اینترنت غیرحجمی یا سرقت از جیب مردم!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۳۵۳۴۸
۰۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
۱۲۷۵۵
زهرا چیذری در روزنامه جوان نوشت: وزير ارتباطات پيش از اين نيز گفته بود« مدل فروش حجمي اينترنت براي كاربران گران تمام مي‌شود.» در برابر اين، امير عبدالرضا سپنجي، عضو هيئت علمي پژوهشگاه علوم انساني و استاد ارتباطات معتقد است« تعرفه‌هاي جديدي كه براي اينترنت از سوي وزارت ارتباطات در نظر گرفته شده است، غيرمعقول، گران و مصداق بارز تضييع حقوق كاربران است.»
زهرا چیذری در روزنامه جوان نوشت: پيام اينستاگرامي وزير ارتباطات درباره روش جديد فروش اينترنت با واكنش‌هاي متعدد كاربران فضاي مجازي مواجه بوده است. بررسي كامنت‌هاي كاربران نشان مي‌دهد آنها نسبت به اين تعرفه‌ها واكنش‌هاي متفاوتي نشان داده‌اند، ولي اكثر آنها نسبت به اين شيوه جديد اعتراض داشتند. اظهارات مير عبدالرضا سپنجي، عضو هيئت علمي پژوهشگاه علوم انساني و استاد ارتباطات هم اين اعتراضات را تأييد مي‌كند و نشان مي‌دهد مدل تازه فروش اينترنت نه فقط به لحاظ زيرساختي با زيرساخت‌هاي كنوني امكانپذير نيست، بلكه به مراتب براي كاربران گران‌تر تمام مي‌شود.
 
 كامنت‌هاي كاربران از روي ديگر اين سكه پرده بر مي‌دارد. كاربري مي‌گويد: اگر ترافيك داخلي ماهانه 200 گيگ و خارجي 100 گيگ باشد راضي هستم و غير از اين اصلاً به درد نمي‌خورد. با سرعت 128 كيلوبيت كه 16 كيلو بايت مي‌شود پيام متني هم به سختي ارسال خواهد شد و اين كار اصلاً خنده‌دار نيست بلكه گريه دارد. كاربر ديگري هم معتقد است: ماهانه 80 هزار تومان در يكسال 960 هزار تومان مي‌شود، مگر چه خبر است؟ الان طرح گرفته‌ام 300 تومان يك ساله 350 گيگ.

كاربر ديگري هم نوشته است: افرادي كه به سرعت بالا مانند 20 مگ نياز دارند بايد چه كنند؟ سرعت 20 مگ 80 هزار تومان قيمت‌گذاري شده كه بسيار گران است. سرعت 20 مگ سرويس فيبر نوري حداقل 200 هزار تومان تعيين شده، چرا اينقدر گران؟
 
سپنجي با تأكيد بر اينكه يكي از شاخصه‌هاي توسعه (بر اساس داده‌هاي يونسكو، صندوق توسعه سازمان ملل و صندوق بين‌المللي پول) در كل دنيا سرعت دسترسي به اينترنت است، تصريح مي‌كند: تعرفه‌هاي جديدي كه براي اينترنت از سوي وزارت ارتباطات در نظر گرفته شده است غيرمعقول، گران و مصداق بارز تضييع حقوق كاربران است. به گفته وي در حال حاضر سرويس‌هاي حجمي اپراتورها كه در رقابت خوبي هم افتاده بودند با تعرفه‌هاي جديد اعلامي گران‌تر مي‌شود. پيش از اين حجم ارائه‌شده از سوي اپراتورها چيزي حدود 100 تا 150 هزار تومان سالانه تمام مي‌شد، اما با تعرفه‌هاي جديد اين حدود قيمت به 250 تا 300 هزار افزايش يافته است كه اين رقم نشان از افزايش دو تا سه برابري قيمت حجم اينترنت در كشور است.
 
سپنجي تأكيد مي‌كند: از لحاظ كارشناسي و به عنوان كسي كه حداقل دو كار وسيع پژوهشي در حوزه سياست‌هاي ICT انجام داده است، مي‌گويم سيم‌هاي مسي بي‌كيفيتي كه قدمت برخي از آنها به زمان طاغوت باز مي‌گردد و در كل كشور وجود دارد، حداكثر سه، چهار مگابيت بر ثانيه كشش اينترنت دارد و اين يك دروغ مطلق است كه 16 مگابيت اينترنت با تعرفه‌اي ماهانه 80 هزار تومان ارائه شود.

وي معتقد است: سرعت اينترنتي كه از اين خريد غير‌منصفانه نصيب مشتري مي‌شود، بسيار ضعيف است و متأسفانه تنها درآمد سرشار رگولاتوري را براي دولت به همراه دارد و با اين تعرفه‌هاي جديد براي دريافت اينترنت، مردم و كاربران استثمار مي‌شوند.
 
سپنجي مي‌افزايد:‌براي دريافت سرويس VDSL و دريافت فيبر نوري مشتريان بايد حدود يك سال در صف مراكز مخابراتي بمانند تا فيبر نوري به در منزل آنها كشيده شود و با تحقيقي كه داشته‌ام كشيده‌شدن اين فيبرهاي نوري به داخل منزل به عهده خود مشترك و هزينه‌اي بالغ بر 300 هزار تومان در بر دارد كه در مجموع با دريافت هزينه مودم حدود يك ميليون تومان براي هر مشتري هزينه دارد تا مشتريان اينترنت با سرعت بيش از سه تا چهار مگابيت در ثانيه دريافت كنند. اين استاد ارتباطات ادامه داد: اين در شرايطي است كه حداكثر فاصله براي دريافت سرعت‌هاي بالا از طريق فيبر نوري تا مركز مخابراتي، بايد كمتر از 500 متر باشد.
سپنجي با اشاره به اينكه اپراتورهاي تلفن همراه با سرويس‌هاي نسل 3، 4 و 5/4 در حال سرقت از جيب مردم هستند، مي‌افزايد: بايد از مسئولان وزارت ارتباطات پرسيد چرا در مقابل اين سرقت سكوت كرده‌اند، در حالي كه اين شركت‌ها سرويس‌هايشان را به صورت حجمي مي‌فروشند در برخي موارد، هر يك گيگ اينترنت را 5 تا 6 هزار تومان به مشتريان مي‌فروشند، مگر يك گيگ اينترنت چقدر هزينه مي‌‌برد؟

اين استاد ارتباطات در خصوص تعرفه‌هاي جديدي كه در آن صحبت از 16 مگابيت اينترنت با قيمت ماهانه 300 هزار تومان مي‌شود، تصريح مي‌كند: بر اساس تعرفه جديد هر مشتري در سال حدود يك ميليون كه چيزي حدود 10 برابر قيمت قبلي است، براي 16 مگابيت اينترنت بايد پرداخت كند و اين افزايش بي‌سابقه قيمت نياز به بررسي فني دارد. وقتي گفته مي‌شود براي رفاه مشتركان و توسعه اينترنت كار مي‌كنيم، چطور با رشد بيش از 10 برابري قيمت‌ها مواجه شده‌ايم؟
انتشار یافته: 46
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1396/09/02
یکی از بحران های مدیریتی کشور ما این هستش که یا دسته بندی کشورها اطلاعی ندارند یا اصول بنیادگرایی فاحش سوار سوادشان شده است ما در دسته بندی جهان سوم که اگر چهارم هم وجود داشت ما پیشتازش بودیم آخه اینکه اوضاع خود را با کشورهای پیشرفته و صنعتی مقایسه کنیم بسیار اشتباه هستش ما در جهت پیشرفت و مدرنیته شدن باید دولت سوبسید های زیادی پرداخت کند ولی در عمل دولت تا می تواند هزینه ها را از جیب ملت تامین می کند اینترنت باید رایگان شود نه اینکه هر هفته یک سازی بزنند و تمام این افکار به پارلمان بر می گرده که موجب عدم ثبات قوانینی شده اند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
از روزنامه ی جوان انتظاری جز این مطالب به ظاهر کارشناسی و تخریبی انتظار نمیره . اکثرا میدانند این روزنامه متعلق به پوپولیست هایی است که توسط مردم دور انداخته شدند
Iran, Islamic Republic of
08:17 - 1396/09/02
مگه ما تورم داریم ۱۵۰۰۰۰هزارتومانی میشه ۳۰۰۰۰۰هزارتومان بعد میان چرت میگن تورم ما یک درصد رفته بالا
این دزدی تو روز روشنه تو مرکز شهر حداقل قبلا دزدها سر گردنه دزدی می کردند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
تا وقتی که اینترنت ارزان و سوبسیدی باشه پیشرفت نمیکنیم . چون برای دولت توسعه ی اینترنت هزینه بر و مخارج خواهد بود و دستش بسته است. اما در عوض اگه تعرفه ها طوری باشه که دولت سود ببره با اشتیاق زیرساخت ها و آنتن ها و پهنای باند رو توسعه میده و با توسعه ی زیر ساخت شرایط برای ارايه ی اینترنت بهتر و ارزانتر مهیا میشه. تا بهای واقعی اینترنت رو ندیم و دنبال چیز مفت باشیم اینترنت ما همینه که میبینید
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1396/09/02
سلام عزیزان مشکلی نیست ملت عزیزایران ازاین بدترهم سرمون بیارن ...
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1396/09/02
اقای وزیر باید راستگو وصریح باشند وبگویند چون مردم علاقه موردانتظار برای استفاده از اینترنت داخلی نشان نمدهند بنابراین زورکی وباتوسل به قدرت نرم میخواهیم مردم راواوار به استفاده از اینترنت داخلی بکنیم واین ترفند هم فعلا ننظرمان رسیده ، ومهم اینکه دوستان مسئول بدانند که بادسته کورها طرف نیستند ومردم عادی هم میبینند وفکر میکنند وقضاوت خودرادارند ، یاحق
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
اتفاقا ملت کلا تو سایت های آموزش مدل مو و شینیون اند یا دانلود فیلم و سریال که همه هم داخلی اند. کسی سواد انگلیسی به درد خوری نداره و اصلا اهل منابع خارجی نیستند . یه چیز مفت میخوان که دانلود کنن
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1396/09/02
واقعا دست مریزاد به روحانی با این انتخابش! اون از وضعیت فیلترینگ شایت ها اینم از تبدیل کردن اینترنت به کالایی لوکس که فقط بعضی اقشار می تونن استفاده کنن
United Arab Emirates
08:46 - 1396/09/02
سلام
فکر نکنم این موضوعات به نفع مردم باشد
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1396/09/02
آخه کی دولت به ملت فکر کرد؟همش دنبال راهی هستند که از جیب مردم بزنن .متاسفم براتون .هیچ خدماتی به ملت نمیدن.پول نفت چی میشه؟صرف امور شخصی سران میشه
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1396/09/02
هدف نهایی فقط از جیب مردم و ضعیف کردن آنهاست.
France
11:09 - 1396/09/02
این هم یک کلاهبرداری دیگر است.
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1396/09/02
دولت جایی نمیخوابه که آب زیرش بره.
پاسخ ها
ارش
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
یعنی اگه جیب مردم رو نزنن .. زیرشون اب میره .. امثال شما باعث جرات دهی به اینهاس .. دولت باید فقط خادم و نوکر باشه نه چیزی جدا از مردم !
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1396/09/02
دیگ خسته شدیم همه اگر از شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت استفاده کنند بهتر از مخابراته
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1396/09/02
من قبلا پیشبینی کرده او که این طرح مطمعنا به ضرر مردم و به نفع اپراتورها که در راس انها اقا زاده ها هستند برنامه ریزی شده و اگر غیر از این بود باعث تعجب میشد زیرا احتمالا اقای وزیر هم از ان ژنهای خوب است
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1396/09/02
دقیقا هزنیه یکسال مصرف اینترنت 6 برابر میشه،، تازه فقط ده درصدش ترافیک خارجیه و بقیش داخلیه
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1396/09/02
ای وای دسترسی به اینترنت دیگه فقط برا آقا زاده ها داره میسر میشه !!!!
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1396/09/02
اخه مقصر رئیس جمهور است کسی واردتر از این پیدا نکرد به مجلس معرفی کند هر نادانی را به مجلس معرفی میکند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
لیاقتتون وزیر احمدی نژاده که اینترنت 512 به کسی نمیداد. باید میرفتی نامه از دانشگاه میگرفتی که نیاز داری
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1396/09/02
سخت نگیرید اشی که خودتون پا صندق رای درست کردی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
افرین شما داری ابو میریزی همون جا که سوخته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
الان آقای رییسی رییس جمهور بود کل اینترنت رو براتون قطع میکرد مجانی
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1396/09/02
وقتی انتخاب وزیر به صورت دستوری به مجلسی ها باشه.. آخرش همین میشه...فنی که نیستند. ای کاش مدیر بودند...
نه تخصص دارند نه مدیریت.
چجوری میشه وزیر خدا میدونه..
اینو باید از نماینده های مجلس پرسید که روی چه حسابی ایشون رو تایید کردند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
حرف های خنده دار میزنید . از همه ی وزررا فنی تر و مرنبط تر همین وزیر ارتباطاته. وقتی فیلترینگ رو کم میکنه که نظری ندارین ولی تا دوزار بخوای پول بدین همه وزرا رابطه ای و بی سواد میشن !!!!
United States
12:46 - 1396/09/02
کارهای افتضاح آقای آذری جهرمی درتاریخ ماندگار میشود!!! روزنامه جوان لطفا همیشه به کامنت های مردم توجه داشته باش نه فقط وقتی که به سودته.
United States
12:50 - 1396/09/02
چقدر مردم قدر نشناسند آخه آقازاده هایی مثل پسر آقای عارف باید حقوق بیشتری بگیرد اصلا ژن همه ما فدای ژن خوبش!!!
United States
12:51 - 1396/09/02
روحانی با این وزیر انتخاب کردنت
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1396/09/02
روحانی بدترین آدمهارو وزیر کرده روحانی نمیبخشمت بخاطر دروغایی که گفتی بخاطر رای که بهت دادم به خدا واگذارتون میکنم دیگه عمرا به کسی رای بدم میخوان مردمو مجبور به هر کاری کنن با از کره شمالی هم زدیم جلو مجلسم میدونست این وزیرا چقدر افتضا هستن به زور مجبور به انتخاب اینا شدن
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1396/09/02
باید به سازمان بازرسی کل کشور شکایت کنیم و امضا جمع کنیم.، اگر الان کوتاه بیاییم تا اخر وضع همینه
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1396/09/02
خدایا یعنی میشه یه روز تو ایران دزدی نباشه
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1396/09/02
وقتی در کشور اینترنت کابلی ارائه میشود و نقطه به نقطه کشور در دریافت اینترنت مشکل دارند بااینکه هزینه آن راپرداخته اند چه مفهومی را می رساند در حالیکه حتی کشورهای همسایه اینترنت ماهواره ای دارند وسرعت آن چندبرابر ایران است آیا مردم ایران حق ندارند چیزی راکه پولش راپرداخته اند برخوردارشوند یابایدچیزی راکه ناقص دریافت میکنند پول بیشتری هم بدهند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
چرا دروغ میگین ؟ کشور های همسایه اینترنت ماهواره ای دارند و ... دروغ است. اینترنت ماهواره ای تجهیزات بسیار گرانقیمت ارسال و دریافت میخواهد و زمان تاخیر بالاتری نسبت به کابلی دارد. تنها موسساتی مانند بانک ها و خبرگذاریها از آن استفاده میکنند
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1396/09/02
موافقم باید به سازمان بازرسی شکایت کنیم
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1396/09/02
برترینها یک گزارش تهیه کن و بذار تا مردم واقعیت رو بدونن
Iran, Islamic Republic of
16:35 - 1396/09/02
سونامی در همه موارد درراه که نباید باشه از اینکه برای این مورد نظرات مردمی گفته میشه شما پیگیری میکنید ممنون وتشکرولی در مورد مسایل دیگه مردم میگن هیچ اهمیتی نمیدین آدم نمار خوان قبله اش راسته
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1396/09/02
هرروز گرانتر از دیروز
Italy
18:20 - 1396/09/02
جهرمی حیاکن وزارتو رها کن‎:-)‎
Iran, Islamic Republic of
18:59 - 1396/09/02
جای حسن اگر محمود و احمد و ایکس و ایگرگ هم بیاد همین آشه و همین کاسه چون دولت اقتصادش بیماره و غیر ممکنه که درست بشه منتظر روزهای بدتر از این باشید چون به زودی ممکنه حتی حقوق بازنشستگان نیز قطع بشه
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1396/09/02
اینه همه از بی غیرتی خودمونه هر سازی که میزنن میرخسیم باید گوش اون وزیرو برید عبرت سایرین بشه
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1396/09/02
ای خداااااااا تنها دلخوشیمون همین نت مونده بود که اونم ازمون دارن میگیرن خدایااااا
Italy
22:37 - 1396/09/02
سازمان حمایت از مصرف کننده ها باید ورود کنه
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1396/09/03
دوستان دقت کنید دقت کنید یه لحظه

یه بی نام خوش ژن و آقا زاده اومده از دم جواب هم همه رو میده که خوب شده این طوری شده و گرون کردن
بهش منفی بدین تا حالیش بشه
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1396/09/03
هدفشون اینه که فقط از جیب مردم پول بدزدند و مردم رو تضعیف کنن
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1396/11/09
اینترنت حجمی دزدی آشکارا و زیر پا گذاشتن حق مردم... ..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر