ابوبکر بغدادی کجاست؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
لایکو_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
کتاب لند_4
لایکو_2
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۳۷۸۵۷
۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
۱۹۶۰۷
یکی از رهبران حشد شعبی، گروه نظامی شیعه نزدیک به ایران در عراق می گوید "ابوبکر بغدادی در دست آمریکایی‌هاست." جبار المعموری با طرح این ادعا افزود که اگر آمریکا بخواهد در مقطعی دیگر از او استفاده می کند، در غیر اینصورت "او را خواهد کشت اما عملیات قتلش مثل یک فیلم هالیوودی با کارگردانی بسیار خوب اتفاق خواهد افتاد تا جهان را به باور داستان خود وادار کند."
فرارو: یکی از رهبران حشد شعبی، گروه نظامی  شیعه نزدیک به ایران در عراق می گوید "ابوبکر بغدادی در دست آمریکایی‌هاست." جبار المعموری با طرح این ادعا افزود که اگر آمریکا بخواهد در مقطعی دیگر از او استفاده می کند، در غیر اینصورت "او را خواهد کشت اما عملیات قتلش مثل یک فیلم هالیوودی با کارگردانی بسیار خوب اتفاق خواهد افتاد تا جهان را به باور داستان خود وادار کند."

به نظر می رسد این اظهارات در حد یک باور است و اطلاعی از وضعیت و سرنوشت بغدادی نمی دهد.

چندی پیش نیز در جریان جنگ با داعش در ابوکمال برخی رسانه ها مدعی شده اند که بغدادی در این شهر دیده شده است، اما هیچ مرجع مستقلی آن را تائید نکرده است. این در حالی است که بسیاری از رهبران داعش یکی پس از دیگر کشته شده اند.

تاکنون نیز بارها خبری از مرگ بغدادی منتشر شده اما هیچ مرجع معتبری آن را تائید نکرده است.

آخرین گمانه زنی که درباره سرنوشت ابوبکر بغدادی در دست است به شهریور ماه باز می گردد. در آن زمان ژنرال استفان تاونسند، فرمانده نیروهای ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا، اعلام کرد که ابوبکر بغدادی، رهبر گروه داعش احتمالا هنوز زنده است.

به گفته این ژنرال آمریکایی، ابوبکر بغدادی پس از آن که پایگاه‌های داعش در دو کشور سوریه و عراق مورد حمله قرار گرفت، به منطقه مرزی دورافتاده بین عراق و سوریه گریخت و در آن جا پنهان شده است.

اظهارات این فرمانده آمریکایی سه ماه پس از آن بود که روسیه اعلام کرد که "به احتمال زیاد" بغدادی در جریان حملات هوایی روسیه به شهر رقه کشته شده باشد.

در همین حال اواسط مهر ماه گروه تروریستی داعش پیامی صوتی منتشر کرد و مدعی شد این پیام متعلق به "ابوبکر بغدادی" است. صدایی که در پیام صوتی جدید شنیده می‌شود شباهت بسیاری به ابوبکر بغدادی دارد و هرچند تاریخ آن مشخص نیست، گوینده آن به بحران هسته‌ای کره شمالی اشاره می‌کند، که بر این اساس به نظر می‌رسد پیام صوتی در هفته‌های اخیر ضبط شده باشد.

با این وجود هیچ خبر، نشانه و یا سندی از وضعیت بغدادی وجود ندارد. رهبر مرموز و مخوف داعش سه سال پیش در بمباران کاروانی از خودروهای رهبران این گروه تروریستی در شمال عراق  زخمی شد.

پس از آن ابو محمد عدنانی سخنگوی رسمی داعش متنی را توئیت کرد که زخمی شدن ابوبکر بغدادی را تائید می کرد. او در متن توئیت خود آورده بود: "آیا می پندارید که با شهادت خلیفه، خلافت به پایان می رسد؟ به امت اطمینان می دهیم که شکر خدا حال امیر این خلافت، ابوبکر بغدادی خوب است. برای شفای عاجل او دعا کنید."

ابوبکر بغدادی کیست؟
 
ابوبکر بغدادی با نام اصلی ابراهيم عواد ابراهيم علی محمد بدری سامرائی در تابستان ۱۹۷۱ در شهر سامرا بدنیا آمد. او که با نام‌های دکتر ابراهیم و ابودعاء شناخته می‌شد برخاسته از خانواده‌ای بسیار مذهبی بود.

او در خانواده‌ای سنی و نسبتا مرفه بدنیا آمد. در سال ۱۹۹۶ لیسانس خود را در زمینه مطالعات اسلامی از دانشگاه بغداد، و در حوزه مطالعات قرآنی فوق لیسانس و دکترایش را از دانشگاه صدام دریافت کرد. پس از مدتی تدریس قرآن به کودکان، او به جنبش اخوان المسلمین پیوست.

پس از آزادی از زندان در دسامبر ۲۰۰۴ به شاخه القاعده در عراق پیوست. پس از کشته شدن ابومصعب زرقاوی پایه‌گذار و رهبر القاعده عراق در جریان حملات هوایی آمریکا و جانشینی ابو ایوب مصری، پایه‌های داعش شکل گرفت و در پی به قتل رسیدن او در سال ۲۰۱۰، ابوبکر بغدادی که سلسله مراتب را طی کرده بود رهبر این گروه شد.

در سال ۲۰۱۳ شکل‌گیری داعش اعلام شد و با بروز اختلاف با ابوبکر بغدادی، ایمن ظواهری، جانشین بن لادن در القاعده در اوایل سال ۲۰۱۴ او را از القاعده اخراج کرد. در پی آن بغدادی خود را خلیفه خواند و داعیه خلافت بر تمام مسلمان سر داد.

داعش در سال ۲۰۱۴ موصل، دومین شهر عراق را اشغال کرد و قلمرو خود را در بخش‌های شرقی کشور و سوریه گسترش داد. او در موصل اعلام خلافت کرد. داعش از طریق تجارت سیاه و فروش نفت پول زیادی به دست آورد. گفته می‌شود درآمد داعش روزانه نزدیک به یک میلیون دلار بوده است.

علاوه بر این، داعش کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا، فرانسه و آلمان را هم هدف قرار داد.

عاملان انتحاری داعش در شهرهای مختلف به بمبگذاری‌های مختلف دست زدند و جوی بسیار رعب‌آور بوجود آوردند.

نخستین پیام صوتی او به تابستان ۲۰۱۲ بر می‌گردد زمانی که از پیروزهای متعدد داعش خبر داد.

ابوبکر بغدادی به چهره‌ای تبدیل شد که ایالات متحده آمریکا برای تحویل او ابتدا ده میلیون دلار جایزه درنظر گرفت. بعدها این مبلغ به ۲۵ میلیون دلار افزایش یافت.

ابوبکر بغدادی رهبر گروهی است که به گفته سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه خسارت های به جا مانده از سیطره این گروه در عراق و سوریه دست کم 500میلیارد دلار است. همچنین به گفته سلیمانی گروه تحت رهبری بغدادی 6هزار جوان را برای عملیات انتحاری تربیت کرد.

ابوبکر بغدادی و پیروانش در عراق و سوریه، طرح کشورداری و حکومت خود را در عمل در طول چند سال به اجرا گذاشتند که اجرای بسیار خشن و سختگیرانه داشت.  

حالا رهبر این گروه تروریستی با این مشخصات، وضعیت مبهمی دارد، هیچ کس نمی داند او کجاست؟ شاید این به شخصیت ویژه او باز می  گردد. گفته می شود خانواده ابوبکر بغدادی او را «مومن» و  تروریست های داعش او  را «شیخ ناپیدا» خطاب می‌کردند، به این دلیل که او خیلی مرموز رفتار می کرد تاجایی که هنگام صحبت با دیگران صورتش را با نقابی می پوشاند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1396/09/07
کسانیکه دنبالش میگردن و جدیدا هم خیلی سرو صدا درست کردن یک جای خوب و امن واسش گذاشتن کنار داره اونجا یاد میگیره در آینده چطور باعث کشتار هزاران مسلمان دیگه و ویرانی کشورهای اسلامی بشه
من بلوچ انقلابی هستم
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1396/09/07
ابوبکرالبغدادی آدم معمولی نیست که همینتوری دستگیروکشته بشه
Iran, Islamic Republic of
07:28 - 1396/09/08
او دست آمریکاست تا در جنگ عربستان علیه ایران با نیروهایش مورد استفاده قرار بگیرد و رهبر آینده داعش جدید موسوم به سفیانی است. او شیخ شبح است.
Iran, Islamic Republic of
04:26 - 1396/12/10
مردم چقدر خیال بافن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر