پاسخ فتاح به شایعه فعالیت برای انتخابات 1400
۶۲۹۲۸۵
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
۳۶۸۲ 
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) درباره اینکه برخی فعالیت‌های شما را سیاسی و در راستای انتخابات ۱۴۰۰ قلمداد می‌کنند، گفت: آقای روحانی تازه انتخاب شده و اخیرا دو وزیرش از مجلس رای اعتماد گرفته‌‌اند، الان صلاح نیست که کسی به این مباحث دامن بزند و همه باید کمک کنیم که دولت در وظایفش موفق شود و اقتصاد و اشتغال رونق گیرد و مردم و نیازمندان به رفاه برسد و بهترین هدف این است.
خبرگزاری ایلنا: پرویز فتاح؛ رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) درباره اینکه بر چه مبنایی پیشنهاد سپردن مسئولیت حذف یارانه‌‌ها به کمیته امداد را مطرح کرده است، گفت: این بحث در یک فضای کارشناسی و نخبگی مطرح شد که البته از چهل‌‌ و پنج دقیقه صحبت من فقط یک دقیقه آن را بازتاب دادند.

وی با بیان اینکه با توجه به کلیت صحبت در آن محفل از این طرح استقبال شد، ادامه داد: با توجه با اینکه تجربه کار دولتی و اقتصادی را داشتم و اکنون در یک کار حمایتی مشغول هستم،  پیشنهاد دادم که درباره پرداخت یارانه‌‌ها تامل شود. دولت‌ها می‌توانند بر تصمیم‌های قبلی خود تامل داشته باشند و این هیچ‌ضرری ندارد، مجلس می‌تواند قانونی را تصویب کند و چند سال بعد در  آن قانون تجدیدنظر کند و این هم اشکالی ندارد.

فتاح افزود: پیشنهاد من هم این بود که تاملی در زمینه پرداخت یارانه صورت گیرد که آیا درست و منطقی است که به همه اقشار تعلق گیرد،‌ چراکه شاهد وضعیت پیچیده دولت از لحاظ درآمد، نفت و تحریم‌ها هستیم.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه با عدم پرداخت یارانه به برخی از اقشار، نقدینگی قابل توجهی برای دولت باقی می‌ماند که می‌تواند آن را در راستای تولید و کارهای زیر ساختی به کار گیرد و این عقلانی‌تر‌ است، بیان کرد: نگفتم یارانه را قطع کنید، بلکه پیشنهاد دادم ۵۰ درصد را حذف کنید و به ۳۵ میلیون نفر یارانه تعلق نگیرد، چراکه ما این‌ همه نیازمند در کشور نداریم و اگر کارمندان، بازنشستگان، روستاییان، حاشیه‌نشینان را جمع کنیم باز هم به  ۳۵ میلیون‌ نفر نمی‌رسد.

وی افزود: اگر یارانه ۳۵ میلیون نفر قطع شود، بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان دست دولت می‌ماند که دولت می‌تواند برای این پول برنامه‌ریزی کند، و در آن جلسه گفتیم اگر دولت کمک لازم داشت، کمیته امداد می‌تواند پرونده‌ها را شناسایی کند و در این زمینه ذی نفع نیستیم.

فتاح اظهار داشت: نگفتم که کمیته امداد مسئول هدفمندی یارانه‌ها شود و این کار به صلاح هم نیست ولی حتما به اجرای طرح کمک می‌کنیم، چرا که آن را منطقی می‌دانیم.

وی درباره اینکه برخی فعالیت‌های شما را سیاسی و در راستای انتخابات ۱۴۰۰ قلمداد می‌کنند، گفت: آقای روحانی تازه انتخاب شده و اخیرا دو وزیرش از مجلس رای اعتماد گرفته‌‌اند، الان صلاح نیست که کسی به این مباحث دامن بزند و همه باید کمک کنیم که دولت در وظایفش موفق شود و اقتصاد و اشتغال رونق گیرد و مردم و نیازمندان  به رفاه برسد و بهترین هدف این است.

فتاح بیان‌کرد: واقعا چه لزومی دارد که به این مباحث بپردازیم و به فعالیت‌ها شائبه سیاسی بدهیم این مسائل صلاح نیست.
برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1396/08/20
خواهش نظر مرحمت نفرمایید
خ بی سرپرست دارم باهمین یارانه سه جااقساط بانک پر
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1396/08/20
سن و سالم بالا وتوان کار ندارم سه دختر مجرد دارم اموراتم با همین یارانه میگذرد یه بچه معلول دارم زندگی سختی داریم وما هییانه 500تومان اقساط وام خونمون هم هست پول برق میاد 100هزار کمیته امداد 80تومان بهم میده چند سال نمی دونم قیمت گوشت چنده آبرومندیم این پول زیادیه که بخواین ازمابگیرین نمیدونم چه کارکنم به سختی اموراتم میگذره
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1396/08/20
التماس دارم خدمتتون جناب فتاح تشریف بیاوری
صددرصد ریس جمهورمیشی
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1396/08/20
بیش. از۳۰درصدخانوادهابیکاروفقیرن یعنی شماره ایناچیزی میدین یامیتونین بدین هر۴نفر۳نفربیکارن شماره ایناهم چیزی نمیگین به اسم فقیرامیخواهین این۲زارم قطع کنیدتاکم دیگ نتوان خورد قراربودبابرجام ایگان بش چی شدبس
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1396/08/20
شما تجربه کاریت و بذار برا خودت .
بگردید آنهایی رو که اختلاس میکنند و حقوق های نجومی میگیرند و به بیت المال دست درازی میکنند پیدا کنید . حق مردم اتوماتیک راهشو به سفره مردم باز میکنه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج