آیا امواج تلفن‌های همراه سرطان‌زا است؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۴۹۴۰۳
۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
۳۷۰۹
آیا امواج تلفن های همراه که ما هر روز با آن در ارتباطیم سرطان زا است؟ ما جواب این معضل را با پرسش از یک فعال در این زمینه به دست آورده‌ایم که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.
وبسایت گجت نیوز - معین کریمی: آیا امواج تلفن های همراه که ما هر روز با آن در ارتباطیم سرطان زا است؟ ما جواب این معضل را با پرسش از یک فعال در این زمینه به دست آورده‌ایم که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

من نمی‌توانم بشمارم چند مرتبه مردم به شوخی با یکدیگر در مورد اینکه ممکن است تلفن های همراهشان باعث بروز سرطان در آن‌ها شود سخن می‌گویند. از لحاظ منطقی، برخی از افراد متوجه هستند که چگونه این تشعشع عمل می‌کند. ما گوشی های خود را درست در کنار معزمان قرار می‌دهیم و تکنولوژی به طور کلی به نظر می‌رسد که باعث بروز نوعی بیماری اجتماعی در ما می‌شود. پس موضوع چیست؟

تلفن های همراه، در حال حاضر حدود 3 دهه است که به ما خدمت می‌کنند،‌ اما آیا آن‌ها واقعا در ما ایجاد سرطان می‌کنند؟ درک کنونی ما از امواج رادیویی می‌گوید که در حقیقت امواج تلفن های همراه نمی‌تواند باعث ایجاد سلول‌های سرطانی در بدن ما شود، اما همچنان محققان در حال آزمایش هستند تا به نتایج دقیق‌تری در این رابطه دست یابند.
امواج تلفن های همراه غیر یونیزه است، اما همچنان خطر دارد

امواج تلفن های همراه شبیه تشعشع حاصل از ذوب شدن سوخت هسته‌ای نیست. آن تابش که «تابش یونیزه» نام دارد حامل انرژی بسیار زیادی است و می‌تواند به DNA شما آسیب وارد کند که به ادعای محققان منجر به سرطان می‌شود. انرژی تشعشع تلفن ها بسیار کمتر است (حتی پایین‌تر از نور نامرئی) و به عنوان یک «تابش غیر یونیزه» از آن یاد می‌شود. ما می‌دانیم که تابش غیر یونیزه همانند یونیزه بر روی DNA افراد تاثیر نمی‌گذارد، اما سوالی که باقی می‌ماند این است که آیا وقتی بدن به مدت طولانی در معرض این تابش قرار داشته باشد می‌تواند به نحوه دیگری به آن واکنش نشان دهد یا خیر!

برای یافتن اطلاعات بیشتری در مورد ارتباط بین تلفن و سرطان ما با جاناتان سامت (Jonathan Samet)،‌ دبیر دانشکده بهداشت عمومی کلرادو و یک متخصص در زمینه امواج تلفن ها که صاحب یک کارگروه تحقیقاتی در سازمان بهداشت جهانی است صحبت کردیم. در سال 2011، سازمان بهداشت جهانی امواج تلفن را «احتمالا سرطان زا» تشخیص داد که کمتر از سایر طبقه‌بندی‌ها زیان آور است، اما اینطور نیست که هیچ ضرری نداشته باشد. حال شش سال از آن زمان گذشته است و سامت عنوان می‌کند که همچنان خطر وجود دارد و شواهد امر از سرطان زا بودن تشعشع تلفن های همراه خبر می‌دهند. وی در این باره می‌گوید:

    من نمی‌گویم که یک بحران بهداشت عمومی وجود دارد، حرف من این است که جامعه جهانی در مقیاس گسترده‌ای در معرض خطر قرار دارد و ما باید اطمینان حاصل کنیم که آن را به خوبی درک می‌کنیم.

در حال حاضر، بهتر است شما هم زمان زیادی را صرف استفاده تلفن ها نکنید. شما هم اکنون با سیگنال های تلفن همراه، سیگنال های وای فای و بسیاری دیگر از پرتوهای فرکانس رادیویی در داخل و خارج از منزل خود احاطه شده‌اید. بنابراین حتی زمانی که گوشی را در مقابل صورت خود قرار نداده‌اید نیز خطرات زیادی شما را تهدید می‌کند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر