پیرلو: ایتالیا باید با سیستم ۳-۳-۴ بازی کند
۶۲۹۳۲۱
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
۲۳۷۲ 
هافبک پیشین آتزوری بر این باور است که تیم ملی فوتبال ایتالیا باید با سیستم ۳-۳-۴ بازی کند.
خبرگزاری تسنیم: تیم ملی فوتبال ایتالیا شب گذشته (جمعه) در بازی رفت از مرحله پلی‌آف اروپایی راهیابی به جام جهانی 2018 روسیه با نتیجه یک بر صفر مغلوب سوئد شد و  قطعاً در در بازی برگشت دو تیم در شهر میلان به دنبال جبران این شکست و صعود به جام جهانی خواهد بود. اگر آتزوری موفق نشود بلیت سفر به روسیه را کسب کند، برای اولین از سال 1958 خواهد بود که به جام جهانی نمی‌رسد.

آندره‌آ پیرلو 38 ساله که به تازگی به دوران حرفه‌ای خود پایان داده و اعلام بازنشستگی کرده است، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت ایتالیا» با اشاره به عملکرد شب گذشته مارکو وراتی که در بازی برگشت مقابل سوئد به دلیل محرومیت نمی‌تواند آتزوری را همراهی کند، گفت: وراتی هم مانند دیگر اعضای تیم، بازی خوبی را تجربه نکرد.

وی ادامه داد: مارکو در نیمه اول چند پاس خوب به هم‌تیمی‌هایش داد، اما در ادامه نتوانست این کار را تداوم ببخشد. شاید وراتی پس از کارت زردی که گرفت، از ترس گرفتن کارت قرمز کمتر روی پای بازیکنان سوئد رفت. قطعاً او نتوانست بازی‌های معمول خود در پاری‌سن‌ژرمن را شب گذشته به نمایش بگذارد.

جامپیرو ونتورا در بازی شب گذشته سیستم بازی 4-2-4 معمول خود را به سیستم 2-5-3 تغییر داد که تأثیری روی عملکرد این تیم نداشت. پیرلو با اشاره به غیبت وراتی در بازی برگشت ایتالیا و سوئد خاطرنشان کرد: به نظرم ایتالیا باید رویکردی هجومی داشته باشد و در بازی برگشت از سیستم 3-3-4 استفاده کند که این سیستم فضای بیشتری را در اختیار لورنزو اینسینه در یک‌سوم زمین حریف قرار می‌دهد.

هافبک پیشین‌ تیم‌های اینتر، میلان و یوونتوس تأکید کرد: ما به خاطر سبک بازی دو مهاجم‌مان توپ‌های زیادی را در مرکز خط دفاعی سوئد از دست دادیم. ایتالیا باید توپ را به جناحین می‌برد تا از تجمع بازیکنان سوئد در یک نقطه بکاهد. ایتالیا کار دشواری برای یافتن فضا در یک‌سوم خط دفاعی سوئد خواهد داشت، چون آنها در بازی برگشت قطعاً دفاعی‌تر بازی خواهد کرد، اما با گردش هر چه سریع‌تر توپ می‌شود، به خط دفاعی سوئد نفوذ کرد.

پیرلو در پایان تأکید کرد: باید به هر قیمتی که شده در بازی برگشت دروازه سوئد را باز کنیم، اما برای این کار باید بازی باکیفیتی‌تری را به نمایش بگذاریم. در بازی برگشت روی ایتالیا فشار خواهد بود، اما قطعاً بازی متفاوتی خواهد شد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج