توصیف شریعتمداری از پیام رهبری به جوانان غربی
۶۳۹۹۰۹
۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
۲۱۴۶
مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: مقام معظم رهبری با ابتکار در نوشتن نامه به جوانان اروپایی، آنها را به اسلام ناب دعوت کردند و شبیه به اقدام امام خمینی در نامه‌نگاری با گورباچف بود.
خبرگزاری تسنیم: حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان درباره تأثیر نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی در پررنگ کردن مرز اسلام واقعی از اسلام تکفیری اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند که دنیا تشنه اسلام ناب محمدی(ص) است، یعنی تشنگان در بیرون هستند ولی کسانی باید این پیام را به آنها برسانند و حتی ابلاغ که کار رسول خدا بوده از همین نوع بوده است.

وی افزود: غرب و رسانه‌های غربی و مسئولان بسیاری از کشورهای غربی اجازه نمی‌دادند این پیام به گوش آنها برسد و به همان اندازه که اجازه نمی‌دادند پیام اسلام ناب محمدی به گوش کسی برسد به همان اندازه به جریانات موازی میدان می‌دادند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان خاطرنشان کرد: جریان موازی جریانی است که مقابل جریان اصیل ساخته می‌شود و ظاهر آن را دارد ولی فحوای آن را ندارد و این شکل و ظاهر در جریان تکفیری وجود دارد و به‌فرمایش رهبری شیعه انگلیسی و تسنن آمریکایی نیز در این دسته قرار دارند.

شریعتمداری تأکید کرد: این نوع از جریانات ظاهری دارند اما سراب هستند. تشنه را به‌سمت خود جذب می‌کنند ولی سیراب نمی‌کنند چون آب نیستند. مقام معظم رهبری با ابتکار در نوشتن نامه به جوانان اروپایی این مسیر را باز و جوانان اروپایی را به اسلام ناب دعوت کردند، به‌نوعی چیزی شبیه به اقدام امام خمینی(ره) در نامه‌نگاری با گورباچف بود.

مدیرمسئول روزنامه کیهان تأکید کرد: این نامه نقطه آغاز جذاب و بسیار خوبی است به این دلیل که آنها بدانند آنچه تکفیری‌ها به نام اسلام ارائه می‌کنند نه‌فقط اسلام نیست بلکه در تقابل و تضاد با اسلام ناب قرار دارد.

شریعتمداری با اشاره به این‌که البته موانعی هم بر سر ترویج این نامه وجود دارد، گفت: امام خمینی(ره) یک نامه خطاب به پاپ پل ششم در دوران جنگ تحمیلی نوشته و پرسیده بودند "اگر حضرت مسیح در بین ما حضور داشتند جانب ما را می‌گرفتند یا جانب آمریکا را؟" و در آن نکات مهمی را مطرح کردند اما در آن مقطع هیچ یک از رسانه‌های غربی حاضر نشدند این نامه را منتشر کنند تا جایی که متن پیام را دوستان برای تعداد زیادی از روزنامه‌ها بردند ولی آنها هم حاضر نشدند نامه را منتشر کنند، تنها قرار شد یک روزنامه با رایزنی دکتر کیارشی سفیر وقت ما در وین متن پیام را به‌صورت آگهی چاپ کند که در نهایت نیز منتشر نشد.

مدیرمسئول روزنامه کیهان خاطرنشان کرد: در همین راستا باید صراحتاً گفت که محدودیت‌ها وجود دارد ولی ما باید به کار خود ادامه دهیم، اقدامی که مقام معظم رهبری در نگارش نامه خود به جوانان به آن توجه کردند.

وی تصریح کرد: اقدامی که مقام معظم رهبری کردند ابتکار بسیار به‌جایی بود و ایشان موضوع و راهکار را به‌دقت شناختند و این نامه را برای جوانان اروپایی تهیه کردند تا حقایق برای آنها روشن شود.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1396/09/11
آقای شریعتمداری شما سعی کن جوانان داخل راهمراه داشته باشی...
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1396/09/11
حاج حسین یه توصیف هم از احمدی نژاد میکردی جای دوری نمیرفت .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج