حذف جدول‌ 18، نشان از بودجه‌ ریزی سالم است
۶۴۴۷۹۷
۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
۴۵۳۵
پبهروز نعمتي سخنگوي هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي در مورد لايحه بودجه سال 97 گفت: با بحث‌هاي كه با آقاي نوبخت در فراكسيون‌ها داشتيم و يا مذاكراتي كه با دوستان در بودجه داشتيم متوجه شديم كه دولت نگاه تغيير به لايحه بودجه ٩٧دارد كه اين نگاه نگاه خوب و مثبتي است و فكر مي كنم با اين تغيير از نظام سلسله بودجه ريزي خانمان براندازي كه براي كشور مصيبت بار شده بود فاصله مي گيريم.
عصر ایران: بهروز نعمتي سخنگوي هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي در مورد لايحه بودجه  سال 97 گفت: با بحث‌هاي كه با آقاي نوبخت در فراكسيون‌ها داشتيم و يا مذاكراتي كه با دوستان در بودجه داشتيم متوجه شديم كه دولت نگاه تغيير به لايحه بودجه ٩٧دارد كه اين نگاه نگاه خوب و مثبتي است و فكر مي كنم با اين تغيير از نظام سلسله بودجه ريزي خانمان براندازي كه براي كشور مصيبت بار شده بود فاصله مي گيريم.

نماینده مردم تهران ادامه داد:  فكر مي كنم حفظ اين فاصله به سختي ممكن است چراكه سازمان ها و نهادهاي مختلفي كه امروز از بودجه ارتزاق مي كنند سهل الوصول امكاناتي در اختيارشان قرار گرفته است و اگر امروز با تنگناها مواجهه شود برايشان سخت است.

عضو کمیسیون انرژی اظهار داشت: قرار نيست كه بودجه به صورت کلی در اختيار وزارتخانه ها قرار گيرد و حتما اختصاص بودجه ها به صورت عملكردي خواهد بود و دستگاههاي كه توانمندي بيشتري داشته باشند و اقدامات موثرتري داشته باشند مي توانند از اعتبارات بيشتري بهره مند شوند .

نعمتي بيان كرد: نگاه دولت و مجلس به سه موضوع اشتغال، مبارزه با ركود و بحث تحقق عدالت اجتماعي و فقرزدايي است و اگر با اين سه مؤلفه بودجه را نگاه كنيم دشوراي‌هایي در مسير خواهيم داشت و ممكن است براي مجريان مشكلاتي ايجاد شود در واقع  جراحي كردن شايد درد داشته باشد اما عاقبت به خيري هم دارد.

وي بيان كرد:حذف بسياري از جداول از جمله جدول ١٧و ١٨( کمک دولت به موسسات فرهنگی خاص) و جدول‌ها مختلفي كه هست نويد خوبي در بودجه است و حذف اين جداول اين پيام را به مردم مي دهد كه مجلس و دولت در بودجه ريزي سالم عمل مي كنند.

سخنگوي هيات رئيسه مجلس در مورد اينكه تا چه اندازه احتمال تغييرات عمده در لايحه بودجه در مجلس را مي دهيد گفت: طبيعتا مجلس و نمايندگان نظراتي دارند و بايد اين پيشنهادات در لايحه بودجه در نظر گرفته شود ولي ما اميدواريم قالب لايحه دولت حفظ شود اما بازهم بايد منتظر فضاي مجلس باشيم.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1396/09/21
تا زوایای پنهان بودجه سازمانهای شبه دولتی مشخص نشود و حذف نشود همیشه درجا خواهیم زد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج