سفیر عربستان: ایران به روح توافق پایبند نیست
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۴۱۲۳۶
۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۹
۷۶۹۹
سفیر عربستان در جمهوری چک با بیان این‌که کشورش از توافق هسته‌ای میان ایران و ابرقدرت‌ها حمایت کرده و آن را مبارک و نیکو می‌داند به امید این‌که ایران به سلاح هسته‌ای دست نیابد و مشکلات منطقه سریع‌تر حل شوند گفت: متاسفانه شاهد این هستیم که ایران اصرار دارد راه خود را ادامه دهد و اوضاع خاورمیانه را بر هم بزند.
خبرگزاری ایسنا: سفیر عربستان در جمهوری چک با بیان این‌که کشورش از توافق هسته‌ای میان ایران و ابرقدرت‌ها حمایت کرده و آن را مبارک و نیکو می‌داند به امید این‌که ایران به سلاح هسته‌ای دست نیابد و مشکلات منطقه سریع‌تر حل شوند گفت: متاسفانه شاهد این هستیم که ایران اصرار دارد راه خود را ادامه دهد و اوضاع خاورمیانه را بر هم بزند.

 به نقل از روزنامه عکاظ عربستان، نایف بن عبود سفیر عربستان در جمهوری چک در گفت‌وگو با روزنامه پراوو در پاسخ به این سوال که دخالت عربستان در یمن در پاسخ به دخالت ایران در یمن است؟ گفت: در حقیقت دو هدف و انگیزه در پشت دخالت‌های عربستان در یمن وجود دارد؛ یکی این‌که این دخالت بخشی از اقدامات بین‌المللی است که هدف آن بازگرداندن دولت قانونی به یمن و پایان دادن به ناامنی‌هایی است که انقلابیون در یمن و کشورهای همسایه ایجاد می‌کنند.

وی در ادامه مدعی شد: هدف دوم همان‌طور که اشاره کردید دخالت ایران در کشوری که همسایه عربستان است و با آن روابط تاریخی و استراتژیکی دارد و در حقیقت هدف ایران از این دخالت ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی به طور مستقیم در عربستان است و نمی‌شود از این امر چشم‌پوشی کرد.

این دیپلمات سعودی در پاسخ به این سوال که محمدبن سلمان به هنگام طرح پروژه نئوم (ایجاد شهری پیشرفته که در شمال غرب عربستان قرار دارد)، گفت که 70 درصد مردم عربستان جوان‌اند و زیر 30 سال هستند و من اجازه نخواهم داد که افکار افراطی 30 سال دیگر از عمر مردم عربستان را از بین ببرد، منظور او از این جمله چیست؟ گفت: در واقع این جمله ولیعهد ارزیابی دقیقی از 30 سال گذشته است، 30 سالی که پر از مشکلات بود و بر جامعه سعودی تاثیر گذاشت. از سویی بادهای انقلاب ایران در سال 1979 به همراه خود دانه‌های خشونت و افراط‌گری آورد و مشکلاتی را ایجاد کرد، بنا بر این ولیعهد عربستان معتقد است که نباید اجازه دهیم افکار افراط‌گرایانه خارجی وارد شود و ما مشغول این افکار شویم و از مسیر تمدنی و رسیدن به کشورهای پیشرفته که از افکار و عقاید گذشته رها شدند و به آینده روشن اهمیت می‌دهند، عقب بمانیم.

سفیر عربستان در پاسخ به این سوال که عربستان تنها با افکار افراطی که از ایران وارد می‌شوند، مبارزه می‌کند یا با افکار داخلی هم مبارزه می‌کند، گفت: عربستان با منابع داخلی و خارجی تفکر افراطی مبارزه می‌کند.

بن‌ عبود در پاسخ به این سوال که چند سال پیش عربستان اعلام کرد که اگر ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد ما نیز تلاش می‌کنیم به آن دست یابیم؟ گفت: عربستان، ایران را یک کشور مهم و با تاریخ و تمدن ریشه‌دار می‌داند و همیشه دوست داشت که ایران از روابط با همسایگان در جهت تحکیم امنیت منطقه و رفتن به سمت پیشرفت استفاده کند، اما متاسفانه بر عکس این امر اتفاق افتاد و تحرکاتی علیه عربستان و کشورهای همسایه ایجاد کرد.

او مدعی شد: ایران تلاش کرد انقلابش را صادر کند، عملیات صلح فراگیر فلسطین را به تاخیر انداخت و فتنه‌هایی را در عراق، سوریه و یمن ایجاد کرد.

وی افزود: اما در رابطه با دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نه تنها عربستان خطر آن را درک می‌کند بلکه جامعه بین‌المللی نیز همین دیدگاه را دارد، زمانی توافق هسته‌ای میان ایران و ابرقدرت‌ها امضا شد عربستان آن را مبارک و نیکو دانست به امید این‌که ایران به سلاح هسته‌ای دستیابی نداشته باشد و مشکلات منطقه سریع‌تر حل شوند اما متاسفانه شاهد این هستیم که ایران اصرار دارد راه خود را ادامه دهد و اوضاع خاورمیانه را بر هم بزند.

به گزارش ایسنا، این مقام سعودی در حالی مدعی حمایت از توافق هسته‌ای شده است که کشورش قبل از توافق و در جریان مذاکرات هسته‌ای و بعد از آن نیز به شکل‌های مختلف نسبت به منحرف‌ کردن مذاکرات و اختلال در روند اجرای برجام اقدام کرد و هم‌چنان در از بین بردن مزایای اقتصادی برجام برای ایران تلاش می‌کند.

این مقام سعودی در پاسخ به این سوال که شما می‌گویید ایران به توافق هسته‌ای پایبند نیست، در حالی که تمام بازرسان بین‌المللی پایبندی ایران را تایید کرده‌اند، مدعی شد: من در مورد میزان پایبندی ایران به خلع سلاح صحبت نمی‌کنم، بلکه در مورد میزان پایبندی ایران به "روح" توافق صحبت می‌کنم، زیرا در واقع ایران برای رفع تحریم‌ها از این توافق بهره می‌برد در حالی‌که تلاش می‌کند سلاح‌های سنتی خود را گسترش دهد تا در نهایت به کلاهک‌های هسته‌ای دست یابد و همان‌طور که معلوم است این توافق به ایران اجازه می‌دهد که در سال‌های آینده به فعالیت‌های هسته‌ای خود ادامه دهد.

به گزارش ایسنا، این مقام سعودی در حالی ایران را به عدم پایبندی به توافق هسته‌ای متهم می‌کند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هشت بار پایبندی ایران به توافق را تایید کرده است.

وی مدعی شد: در حقیقت ایران در حال گسترش برنامه موشکی خود است که امنیت منطقه را تهدید می‌کند و ما اخیرا شاهد این بودیم که پایتخت عربستان اخیرا مورد هدف موشک ساخت ایران قرار گرفت و حوثی‌ها با نظارت کارشناسانی از حزب‌الله این اقدام را انجام دادند.

در پی حمله انصارالله یمن به ریاض و متهم شدن ایران به دست داشتن در این حمله مقامات کشورمان واکنش شدیدی داشتند و شورای امنیت در گزارشی اعلام کرد که هیچ دلیلی برای اثبات دست داشتن ایران در این حمله وجود ندارد. مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گونه دخالتی در کشورهای دیگر ندارد.
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1396/09/13
خب به تو چه !!؟؟ تو چکاره ایی !!؟؟ چند بعلاوه چندی!!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1396/09/13
عربستان میگه ایران به روح برجام پایبند نیست
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1396/09/13
نایف همان نایب خود ماسنت آخه تازه به دوران رسیده تو سیاست شما برای رهگیری اهداف جنایت و قتل آرمان هستش بعد نایب حمار اون بابات هستش که روح داره نه یک تکه کاغذ این روح روح بازی کار جادوگران سیاست باز چالشی است
Iran, Islamic Republic of
21:46 - 1396/09/13
سگ وهابی کثافت ملعون تومعنی روح رامیدونی که حرافی می کنی
United Kingdom
22:37 - 1396/09/13
ببخشید جناب سفیر میشه معنی روح برجام را توضیح دهید؟؟؟ یا طوطی واری ازز تیلرسون و نتانیاهو و ترامپ یاد گرفتی و عین طوطی تکرار میکنی
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1396/09/13
کاخ نشینان عربستان و غلط کاری زیادی می کنند
United States
23:14 - 1396/09/13
سلام تو رو خدا یکی به این عربستانی ها بفهمد که به همون کعبه برای برهم زدن و حتی اشغال کل خاک عربستان به فرض محال ما اصلا به کلا هک هسته ای و موشک های آنچنانی نیاز نداریم همین تو بخانه و ده بیست تا آر پی جی مشکل مونو میتونیم حل کنیم نگران نباشه .ای بابا خبر رسانی کنید دیگه بیچاره ها زهره ترک شدند یه کاری بکنید ثواب داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک النا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر