بودجه سال ٩٧ فرهنگ و هنر در يك نگاه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۴۴۱۱۲
۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
۳۷۷۲
لايحه بودجه سال ١٣٩٧ با سقف ۱۱۹۴ تريليون تومان صبح يكشنبه، ١٩ آذرماه توسط حسن روحاني، رييس‌جمهور به مجلس شوراي اسلامي ارايه شد و سهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از اين رقم، ١٣١٢ ميليارد و ٥٣٩ ميليون تومان برآورد شده است.
روزنامه اعتماد: لايحه بودجه سال ١٣٩٧ با سقف ۱۱۹۴ تريليون تومان صبح يكشنبه، ١٩ آذرماه توسط حسن روحاني، رييس‌جمهور به مجلس شوراي اسلامي ارايه شد و سهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از اين رقم، ١٣١٢ ميليارد و ٥٣٩ ميليون تومان برآورد شده است. لايحه‌اي كه در اين دوره برخلاف گذشته شفافيت بيشتري دارد و برهمين اساس امكان تحليل بيشتر و بررسي مقايسه‌اي دقيق‌تر نسبت به گذشته را به دست مي‌دهد.
 
برآورد بودجه‌ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در سال ۹۶ رقمي معادل ۹۵۲ ميليارد و ۹۰۰ ميليون تومان در نظر گرفته شده بود كه با احتساب هزينه‌هاي مربوط به تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي و مالي به مجموع رقم حدود هزار و ۱۸۰ ميليارد و ۱۳۰ ميليون تومان مي‌رسيد. بنابراين در نگاه نخست، بودجه اين وزارتخانه در پيش‌بيني دولت براي سال ٩٧ افزايش داشته است.
 
از ميان زيرمجموعه‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي سازمان سينمايي در حالي كه مصوب بودجه امسالش، ١٩٣ ميليارد تومان است، در لايحه بودجه سال ٩٧، رقم ٢٢٢ ميليارد و ٨٠٠ ميليون تومان در دو بخش هزينه‌اي و تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي برآورد شده است.
 
يكي از بخش‌هاي مهم بودجه در سال ۹۷؛ بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان سينمايي است. در اين بودجه؛ رديف‌هاي مشخصي براي احداث شهرك سينمايي و پرديس‌هاي سينمايي درنظر گرفته شده و بر اين اساس بايد شهرك سينمايي هشتگرد كه ساخت آن از سال ۸۷ آغاز شده بايد در سال ۹۹ به پايان برسد. براساس آنچه در لايحه دولت آمده ريز ميزان بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در بخش سازمان سينمايي ٢٢٠ ميليارد تومان اعلام شده است. براساس اطلاعات موجود در لايحه بودجه، اعتبار ادامه احداث شهرك سينمايي در هشتگرد ٠٠٠/٠٠٠/٠٠٠/٥٠ ريال خواهد بود كه تكميل آن بايد تا سال ٩٩ به پايان برسد.
 
هنرهاي نمايشي نيز تا حدي شاهد افزايش اعتبار هستند اما با توجه به كاستي‌هاي موجود در زمينه زيرساخت اين افزايش چندان راه‌گشا به نظر نمي‌رسد. بودجه هنرهاي نمايشي در لايحه سال ٩٧ معادل ٧٨ ميليارد و ٤٠٠ ميليون تومان برآورد شده است كه نسبت به سال گذشته با رقم ٦٤ ميليارد و ٥٠٠ ميليون تومان، بيش از ١٤ ميليارد تومان افزايش داشته است.
در جزييات برنامه حمايت و گسترش هنرهاي نمايشي، حمايت از برگزاري جشنواره‌ها، توليد، نمايش‌هاي صحنه‌اي، سنتي و آييني، كمك به موسسات و تشكل‌هاي نمايشي، خانه تئاتر، راه‌اندازي موزه تئاتر و كمك به فعاليت‌هاي تئاتر موزه عروسكي از جمله موارد ذكر شده است.
در اين بخش، بودجه برآورد شده براي حمايت از توليد، ٤٥ ميليارد و ٢٠٠ ميليون تومان مشخص شده است. همچنين براي حمايت از خانه تئاتر و راه‌اندازي موزه تئاتر دو ميليارد و ٢٠٠ ميليون تومان و كمك به فعاليت‌هاي موزه عروسكي يك ميليارد و ٥٠٠ ميليون تومان درنظر گرفته شده است كه با توجه به آنچه پيش از اين توسط دست‌اندركاران اين حوزه براي راه‌اندازي و تكميل اين پروژه‌ها اعلام شده رقم زيادي به نظر نمي‌آيد.
 
در بخش «برنامه حمايت و صيانت از موسيقي ملي» ٤٩ ميليارد تومان برآورده شده است كه از اين مبلغ ١٢ ميليارد و ٥٠٠ ميليون تومان بايد صرف حمايت از اركستر ملي و سمفونيك شود. خانه موسيقي و موزه موسيقي – دو نهاد زيرمجموعه شهرداري تهران- نيز از اين محل ٢ ميليارد و ٢٠٠ ميليون تومان دريافت خواهند كرد.
 
براي «برنامه حمايت و گسترش هنرهاي تجسمي» وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز بودجه‌اي معادل ٣٥ ميليارد و ١٠٠ ميليون تومان در نظر گرفته شده است.
 
بر اساس لايحه دولت، سازمان تبليغات اسلامي يكي ديگر از نهادهاي مسوول برنامه‌ريزي و ترويج فعاليت‌هاي هنري بودجه‌اي ١٦٨ ميليارد و ٨٠٠ ميليون تومان دريافت خواهد كرد كه بودجه اين مركز نيز در مقايسه با اعتبار ۱۵۱ ميليارد و ۲۶۱ ميليون توماني اين نهاد در سال ٩٦ افزايش نشان مي‌دهد.

 

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1396/09/20
بودجه به سمت فشارمی رود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
استیل رگال_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر