: "کریسمس مبارک"
 
آخرین فرصت مسی برای برآورده کردن رویای آرژانتین

من نیز پاسخ دادم ما که در ماه اکتبر هستیم و او گفت: در مورد آن فکر می کنم. اما امروز خدای تولد فوتبال مارادونا است. من نیز پذیرفتم.
 
طرفداران آرژانتین می توانند به این کریسمس نیز امیدوار باشند زیرا آنها می دانند در تابستان آینده در جام جهانی حضور خواهند داشت. مسی در مسابقه نهایی خود در برابر اکوادور، هت تریک کرد تا آنها را به روسیه صعود کنند. مطمئنا، اگر مسی تابستان بعدی در مسکو جشن نگیرد دستاوردی نخواهد داشت اما اگر او بتواند آنچه را که مارادونا در سال 1986 انجام داد تکرار کند، او نیز تبدیل به یک خدای جدید خواهد شد. بهشت یا جهنم؛ هیچ حد وسطی وجود ندارد.
 
منبع: گاردین
ترجمه: آریا فاطمی مقدم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج