واکنش ایران به اظهارات ضد ایرانی ماکرون
۶۲۹۴۵۶
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
۱۰۲۲۴ 
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه گفت که انتظار از فرانسه این است که تحت تاثیر القائات و آدرس های غلط برخی از کشورهای منطقه خلیج فارس علیه جمهوری اسلامی ایران قرار نگیرد.
خبرگزاری تسنیم: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه در خصوص کشورمان در سفر به برخی از کشورهای منطقه خلیج فارس، ضمن ابراز تاسف از این اظهارات گفت: انتظار ما از فرانسه این است که تحت تاثیر القائات و آدرس های غلط برخی از کشورهای منطقه خلیج فارس علیه جمهوری اسلامی ایران قرار نگیرد و نسبت به تحولات منطقه حساس خاورمیانه و خلیج فارس واقع بین، منصف و دوراندیش باشد.

قاسمی افزود: رئیس جمهور فرانسه و سایر مقامات فرانسوی به خوبی می دانند طرح اینگونه اتهامات علیه جمهوری اسلامی ایران با واقعیات دهه های اخیر تحولات در منطقه خاورمیانه تطابقی ندارد؛ ما معتقدیم برخورد مسئولانه ایجاب می کند که فرانسه متحدان خود در منطقه خلیج فارس را به در پیش گرفتن سیاست ها و رویکردهای عاقلانه و به دور از احساسات متقاعد کند.

 قاسمی تاکید کرد: بارها به مقامات فرانسوی گفته ایم که برجام قابل مذاکره نیست و اجازه داده نخواهد شد که موضوعات دیگر به آن اضافه شود؛ ضمن آنکه فرانسه نسبت به موضع قاطع کشورمان مبنی بر اینکه امور دفاعی ایران قابل مذاکره نیست هم کاملا آگاه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان گفت: گزارشات سازمان ملل متحد درخصوص عوامل بروز بحران انسانی در یمن نباید نادیده گرفته شده و در قبال جنایات جاری عربستان سعودی در یمن و بمباران دائمی مراکز و اماکن غیرنظامی و کشتار بدون توقف زنان و کودکان و بی گناهان در این کشور سکوت معناداری در پیش گرفته شود. بدون تردید، این سکوت توسط حکام سعودی به عنوان چراغ سبزی برای تداوم ارتکاب به چنین اعمال غیرانسانی تلقی می شود. انتظار می رود دولت فرانسه با اتخاذ تدابیر ملموس از جمله وادار کردن متحدان خود در منطقه به توقف فوری جنگ و خونریزی در جهت ایجاد آتش بس و برقراری صلح و ثبات در یمن قدم بردارد.
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1396/08/20
یعنی همه بی حساب میگن غیراز شما
United Arab Emirates
19:50 - 1396/08/20
آقای مکرون می خواد هم شریک قافله باشه و هم رفیق دزد.
هم از توبره بخوره و هم از آخور
ایران و ایرانی هم باید بدونن که نباید به هیچ دولت و سیاستمداری دلخوش کنن
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1396/08/20
بوی دلارهای نفتی ترامپ میلیاردر رو وسوسه کرده،این جوون که بیچاره اول راهه کی از پول بدش میاد چند جمله علیه ایران میگه اون جوانک عرب هم خوشش میاد چند میلیارد ناقابل هم میره تو جیبش،این وسط اگه جنگی هم شروع بشه یه قرار داد چند میلیارد دلاری فروش اسلحه هم بینشون بسته میشه
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1396/08/20
ی جوری دارن ب دنیا درس میدن انگار خودشون نمیدونن
اینا بیشتر از من و شما حالیشونه دارن چ میکنن
کم نصیحت کنید اروپایی ها و آمریکایی ها رو
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1396/08/20
یه جواب قاطعانه بهشون میدادید که کسی دیگه جرات نکنه مزخرف بگه . آخه این چه پاسخی بود به فرانسه ؟!!!
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1396/08/20
اگه خیلی ناراحتین در ایران خودرو سایپا رو تخته کنین حال فرانسه جا بیاد. اگه نمیکنین خودتونم ... فقط حرفه و حرف.
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1396/08/21
آقای ماکرون ادوات جنگی که عربستان رو سره یمن خالی میکنه امریکایی پس بگید مقصر امریکاست نه عربستان..رفتی جوگیر شدی بچه
Iran, Islamic Republic of
23:12 - 1396/08/21
به گوش کدام ذیشعور یاسین می خوانید؟فرانسه در مسائل خاورمیانه,منهای دوره دوگل,دلال و یدک امریکا و صهیونیستها بوده است.شما این را به عنوان اصل بپذیرید و انتظار روش دیگری از پاریس نداشته باشید,چه چپش یا راستش.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج