تکلیف وزارت بهداشت برای پیشگیری از ایدز
قالیشویی بانو_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی بانو_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۳۹۷۷۵
۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
۲۶۰۱
رییس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، با اشاره به برنامه کنترل و پیشگیری از ایدز، تاکید کرد که وزارت بهداشت مکلف است با همکاری اعضای کارگروه کنترل و پیشگیری از ایدز، وسایل پیشگیری از انتقال بیماری را به قیمتی ارزان در دسترس مردم قرار دهد.
خبرگزاری ایسنا: رییس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، با اشاره به برنامه کنترل و پیشگیری از ایدز، تاکید کرد که وزارت بهداشت مکلف است با همکاری اعضای کارگروه کنترل و پیشگیری از ایدز، وسایل پیشگیری از انتقال بیماری را به قیمتی ارزان در دسترس مردم قرار دهد.

 دکتر پروین افسر کازرونی در همایش روز جهانی ایدز که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: شعار امسال روز جهانی ایدز "سلامتی حقی برای همه" انتخاب شده که بر موضوع اطلاع‌رسانی، پیشگیری، تشخیص زودهنگام، درمان و کنترل HIV تاکید می‌کند. کنفدراسیون بین‌المللی حقوق اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در سال ۱۹۶۶ حق سلامتی را برای همه تایید کرد. این حق برای همه انسان‌ها از جمله افراد مبتلا و متاثر از HIV درباره تصمیم‌گیری در زمینه سلامت خود، پیشگیری و درمان تایید شد.

وی ادامه داد: افرادی که به حاشیه رانده شده‌اند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به HIV (ایدز) قرار دارند. افراد مبتلا به این بیماری به دلیل انگ و تبعیض از وضعیت ابتلای خود اطلاعی ندارند. حق سلامتی برای همه با اطلاع‌رسانی گسترده و راه‌های پیشگیری، باید پیگیری شود.

رییس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت با اشاره به بی‌اطلاعی ۶۰ درصد مبتلایان به HIV (ایدز) از بیماری خود اظهار کرد: یکی از دلایل بروز این موضوع به انگ اجتماعی بازمی‌گردد. ما رویکرد نوینی را در زمینه آموزش با تاکید بر مزمن و قابل کنترل بودن بیماری آغاز کرده‌ایم. هدف این رویکرد کاهش انگ و تبعیض نسبت به بیماران است تا آنها بتوانند از وضعیت خود مطلع شوند و از فرصت برابر درمان، تشخیص و مراقبت استفاده کنند.

کازرونی همچنین با اشاره به بند ۹ مصوبات چهاردهمین شورای عالی سلامت در سال ۹۴ اظهار کرد: هدف اصلی از این مصوبه، اجرای برنامه چهارم استراتژیک کنترل ایدز با هدف کاهش موارد جدید و ۲۰ درصد مرگ و میر منتسب به HIV (ایدز) است که سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها نیز به اجرای این برنامه متعهد شده‌اند.

وی همچنین اضافه کرد: وزارت بهداشت با همکاری اعضای کارگروه کنترل و پیشگیری ایدز مکلف است تمام وسایل لازم برای انتقال بیماری از راه تماس جنسی و سایر راه‌ها را با قیمتی ارزان و دسترسی راحت فراهم کند.

رییس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، افزود: وزارت بهداشت به عنوان دبیر نظارت و اجرای این برنامه استراتژیک مکلف است، حمایت‌طلبی‌های لازم برای اجرای برنامه آموزش، کاهش آسیب، تشخیص، مراقبت و درمان را انجام دهد. علاوه بر این وزارتخانه‌های تعاون، آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی و زندان‌ها نیز باید اقداماتی همچون آموزش، حمایت، توانمندسازی، تشخیص، کاهش آسیب و مراقبت و درمان را انجام دهند. صداوسیما نیز مکلف است برنامه‌های آموزشی برای کاهش انگ و تبعیض را در دستور کار خود قرار دهد.

کازرونی درباره اقدامات ویژه وزارت بهداشت در سال اخیر توضیح داد و گفت: یکی از این فعالیت‌ها قراردادن برنامه کنترل ایدز در اعتبارات آسیب‌های اجتماعی وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها است. علاوه بر آن معاونت آسیب‌های اجتماعی این وزارتخانه در پیش‌بینی تخصیص اعتبارات همراهی کرد. پررنگ شدن سازمان‌های مردم نهاد، تقویت و گسترش همکاری‌های آزمایشگاه مرجع سلامت، مرکز مدیریت شبکه، دفتر سلامت خانواده و... نیز در دستور کار قرار گرفت.

رییس اداره کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت ادامه داد: حمایت و تلاش برای توانمندسازی و تقویت برنامه کشوری استراتژیک کنترل HIV (ایدز) نیز جزو نقش آژانس‌های بین‌المللی قرار دارد. یکسان‌سازی استانداردهای آموزشی با تاکید بر کاهش انگ بیماری و همچنین یکسان‌سازی دستورالعمل‌های اجرایی کاهش آسیب، مراقبت، درمان و حمایت نیز بخشی از ساختار مهیا شده برای رسیدن به اهداف و تعهدات بین‌المللی است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
ایرانیان-فوتراصلی222
چوب و هنر _فوتر
استیل رگال_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر