داورزنی: فشاری برای استعفای طاهری نیاوردم
۶۲۹۵۳۱
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۵
۶۴۶۹ 
معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان خبر از راهکاری برای دستیابی به ادامه همکاری دو مدیرعامل پرسپولیس و استقلال با توجه به قانون بازنشستگان صحبت کرد.
ورزش سه: معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان خبر از راهکاری برای دستیابی به ادامه همکاری دو مدیرعامل پرسپولیس و استقلال با توجه به قانون بازنشستگان صحبت کرد.

 بحث در خصوص پایان کار مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با توجه به قانون منع حضور بازنشستگان موضوعی بود که محمدرضا داورزنی با حضور در شبکه تهران درباره آن به صحبت پرداخت.
 
در پایان آذرماه همه فدراسیون ها تعیین تکلیف خواهد شد

تقریبا می توانم بگویم در پایان آذرماه همه فدراسیون ها تعیین تکلیف خواهد شد. بحثی در گذشته بود، دوران مدیریت رئیس فدراسیون که می گذشت سرپرستهایی می گذاشتند که این تبعاتی برای  فدراسیون ها داشت. این مساله در ابتدای ورود سلطانی‌فر به وزارت به حالت قبلی برگشت. وقتی دوران یک رئیس فدراسیون تمام شود  خود او به عنوان سرپرست کارش را انجام می‌دهد تا انتخابات برگزار شود. البته الان ثبت‌نام‌ها شروع نشده و چون زمان برگزاری انتخابات امروز مشخص شده فکر می‌کنم این سوال را آقایان شهنازی و هاشمی اعلام کنند.

تکلیف روسای فدراسیون‌ها را با سرپرست مشخص می‌کنیم

با همکاری خوبی که بین وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هست در حال حاضر ستاد برگزاری بازیهای جاکارتا را تشکیل دادم. از آن سو هر دو هفته فدراسیون ایی که باید در بازی ها شرکت کنند برنامه های خود را اعلام می کنند. خوشبختانه همکاری خوبی بین وزارت و کمیته در حال انجام گیری است. از آن طرف به لحظ اجرای شرایط قانونی مجامع فدراسیون ها و همچنین کمیته ملی المپیک بعید می دانم مشکلی وجود داشته باشد. ما هم تلاش می کنیم برای آنکه با مشکل قانونی مواجه نشویم تکلیف روسای فدراسیون ها با سرپرست را مشخص کنیم.

بی‌ثباتی مدیریتی در استقلال و پرسپولیس بدهی سنگین به جا گذاشته

دو باشگاه سرخابی از بی ثباتی مدیریت و همینطور تغییرات جدی در نوع ساختار مدیریتشان باعث شد تا با مشکلات جدی مواجه شوند. به طور مثال بدهی به بازیکنان و مربیان قرارداد می‌بستند و از طرفی از باشگاه کنار گذاشته می شدند.بیش از 55 پرونده شکایتی در فیفا از سه باشگاه شده بود و ارقام سنگینی را برای هر سه باشگاه رقم زد.در نهایت دیدید که پنجره دو باشگاه استقلال و تراکتورسازی بسته شد.البته همه دوستانی که به عنوان مدیر آمدند تلاش کردند وضع موجود را اداره کنند اما در نهایت به دلیل اینکه از یک بی ثباتی در تامین منابع مواجه بودند در انتهای سال با بدهی های مختلف مواجه می شدند که توان پردخت آن را نداشتند.

110 میلیارد بدهی سرخابی‌ها به اداره مالیات

این بدهی ها طی 15 سال گذشته رخ داده است. از طرفی چون دوستان در بحث مالیات اقدامی نکرده بودند اداره مالیات هم علی الراس آن را حساب کرده بود. یعنی آنها بر اساس عملکرد باشگاه ها را جریمه کردند.مثلا این علی الراس برای یک باشگاه 100 میلیارد و برای دیگری مثلا 70 میلیارد تومان شده بود. البته نشستی در وزارت خانه برگزار شد که تخفیفاتی گرفته شده است. البته چیزی که مطرح شده 110 میلیارد تومان و .. در حال بررسی است چون این ارقام قدیمی است.تلاش می شود بخش مالیات حقوق و مالیات تکلیفی را پرداخت کنند اما در خصوص مالیات عملکرد باید این بخشودگی لازم را از دولت بگیرند.

چرا باشگاه‌ها قرارداد میلیاردی عقد می‌کنند؟

این را باید از حوزه تخصصی خود و دوستانی که در بحث اقتصادی باشگاه ها کار می کنند سوال کرد.وقتی دو باشگاه با تیم های قدرتمند آسیایی رقابت می کند باید تیمی قدرتمند را ببندد. قیمت بازیکنان در سطح اول آسیا و سایر رشته ها شرایط مشخصی دارد. وقتی می خواهید تیمی را در زمره خوب آسیا باشد طبیعی است باید تیمی محکم و قوی بسته شود.اینکه یک تیم مثل پرسپولیس و استقلال ارقامی را به بازیکنانش پرداخت می کند رقم زیادی نسبت به رقبای آسیایی اش زیاد نیست. این ارقام از اسپانسر یا در آمد باشگاه تامین می شود.

تراکتور، استقلال و پرسپولیس بدهی‌های خارجی را پرداخت کردند

وقتی تراز همیشه منفی است و میزان سفرها و عملکردی باشگاه بالا است به همین دلیل دوستان ما در اداره مالیات اعلام کردند چون تعیین تکلیف صورت نگرفته به همین دلیل جرایمی هم در نظر گرفته شده است. با تشکیل کمیته تعین وضعیت در فدراسیون ما دیگر نباید پرونده ای در فیفا داشته باشیم.خوشبختانه سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتوسازی بدهی بازیکنان خارجی خود را پرداخت کردند.

دولت نمی‌تواند به باشگاه‌ها کمک کند

قانونا دولت نمی‌تواند به باشگاه ها پولی پرداخت کند. خوشبختانه هر سه باشگاه منابع درآمد و سودآوری را از 2 سال گذشته پیگیری کردند که بدون کمک دولت توانستند هزینه ای خودشان را تامین کنند.هواداران از طریق اپراتورها کمک کردند و سایر موسسات هم اسپانسر شده اند.شاید برخی باشگاه‌های صنعتی و خودروسازی از شرکت‌ها و موسسات نیمه دولتی حمایت می‌شوند اما خوشبختانه هم مدیریت استقلال و هم پرسپولیس و هم تراکتورسازی به این وضعیت آشفته سروسامان دادند.

شرایط بدهی‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی

اتفاقی در این دو هفته افتاد که تعیین وضعیت شود. ارقام مختلفی در خصوص بدهی ها منتشر شده اما هیچکدام ثابت نشد. عمده بدهی هایی که باشگاه ها به بازیکنان و مربیان خارجی داشتند تقریبا صفر شده است.اما در حال حاضر سه باشگاه ساعاتی قبل پرونده را پیگیری کردند و مدارک را کامل کردند. برخی بدهی ها پرداخت شده و آخرین وضعیتی که چک کردم این است که امشب همه چیز نهایی شود و وضعیت سه باشگاه را مشخص کردیم. مقداری نقدا پرداخت شده، مقداری توافق صورت گرفته و برای برخی هم مدت تعیین کردند. به نظرم سخت است که ای اف سی شرایط باشگاه نفت را بپذیرد. به نظر می رسد دوستان ما در نفت با سرعتی که باشگاه های دیگر عمل کردند اقدام نکردند و خیلی خوشبین نیستیم.

4 سهمیه ایران در آسیا قطعی است

اطلاعاتی که من دارم این است که 4 سهمیه برای ایران وجود دارد و اگر نتوانند تیمی دیگر جایگزین می شود.

ممنوعیت قانونی باعث نظارت روی وضعیت پرسپولیس شد

جا دارد از زحمات آقایان طاهری و افتخاری تشکر کنم.اداره کردن دو باشگاه چندان ساده نیست وانتظاراتی که مردم دارند فشار زیادی وارد می‌کند. از آن طرف تامین منابع و هماهنگی دستگاه‌های مختلف سخت است. تحمل کردن این اتفاقات برای هر مدیری سخت است. از سال گذشته مشکلات و همچنین ممنوعیت قانونی باعث شد تا دستگاه های نظارتی وضعیت پرسپولیس را بررسی و پیگیری کنند.

اصلا و ابدا فشاری برای استعفای طاهری نداشتم

اصلا و ابدا. نمی دانم چرا در صفحات مجازی چنین اقدام کردند. به هیچ عنوان وزارت ورزش در اداره داخلی باشگاه ها دخالت نمی کند.در مورد آینده هر دو باشگاه هم تصمیم خواهد گرفت البته وزارت ورزش جوابگو و پاسخگوی جواب های مجلس شورای اسلامی خواهد بود زیرا شخص وزیر هم به عنوان رئیس مجمع  باید حامی و پاسخگوی اتفاقات دو باشگاه باشد. تلاش می‌کنیم بار مسئولیتی آن بر روی دوش دولت برداشته شود چون هر دو باشگاه توانایی فعایلت های گسترده را دارند.

طاهری باید با وزیر صحبت کند

طاهری هفته گذشته به کربلا رفته و باید برگردد و شخصا با وزیر صحبت کنند تا بتوانند شرایطی رافراهم کنند که هواداران نگران نباشند.

افتخاری تا 20 آبان فرصت دارد

چون سازمان بازرسی اعلام کرد که تا 20 آبان فرصت داریم تلاش می کنیم شرایط را فراهم کنیم تا از راهکارهای قانونی استفاده کنیم اما طبیعی است که  وزارت ورزش باید قانون را اعمال کند تلاش می کنیم به این دو باشگاه آسیبی وارد نشود.
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1396/08/20
آقا مانخواهیم تو به ورزش خدمت کنی چیکار باید بکنیم برو دیگه بابا ول کن چی میخوای
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1396/08/20
متاسفم برای جماعتی که اینقدرالوده فسادشده اندکه اگریک نفربخواهدسالم کارکندعذرش می خواهندواگرنرفت چنان انگی می زنند که به مرگش راضی شود
Iran, Islamic Republic of
02:58 - 1396/08/21
اولا نه تو رو خدا بیار به اندازه کافی شما تو جاهایی که بهتون مربوط نبوده دخالت کردی مثل دعوت نشدن شجایی به تیم ملی و غیر ه و غیره..اقای داور زنی بخدا مشکل ورزش اول شما هستید که حتی خونواده و فامیلهاتون رو هم اوردید که از این ورزش بی دفاع سود ببرند نمونه اون دادن پروژه کمپ تیم ملی به پسرتون هستش خود..شما یکی از مشکلات ورزش هستید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج