تنهایی عربستان در جنگ با ایران
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۳۲۵۹۰
۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۲
۱۹۹۱۶
به استثنای حمایت امارات از سیاست های عربستان، هیچ یک از دولتهای خلیج فارس، اقدامات اخیر ولی عهد سعودی را تایید نمی کنند.
پایگاه خبری انتخاب: الاخبار نوشت: به استثنای حمایت امارات از سیاست های عربستان، هیچ یک از دولتهای خلیج فارس، اقدامات اخیر ولی عهد سعودی را تایید نمی کنند.

افزایش تنش سعودی در چند جبهه، باعث نگرانی همسایگان خلیجی آن شده است و در این میان کویت و عمان خشمی پنهان نسبت به عربستانی دارند که اقداماتش موجب افزایش تنشها در منطقه شده است.

عربستان سعودی در جنگ فراگیرش در دو جبهه داخلی و خارجی، در میان برادارانش تنهاست. در این میان، اولین همسایه، قطر است که پس از بازداشتهای گسترده در عربستان تا حد زیادی امیدهای خود برای به اعتدال رسیدن موضع عربستان نسبت به این دولت را بسیار دور از دسترس یافت، از این رو تلاش کرد به ایران نزدیک شود.

پادشاهی عمان نیز با اینکه حوادث داخلی عربستان را مرحله ای از پیشرفت و رشد برای این کشور و برای ریاست بن سلمان می داند، اما در مورد مسائل مربوط به رابطه عربستان با ایران و یمن، انتقادهای سختی را متوجه سیاست خارجی بن سلمان می کند.

اما پس از تشدید محاصره یمن توسط عربستان، و با توجه به اینکه سیاستهای سعودی و اماراتی در یمن موجب تعمیق شکاف بین شمالی ها و جنوبی ها و و سدّ راه برای تلاشهای مربوط به صلح و سازش شده است، عمان به وضوح می گوید: ما پلهای نزدیکی را بنا می کنیم و عربستان آنها را ویران می کند.

در مورد کویت نیز شرایط تفاوت چندانی نمی کند و با اینکه این کشور تلاش می کند خود را همراه عربستان نشان دهد، نمی توان آن را در صفی مشخص در کنار ریاض قرار داد. همچنانکه رسانه های وابسته به دولت کویت، تلاش می کنند این دولت را خواهان آرامش اوضاع و عاملی برای کاهش تنشها معرفی کرده و سناریوهای بدی را برای اقدامات ابوظبی و عربستان در منطقه مطرح کنند.

به این ترتیب، عربستانِ بن سلمان در راه افزایش تنش و تشنج منطقه ای که با سونامی داخلی اش و تلاش برای دوستی با اسرائیل و دشمنی با ایران همراه شده، تنهاست. «برادران» مملکت سعودی در شورای همکاری های خلیج فارس هیچ گونه همراهی، واکنش مثبت و حتی درکی از استراتژی جدید عربستان از خود بروز نمی دهند.

در کنار نبود موضع هماهنگ اعراب خلیج فارس با عربستان سعودی در مورد افزایش فشارها علیه ایران، لبنان و یمن، کشور مغرب نیز که روابط مستحکمی با عربستان سعودی دارد، اعلام کرده است که از جبهه های جدیدی که سعودیها گشوده اند دوری می کند.

در خطی موازی، صحبت در مورد خروج غیر علنی اعضای ائتلاف یمن که توسط عربستان رهبری می شود، وجود دارد و برخی از اعضا در حال اتخاذ گامهایی در جهت همبستگی به دوحه هستند، که پیش از این از ائتلاف خارج شده است. در شرایط کنونی اعضای ائتلاف ترجیح می دهند به دور از هیاهوهای تبلیغاتی و در آرامش از آن عقب نشینی کنند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1396/08/26
بن سلمان ولیعهد عربستان دست پرورده ونوکر آمریکا و اسرائیل ،که اگر توسط کشورهای منطقه منزوی نشود با همراهی غده سرطانی و شیطان بزرگ مسلمان ومسلمانی را در منطقه نابود خواهد کرد.
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1396/08/26
عربستان سگی که باشه قلط میکنه من داوطلب جنگ رهبر دستور بده شر داعشیها آمریکایی اسرائیلی که همه زیر سر عربستان ... است برای همیشه نابود میکنیم
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1396/08/26
بابا چرا ایقد دروغ می گید طوری متنو تنظیم می کنید همه چی بع نفه ایرانه گلو بلبل شده توایران جمع کنید این کاسه کوزاتنو سانسور نکن سانسورچی
Iran, Islamic Republic of
22:52 - 1396/08/26
اشتباه نکنید عربها حس ناسیونالیستی زیادی دارند عربها بهم خیانت کمتر می کنند وبا غیر عرب دوستی کمتر است
Iran, Islamic Republic of
07:53 - 1396/08/27
من نمیدونم منظورتان از تنهایی چیه ؟ همی چند ماه پیش امریکا بهش چهار صد میلیارد اسلحه فروخت تمام رسانه ها ازش حمایت میکنند ببین ما در منطقه کی را داریم یه مشت کشور اش ولاش محتاج فلک زداه
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1396/08/27
شتر در خواب بیند پنبه دانه!!
همه اینایی که گفتین اگه یه وقت جنگ بشه پشت عربستان در میان چون عرب ها خیلی به هم وفا دارن و این متن تنها تراوشات پوچ و بی ارزش ذهن فردی است که با این گفته ها می تونه ایران رو قدرتمند نشون بده ولی به جای این کافیه کمی فکر کنین که یک زلزله چند ثانیه ای چه بلایی سر تاسیسات آورد حالا می تونین حساب این رو هم بکنین که نیروی هوایی عربستان و متحدانش که صد ها برابر ایران است می تونه چه فاجعه ای براب کل ایران به بار بیاره مگر اینکه دوباره به کمونیست های روسی پول بدین تا برامون دفاع کنن که اونا هم با توجه به قرارداد سلاحی که با عربستان دارن بعیده!
پاسخ ها
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
ناز نفست هموطن.شما پای ماهوارت بشین خوش باش
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
البته حیف.کلمه هموطن که برا امثال شماها بکار برود
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1396/08/27
امریکا و اسرائیل و اروپا ،بخاطر سرمایه های کلان عربستان ،خواستار حمایت از آن هستند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر