آیت الله مکارم: دشمنان در پی تجزیه لبنان هستند
۶۳۸۸۹۴
۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹
۵۹۳۸
مرجع عالی قدر جهان تشیع با اشاره به لزوم وحدت بین مسلمانان جهان حول محور مهدویت بیان کرد: دشمنان که در خصوص تجزیه سوریه و عراق شکست خوردند، در پی تجزیه لبنان هستند.
خبرگزاری مهر: مرجع عالی قدر جهان تشیع با اشاره به لزوم وحدت بین مسلمانان جهان حول محور مهدویت بیان کرد: دشمنان که در خصوص تجزیه سوریه و عراق شکست خوردند، در پی تجزیه لبنان هستند.
 
 آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح پنج شنبه در مراسم افتتاح فاز دوم بنیاد فرهنگی ابراهیمی در روستا «شلمبه» دماوند با اشاره به لزوم وحدت بین مسلمانان جهان بیان کرد: وحدت بدون حلقه های اتصال ممکن نیست.

وی افزود:‌ مهدویت یکی از مهم ترین حلقه های اتصال مسلمین به یکدیگر است، همه مذاهب اسلامی، از جمله اهل سنت ظهور حضرت مهدی(عج) را قبول دارند، حتی در زمان پیامبر اکرم(ص) ، به قدری مساله مهدویت مسلم بود، که ایشان علائم حضرت مهدی(عج) را داده بودند، امام سجاد(ع) در خطبه خود در شام برای معرفی خود، می فرمایند «حضرت مهدی از ما است. » ، معنی این امر این است که ظهور حضرت مهدی(عج) از همان اول در میان مسلمانان معروف بوده است.

این استاد سطوح عالی حوزه تأکید کرد: ظهور می تواند، حلقه خوبی برای اتصال مسلمانان باشد، تا همه گرد آن جمع شده و دست به دست هم دهیم، چرا که مسلمانان جهان، امروز بیش از هر زمان دیگر به وحدت نیاز دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته وحدت و نیز تلاش دشمنان برای تجزیه سوریه و عراق، گفت: پس از شکست دشمنان از تجزیه سوریه، حالا به لبنان رفته و در آن کشور در پی تجزیه هستند، اگر مسلمانان متحد باشند ترسی ندارند، ترس زمانی است که حلقه اتصال گسسته شود و مسلمانان وحدت نداشته باشند.

آیت الله مکارم شیرازی سپس ضمن اشاره به ضایعات و خرابی های زلزله اخیر غرب کشور، بر لزوم برچیدن بناهای فرسوده تاکید کرد و افزود: اگر با دید حضرت علی(ع) به دنیا نگاه کنیم، متوجه می شویم، دنیا تجارت خانه است، عمر ما سرمایه ما است و با آن برای تجارت در این دنیا آمده ایم، انسان زمانی که به بازار برود و سرمایه ای ببرد، اگر چیز با ارزشی به دست آورد مفید است، مذمت دنیا نباید کرد، دنیایی مذموم است، که خون ریزی ها در مسیر هوا و هوس باشد، برخی افراد سرمایه هایی اندوختند و رفتند، چیزی از آن ها نماند، اما تعدادی دیگر تجارت صحیح علوی کردند و آثار خیر آن ها سال ها خواهد ماند.

وی تصریح کرد: برخی افراد زحمت می کشند، اما هیچ با خود نمی برند و تنها باید حساب پس دهند، دنیا از دیدگاه هوس بازان فریبنده است.

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: هرکس باید با استفاده از توان خود، چیزی برای سرای جاویدان فراهم کند، زندگی آخریت زندگی است، خوشا به حال افرادی که بیدار هستند و می توانند کار خیر کنند و یک دقیقه دنیا می تواند باعث نجات انسان شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوزه علمیه دماوند افزود: دیانت یک مکان با حوزه علمیه تا حد زیادی بیمه می شود، سعی کنید جزو کارهای خیر حوزه های علمیه را نیز قرار دهید.

بر اساس این گزارش، آیت‌الله محمد محمدی‌ری‌شهری تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)، حجج الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی مشاور رئیس قوه قضائیه و کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند و جمعی از مردم مومن این شهرستان نیز در این مراسم حضور دارند.

همچنین عمامه گذاری یکی از طلاب در این مراسم توسط آیت الله مکارم شیرازی انجام شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج