آقایان از جواب دادن به این سوالات فراری‌اند!
۶۴۴۹۱۱
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
۲۵۴۸۸ 
حتما برای شما هم پیش آمده که از شریک زندگی تان سوالی پرسیده باشید اما او تمایلی به جواب دادن نداشته باشد. این موضوع نباید شما را نگران کند زیرا این رفتار در آقایان طبیعی است.
برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: حتما برای شما هم پیش آمده که از شریک زندگی تان سوالی پرسیده باشید اما او تمایلی به جواب دادن نداشته باشد. این موضوع نباید شما را نگران کند زیرا این رفتار در آقایان طبیعی است. شاید سوالی که در ذهن شما مطرح شده، ساده باشد اما طرف مقابل تان گاهی آن را بزرگ می کند و از جواب دادن به آن می هراسد. اما همه اینها بدین معنی نیست که شما باید دور ابهامات ذهنی تان را خط بکشید، بلکه باید به دنبال راه دیگری برای بیان آن باشید.
 
آیا ما منحصر بفرد نیستیم؟
 
خاص بودن موضوع مهمی در رابطه عاطفی است اما خانم ها و آقایان هر کدام به گونه ای متفاوت در مورد آن می اندیشند. به عنوان مثال خانم ها مدام به ازدواج و تشکیل خانواده فکر می کنند در حالی که آقایان استقلال و قوی بودن را در اولویت زندگی شان قرار می دهند. به همین دلیل سوالی مانند این که «آیا رابطه ما منحصر بفرد است؟» می تواند ترس را به دل آقایان راه دهد زیرا آنها دقیقا نمی دانند که منظور شما از منحصر فرد بودن چیست.
 
روان شناسان معتقدند که آنچه سوال می پرسید مهم نیست، بلکه چگونگی پرسیدن آن اهمیت دارد. به همین دلیل بهتر است که سوال خود را به گونه دیگری مطرح کنید یا مکالمه را اینگونه آغاز کنید: «من دوست دارم که زمان بیشتری را با هم بگذرانیم» یا «صحبت کردن با تو فوق العاده است» یا حتی «تو آنقدر خوبی که من به هیچ کس دیگری فکر نمی کنم»... با این جملات طرف مقابل تان حس امنیت بیشتری می کند و می داند که دقیقا منظور شما از بیان چنین جملاتی چیست.
 آقایان از جواب دادن به این سوالات فراری‌اند!
 
درآمدت چقدر است؟
 
 
این سوال به شدت حساسیت برانگیز است به این دلیل که طرف مقابل تان فکر می کند مسائل مالی برای شما اهمیت زیادی، حتی بیشتر از خود او، دارد. البته طبیعی است که شما نگران شرایط مالی رابطه تان باشید، به خصوص اگر او قرار است که همسر آینده تان باشد.
 
 
شما می توانید تا حدودی از طریق موقعیت مکانی محل سکونت، مدل ماشین یا حتی شغلی که طرف مقابل تان دارد، شرایط مالی او را  بسنجید اما صحبت کردن در این مورد نیز از ضروریات است، به شرطی که درست مطرح شود. به جای این که مستقیم این سوال را از او بپرسید، بگویید: «من دوست دارم به سفر بروم، اما فعلا شرایط مالی خوبی ندارم. تو چطور؟» با این سوال شما می توانید مکالمه را آغاز کنید و از میان حرف های او به سوالات تان پاسخ دهید اما اگر مستقیم از او بخواهید که در مورد درآمدش برای شما توضیح دهد، مطمئن گارد خواهد گرفت و شما را نیز به پول پرستی متهم خواهد کرد.
 آقایان از جواب دادن به این سوالات فراری‌اند!
 
رابطه قبلی ات چگونه بود؟
 
یکی از سوالاتی که ریسک زیادی دارد، در مورد رابطه های گذشته است. اگر چه دانستن آن ضرورتی ندارد اما گاهی حس کنجکاوی ما برانگیخته می شود و می خواهد اطلاعات بیشتری را به دست آورد. اما آیا می دانید که با مطرح کردن این سوال و شنیدن جواب های شریک زندگی تان حس حسادت تان نیز برانگیخته خواهد شد؟ یا حتی ممکن است که او در توضیحات خود به جزییاتی اشاره کند که تا ابد در ذهن تان ماندگار شود و به تبع روی رفتارهایتان تاثیر منفی بگذارد. به همین دلیل بهتر است که حس کنجکاوی تان را کنترل کنید یا حداقل در مورد رابطه های گذشته شریک زندگی تان وارد جزییات نشوید. 
 
در این شرایط آقایان به خوبی نمی توانند تشخیص دهند که دانستن چه چیزهایی شما را خوشحال یا ناراحت می کند یا این که منظور واقعی شما از این سوال چیست، از این رو صادقانه هر چه که بوده را به زبان می آورند. بنابراین قبل از مطرح کردن سوالات خودتان را آماده هر جوابی بکنید در غیر این صورت دور سوالات تان را خط بکشید.
 
آقایان از جواب دادن به این سوالات فراری‌اند!
 
رابطه ما را در 5 سال دیگر چگونه می بینی؟
 
این سوال را معمولا زوج هایی که در رابط جدی و بلند مدت به سر می برند، از هم می پرسند. اگر چه حق شماست که در مورد آینده تان بیشتر بدانید اما این سوالی است که اکثر آقایان علاقه ای به جواب دادن آن ندارند از این رو که آنها می دانند با مطرح کردن این سوال شما نه تنها می خواهید آینده تان را تصور کنید، بلکه می خواهید نظر شخص مقابل تان را در مورد او و رابطه محک بزنید.
 
در این شرایط بهتر است که این سوال را به طور غیر مستقیم و در میان صحبت هایتان مطرح کنید. با این شیوه طرف مقابل تان راحت تر به آن جواب خواهد داد. به عنوان مثال از او در مورد اهداف اش بپرسید: «دوست داری در آینده ای نزدیک کجا زندگی کنی؟» یا «شغل مورد علاقه ات در 5 سال آینده چیست؟» پس از جواب دادن به این سوالات، نه تنها از برنامه های آینده او بلکه از جایگاه خودتان در رابطه نیز آگاه خواهید شد.
 
آقایان از جواب دادن به این سوالات فراری‌اند!
 
چه زمانی با خانواده ات آشنا شوم؟
 
این یکی از سوالات بسیار مهم در هر رابطه است که ممکن است عشق زندگی تان به دلایل مختلف از جواب دادن به آن سر باز زند. در واقع در این شرایط تنها موضوع رابطه شما مطرح نیست، بلکه خانواده او نیز نقش اساسی در این تصمیم گیری دارند. بنابراین بهتر است که ابتدا در مورد خانواده او بیشتر بدانید و از شرایط آنها به خوبی آگاه شوید. آیا رابطه طرف مقابل تان با خانواده اش خوب است؟ آیا او به راحتی می تواند با خانواده اش ارتباط برقرار کند؟ برای این که او ساده تر به درخواست شما پاسخ مثبت دهد، بهتر است که خودتان اول پیش قدم شوید و او را به خانواده تان معرفی کنید.
 آقایان از جواب دادن به این سوالات فراری‌اند!
 
امشب چه غذایی می خوری؟
 
این سوال به ظاهر ساده ای ست اما گاهی موجب تنش و استرس آقایان می شود. اگر چه شما این سوال را با مهربانی تمام بیان می کنید اما ممکن است که عکس العمل تندی را از جانب طرف مقابل تان ببینید. دلیلش هم خستگی بیش از اندازه اوست. در واقع او کل روز را بیرون از خانه بوده و مغزش انقدر خسته است که دیگر توان فکر کردن به این چیزهای جزیی را ندارد. در این شرایط بهترین کار این است که این سوال را زمانی مطرح کنید که ذهن او خسته نیست.
 
آقایان از جواب دادن به این سوالات فراری‌اند!
 
 
آیا به نظرت آن دختر زیباست؟
 
این نوع سوالات بسیار خطرناک اند، از این رو که جواب آقایان هر چه باشد، موجب رنجش و ناراحتی شما می شود. طبیعی است که ما به افراد زیبارو جذب شویم اما این بدان معنی نیست که رابطه ما در خطر است. 
 
روان شناسان اعتقاد دارند که تا جای ممکن از مطرح کردن این سوالات بپرهیزید. البته شرایط خاصی وجود دارد که دانستن جواب این سوالات ضروری است. به عنوان مثال شما با مطرح کردن این موضوع با زاویه دید شریک زندگی تان آشنا می شوید و می فهمید که چه چیزی او را جذب می کند و به تبع می توانید از آن برای بهبود رابطه خودتان کمک بگیرید اما اگر این سوال را بدون هیچ دلیلی می پرسید، بدانید که این موضوع می تواند بحث ها و دلخوری های زیادی را به همراه آورد. پس قبل از مطرح کردن آن دلیلش را از خودتان بپرسید.
 آقایان از جواب دادن به این سوالات فراری‌اند!
 
در نهایت، قبل از مطرح کردن سوالات بالا برای شریک زندگی تان، به نکاتی که در ادامه برایتان آورده ایم، دقت کنید. 
 
• زمان خوبی را برای صحبت کردن در نظر بگیرید. به عنوان مثال پس از باخت تیم مورد علاقه اش یا بعد از یک روز سخت کاری، زمان خوبی برای صحبت کردن نیست. 
 
• اگر موضوعی که می خواهید در مورد آن صحبت کنید، اهمیت زیادی برایتان ندارد و می توانید به سادگی از آن بگذرید، این کار را بکنید.
 
• صبور باشید، دست از پیش داوری نیز دست بردارید. پس از پرسیدن سوال تان خوب و با دقت به حرف های طرف مقابل گوش دهید و بدانید که زاویه دید افراد از هم متفاوت است. اگر او نظری خلاف شما دارد، دلیل بر نادرستی آن نیست. پس سعی کنید همان قدر که برای خود ارزش قائل اید، برای نظرات عشق زندگی تان در هر شرایطی نیز ارزش و احترام قائل شوید.
 
منبع: thelist
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1396/11/14
برو بابا! رابطه اي كه بر اساس بايد ها و نبايدهاي شما شكل بگيره به مفت نمي ارزه آدم بايد با شريك زندگي / عشق ش راحت بشه اگه بخواد همه ش نگران اينجور چيزا باشه كه حس خفگي بهش دست ميده
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
به عنوان مثال پس از باخت تیم مورد علاقه اش ؟!!!!!!!!!!!!!!!! چه مسخره !!!
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1396/11/14
عالی بود.
منم دقیقن وقتی خانمم این سوالات رو ازم میپرسه اعصابم خرد میشه D:
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1396/11/14
کلا از هر سوالی که رنگ و بویی از مسئولیت پذیری و تعهد و جدی و هدفمند بودن اینا بده گریزانند.فقط میخوان هرتی پرتی بگذرونن شمام بهتره کلا بی خیالشون باشید و نذارید بازیتون بدن و سرگرمیشون نباشید بذارید اونا بهتون فکر کنن نه شما واقعا تا جایی که میتونید کم محلی و بی تفاوتی و سرد بودن رو انتخاب کنید همه چی درست میشه اگه واقعا خواست با تمام این رفتاراتون بازم میجنگه و یه راهی برای کنار شما بودن پیدا میکنه اگرم آدم این بازیا نبود که سریع محو میشه و میره دنبال یه بازیچه راحت تر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
بازیچه‌ی راحت‌تر... خیلی قابل تامله...
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
خخخخخخخ دقیقا
aramesh
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
بشدت قبول دارم حرف هاتو
ولی وقتی احساسی درمیون باشه.....
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1397/11/14
چطور خانم بیچاره خسته از سرکار میاد خودش باید فکر کنه چی بپزه خودش آشپزی کنه ولی این سوال جزئی آقا رو اذیت میکنه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
یه آشپزی رو مقایسه میکنی با اینهمه مسئولیت مرد
اونم نکنید زوری که نیست این مهر و نفقه و خونه و ماشین و طلا و جواهر و مسافرت و ... که اجباریه ظاهرا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
ایران=جامعه مرد سالاری
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1397/11/14
واقعا هم حداکثر مدتی که روانشناسان برای دوستی پیشنهاد می کنن سه ماهه. بعدش باید قضیه رو جدی کرد
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1397/11/14
در مورد درآمدت چقدر است؟
این سوالیه که خیلی از آقایون تو همون جلسه اول با پررویی می پرسند.
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1397/11/15
از همه باحالتر امشب چه غذایی میخوریه وقتی میپرسی هنگ میکنن خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1397/11/15
واقعا که مردای جامعمون لوس و بی مسئولیت شدن... بهترین حالت همینه که خانوما استقلال خودشونو حفظ کنن و لازم نداشته باشن به هیچ مردی تکیه کنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
مردا لوس بی مسئولیت شدن زنا هم بی حیا شدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج