پوتین: توافق با ترامپ درباره سوریه، اهمیت دارد
۶۲۹۳۵۳
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
۳۰۰۴ 
رئیس‌جمهور روسیه پس از پایان نشست «اَپِک» در ویتنام، تاکید کرده که توافق با همتای آمریکایی او درباره سوریه، اهمیت بسیاری دارد.
خبرگزاری فارس: رئیس‌جمهور روسیه پس از نشست «اَپِک» در ویتنام طی یک سخنرانی به اظهارنظر درباره این نشست و موضوعات دیگر پرداخت.

صبح امروز شنبه سخنگوی کرملین از توافق رئیس‌جمهور روسیه و همتای آمریکیی او بر روی یک بیانیه مشترک برای موضوع سوریه خبر داد.

به گفته «دیمیتری پسکوف» این بیانیه به طور خاص برای نشست «دا نانگ» محل برگزاری اجلاس اپک آماده شد.

در این بیانیه، رؤسای جمهور روسیه و آمریکا ضمن تاکید بر تعهد خود به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه، از طرفین درگیر در سوریه خواستند تا در فرایند سیاسی ژنو شرکت کنند.

رئیس‌جمهور روسیه پس از پایان نشست اپک در ویتنام، طی یک سخنرانی درباره این نشست و همچنین موضوعات مختلف دیگر اظهارنظر کرد.

رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به توافق او و همتای آمریکایی درباره بیانیه مربوط به سوریه، این توافق را مهم خواند.

ولادیمیر پوتین البته به اقدامات اخیر ضد روسی واشنگتن هم اشاره کرد و بر آمادگی مسکو بر اقدام تلافی جویی این اقدامات تاکید کرد.

رئیس‌جمهور روسیه، همچنین حملات به رسانه‌های روسی را «حمله به آزادی بیان» توصیف کرد و به انتقاد شدید از چنین اقداماتی پرداخت.

او همچنین تاکید کرد که عدم گفت‌وگوی جداگانه و رسمی وی با رئیس‌جمهور آمریکا، نشان‌دهنده وجود بحران در روابط دو کشور است.

رئیس‌جمهور روسیه البته درباره رفتار شخص ترامپ اظهارات مثبتی مطرح کرد و گفت که دونالد ترامپ «بسیار حرفه‌ای و دوستانه است و رفتار مناسبی دارد».

پوتین دیدارهایش در نشست اپک از قبیل دیدار کوتاه خود با ترامپ را «موفق و مفید» خواند.

پوتین دیدارهایش در نشست اپک از قبیل دیدار کوتاه خود با ترامپ را «موفق و مفید» خواند و گفت که من و آقای ترامپ گفت‌و‌گویی عادی داشتیم.

او تاکید کرد که بحران در روابط دو کشور برطرف نشده اما مسکو آمادگی پرداختن مشترک دو کشور به مشکلات بین دو کشور را دارد.

او درباره بیانیه مشترک روسیه و آمریکا در قبال روسیه در بیانیه پایانی نشست اپک اینطور اظهارنظر کرد که این اقدام اهمیت زیادی دارد اما برای بهبود روابط دوجانبه روسیه و آمریکا کافی نیست.

پوتین به فضای به شدت ضد روسی آمریکا هم اشاره و آن را «منازعات داخلی سیاسی با ترامپ» توصیف کرد و گفت که چنین موضوعی ربطی به روسیه ندارد.   

رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به سوالی درباره ارتباط ادعایی خویشاوندان او با تیم انتخاباتی ترامپ این موضوع را رد کرد و آن را «غیرمنطقی» و «جار و جنجال» برخی رسانه‌های آمریکایی خواند.

او اظهارات برخی مقامات آمریکایی درباره اینکه روسیه در حال نقض پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد است را «ادعا» خواند و رد کرد.

رئیس‌جمهور روسیه به مواضع آمریکا و ناتو در استقرار سکوهای پرتاب موشک در رومانی اشاره و تاکید کرده که استقرار سکوهایی موشکی که امکان استفاده از موشک‌های «تریدنت» در آن است، ناقض این معاهده است.

پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌بُرد (INF) توافقی بود که در 1987 بین آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی حاصل شد.

پوتین در بخش دیگری از سخنانش، به موضوع تنش‌ها در شبه جزیره کره و به مواضع مسکو درباره کره شمالی پرداخت.

رئیس‌جمهور روسیه از همه طرف‌های درگیر در منازعه شبه جزیره کره خواست برای حل این موضوع، به میز مذاکره روی بیاورند.

رئیس‌جمهور روسیه مواضع مسکو را مشابه با مواضع چین در قبال کره شمالی خواند و تاکید کرد که «ما» کره شمالی را به عنوان یک کشور دارنده سلاح‌ اتمی به رسمیت نمی‌شناسیم.

پوتین درباره مقابله با داعش در سوریه هم اظهارنظر کرد.

رئیس‌جمهور روسیه تاکید کرد که تلاش‌های نظامی برای نابودی تروریست‌ها در سوریه، به اتمام خود نزدیک می‌شود چرا که تقریبا آخرین مقر داعش در جنوب شرق سوریه نابود شد و به زودی ساحل جنوبی رود فرات هم پاکسازی خواهد شد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج