پیدایش قبرستان های عمودی در سراسر دنیا
۶۴۰۳۵۵
۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
۱۸۱۸۰ 
حدود ۱۰۱ میلیارد مرده روی زمین وجود دارد که تا قرن بعد ۷ میلیارد نفر دیگر هم به آن‌ها اضافه می‌شوند. با وجود مرده‌هایی که تعدادشان از زنده‌ها بیشتر شده، جای تعجب نیست که فضای قبرستان‌ها کم بیاید.
برترین‌ها -الهام مظفری: حدود ۱۰۱ میلیارد مرده روی زمین وجود دارد که تا قرن بعد ۷ میلیارد نفر دیگر هم به آن‌ها اضافه می‌شوند. با وجود مرده‌هایی که تعدادشان از زنده‌ها بیشتر شده، جای تعجب نیست که فضای قبرستان‌ها کم بیاید. بسیاری از کشورهای اروپایی قرن هاست که از گور‌ها استفاده مجدد می‌کنند. در قبرستان قدیمی یهودی در پراگ، وقتی فضا برای دفن کردن تمام می‌شود، یک لایه خاک تازه روی همه قبرهای موجود ریخته می‌شود تا جا برای اجساد جدید باز شود. از آخرین نفری که در سال ۱۷۸۷ دفن شد و قبرستان پر شد، تا کنون دوازده لایه گور بالای یکدیگر قرار داده شده اند.
 
پیدایش قبرستان های عمودی در دنیا 
 
پیدایش قبرستان های عمودی در دنیا 
 
قبرستان‌های مدرن

در نروژ، به جای انباشتن مرده‌ها به صورت لایه لایه، گورهای قدیمی هر بیست سال دوباره کنده شده و فرد جدیدی در آن‌ها دفن می‌شود. حتی برخی گورستان‌ها محلول آهک به تابوت‌ها تزریق می‌کنند تا اجساد سریعتر تجزیه شوند. نروژ تنها کشوری نیست که این کار را می‌کند. قبرستان‌های انگلستان هم به سرعت در حال پر شدن هستند و یک تحقیق نشان می‌دهد که اگر تا سال ۲۰۵۰ دفن کردن به اندازه امروز طرفدار داشته باشد، جهان به ۶۵۰۰ کیلومتر مربع فضای تدفین نیاز دارد که تقریبا ۵ برابر مساحت نیویورک سیتی است.
 
پیدایش قبرستان های عمودی در دنیا 
 
قبرستان‌های عمودی در سراسر جهان

کشورهای بسیاری به جای زمین به دنبال راه حلی برای این مشکل در آسمان هستند. آسیا در حال حاضر پیشروی گورستان‌های عمودی است. در بسیاری از فرهنگ‌های آسیایی رسم است که مرده‌ها را در پاگوداهای چند طبقه دفن می‌کنند. همین موضوع روی طراحی گورستان‌های بلند در تایوان تاثیر داشته است. در هنگ کنگ، قبرستان‌ها اغلب روی شیب تپه ساخته می‌شوند تا در فضا صرفه جویی شود. در ژاپن، یک تاجر هتلی برای مرده‌ها باز کرده که در آن خانواده مرحوم به طور موقت اجساد مرده خود را نگه می‌دارند تا نوبتشان برای دفن در یکی از گورستان‌های شلوغ شهر برسد و جایی برایشان باز شود.

پیدایش قبرستان های عمودی در دنیا 
 
پیدایش قبرستان های عمودی در دنیا 
 
پیدایش قبرستان های عمودی در دنیا 

«Memorial Necrópole Ecumênica» در سانتوس در برزیل، یک گورستان عمودی واقعی است. این قبرستان در حال حاضر ۳۲ طبقه و فضا برای نگهداری بقایای ۲۵۰۰۰ نفر را دارد. وقتی این گورستان در سال ۱۹۸۳ ساخته شد، تنها یک ساختمان کوچک بود، اما تقاضا برای مقبره‌های بلند با منظره آنقدر زیاد بود که طبقات دیگری به آن اضافه شد تا جایی که تبدیل به بلندترین قبرستان جهان شد. هر طبقه ۱۵۰ قبر دارد که دارای سیستم تهویه پیشرفته هستند و می‌توانند ۶ جسد را در خود جای دهند. وقتی جسد تجزیه شد، که حدود ۳ سال طول می‌کشد، خانواده مرحوم می‌توانند آن را خارج کنند. این ساختمان توسط باغ‌های زیبا، جنگل، تالاب و آبشار احاطه شده است.
 
پیدایش قبرستان های عمودی در دنیا
 
تل آویو نیز در حال ساخت یک گورستان بلند است که گنجایش ۲۵۰ هزار جسد را دارد. برج‌های این ساختمان حاوی لوله‌های پر از خاک است بنابراین هر لایه هنوز به زمین متصل است. یک قبرستان عمودی دیگر نیز در بمبئی در حال ساخت است. این قبرستان که برج موکشا نام دارد، بلندترین قبرستان عمودی جهان خواهد شد. حتی با وجود فضای زیادی که این قبرستان ارائه می‌دهد، طراحان برج اظهار کرده اند که اجساد تنها ۵ تا ۱۰ سال در آن خواهند بود.
 
پیدایش قبرستان های عمودی در دنیا 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1397/09/13
من هم مرده متحرکم با این اوضاع بیکاری و بی پولی
پاسخ ها
armita
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
اگر که نباشیم چیز عجیبی میشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج