بانک مرکزی: امروز، روز کاسپین است
۶۲۹۱۹۱
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
۵۱۲۱ 
طبق قرار قبلی و با وعده رئیس کل بانک مرکزی درباره از سرگیری تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان و پرداخت سپرده‌های تا سقف ۲۰۰ میلیون و بالاتر انتظار می‌رود از امروز همزمان با ۲۰ آبان ماه شعب کاسپین آماده اجرای این وعده‌ها باشد.
خبرگزاری ایسنا: طبق قرار قبلی و با وعده رئیس کل بانک مرکزی درباره از سرگیری تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان و پرداخت سپرده‌های تا سقف ۲۰۰ میلیون و بالاتر انتظار می‌رود از امروز همزمان با ۲۰ آبان ماه شعب کاسپین آماده اجرای این وعده‌ها باشد.

سرانجام بعد از حدود سه ماه توقف در پرداخت سپرده‌های تعاونی منحله فرشتگان به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های موسسه کاسپین در نهایت در جلساتی که بین سران قوه و نمایندگان آنها برگزار شد، قرار بر این بود تا با توجه به گزارشی که هیات تصفیه فرشتگان در رابطه با املاک شناسایی شده اعلام کرد، این دارایی‌ها تقسیم‌بندی شده و با خط اعتباری که بانک مرکزی در اختیار موسسه قرار می‌دهد تعیین تکلیف سپرده‌گذاران فرشتگان و پرداختی به آنها مجددا در دستور کار قرار گیرد. براین اساس قرار شد تا تمامی حساب‌های کاسپین که چندی پیش توسط قوه قضاییه توقیف شده بود رفع مسدودی شده و در این شرایط با جریان گرفتن نقدینگی در موسسه پرداخت‌ها با مشکل مواجه نباشد.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار بر این شد که از امروز(شنبه) اتفاق‌های خوشایندی برای سپرده‌گذاران کاسپین رخ دهد به طوری که اولا ۱۰ درصدهای باقی‌مانده سپرده‌گذاران قبلی که برای تعیین تکلیف مراجعه کرده بودند، پرداخت شود. این در حالی است که از پایان اردیبهشت‌ماه امسال که تعیین تکلیف سپرده‌گذاران به طور مرحله‌ای آغاز و تا ۲۰۰ میلیون پیش رفت، پرداخت‌ها به گونه‌ای بود که با کسر سودهای شناسایی نشده تا ۹۰ درصد امکان پرداخت به سپرده‌گذار وجود داشت و ۱۰ درصد دیگر باقی‌ می‌ماند تا زمانی که امکان تامین منابع آن وجود داشت، اما با تصمیم‌گیری اخیر این ۱۰ درصدها به حساب سپرده‌گذاران باید پرداخت شود.

اتفاق دیگر این بود که تمامی سپرده‌گذاران تا سقف ۲۰۰ میلیون می‌توانند برای تعیین وضعیت حساب‌های خود و دریافت مبالغ مراجعه کنند. درعین حال که برای سپرده‌گذاران بالای ۲۰۰ میلیون تومان نیز این شرایط فراهم شده که بتوانند تا این مبلغ را دریافتی داشته باشند.

با این شرایط امروز همزمان با بیستم آبان‌ماه روزی است که بعد از مدت‌ها انتظار تمامی سپرده‌گذاران فرشتگان می‌توانند با مراجعه به شعبه کاسپین وضعیت حساب‌های خود را مشخص کرده و طبق وعده بانک مرکزی مبالغ تا ۲۰۰ میلیون تومان را دریافت کنند، اما این که در حال حاضر تمامی حساب‌ها رفع مسدودی شده باشد و شعب ۸۰‌گانه کاسپین در حال پرداخت منابع براساس آنچه که وعده داده شده بود باشند موضوعی است که طی امروز و فردا کاملا مشخص خواهد شد، چرا که به هر صورت این پرداخت‌ها وابسته به باز شدن خط اعتباری بانک مرکزی و البته  رفع مسدودی تمامی حساب‌های کاسپین است.

بانک مرکزی در ازای به وثیقه گرفتن اموال فرشتگان خط اعتباری در اختیار موسسه کاسپین قرار می‌دهد. تا قبل از این مرحله حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده بود که در تصمیم‌گیری‌های اخیر ۵۰۰ میلیارد دیگر اضافه و در مجموع به حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1396/08/20
پس تعاونی دیگر مانند ارمان و افضل که کسری ندارن چی ؟
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1396/08/20
از ادغام کوثر، ثامن و مهر اقتصاد چه خبر؟! تا کی باید بلاتکلیف بمونیم؟!!!
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1396/08/21
مروز وفردانداریم ....همین امروز پولمایمان را کمال و تمام بدهید ....والسلام ......اقای روحانی . شندید چی گفتیم .. ..یا هر روز یک بهانه در می اورید ..ما پولهایمان را می خواهیم .....می شنویددددددددددددددددد یا بیایم دوباره در بوق و کرنا بکینم .ما پولهایمان را می خواهیم ..... بله ... قربونتون ..بااین تفاهم ...عجب تفاهم خوبی .......پولهای موسسه فرشتگان را پس بدهید تا مردم بعد از ازار 18 ماه دوباره به ارامش برسند .......خرج افسردگی و درمان را از روی دستتان بر دارند ...بی زحمت ...شما سه قوه و دولت بزرگوار را به زحمت نیدازند ...چون وزیر شما یعنی بهداشت گفته بودجه کم داریم بیشتر از این نمی توانیم به بیمارن سرویس بدهیم .کم کنید بیماران را ... ..بیشتر از این به زحمت وزارت بهداشت اضافه نکنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج