آمریکا در صدد پیگیری قضایی ویکی لیکس
۶۴۲۹۲۶
۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۴
۵۰۸۹
مسئولان آمریکایی پرونده‌هایی را علیه سایت افشاگر ویکی‌لیکس و موسس آن در خصوص انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته آمریکا به راه انداخته‌اند.
خبرگزاری ایسنا: مسئولان آمریکایی پرونده‌هایی را علیه سایت افشاگر ویکی‌لیکس و موسس آن در خصوص انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته آمریکا به راه انداخته‌اند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیسیون‌های اطلاعات سنا و مجلس نمایندگان و کمیسیون امور قضایی سنای آمریکا درباره نقش ویکی‌لیکس در دوران کمپین انتخاباتی این کشور در سال ۲۰۱۶ تحقیق می‌کنند.

دادستان‌های فدرال آمریکا پرونده‌ای در الکساندریا در ایالت ویرجینیا گشوده‌اند تا مشخص کنند که این سایت چگونه توانسته است هزاران پرونده محرمانه دولت فدرال را به دست بیاورد که در بین آنها مدارکی از سیا وجود داشته است. این مدارک ابزار مورد استفاده آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا برای هک کردن سیستم‌های رایانه‌ای را افشا می‌کند.

در زمان کمپین انتخاباتی آمریکا، سایت افشاگر ویکی‌لیکس ایمیل‌هایی را از حزب دموکرات و مسئول کمپین هیلاری کلینتون منتشر کرد.

سیا، اف‌بی‌آی و ان‌اس‌ای همگی در گزارش‌های خود در اوایل ژانویه گذشته اعلام کردند که این نفوذ سایبری اقدامی از طرف اطلاعات نظامی روسیه بوده که داده‌های جمع‌آوری شده را در اختیار ویکی‌لیکس قرار داده‌ است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج