اپل لوگوی یک شرکت چینی را دزدیده است؟
۶۴۹۴۲۸
۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
۶۸۶۸
شرکت اپل اخیرا در یک دعوای حقوقی جدید درگیر شده. در این مجادله که میان اپل و یکی از تولیدکنندگان محلی پوشاک در چین به نام KON در جریان است شرکت چینی مدعی است که اپل از لوگوی این شرکت در اپ‌استور استفاده کرده.
وبسایت دیجی کالامگ - اسماعیل دلخموش: شرکت اپل اخیرا در یک دعوای حقوقی جدید درگیر شده. در این مجادله که میان اپل و یکی از تولیدکنندگان محلی پوشاک در چین به نام KON در جریان است شرکت چینی مدعی است که اپل از لوگوی این شرکت در اپ‌استور استفاده کرده. KON ادعا کرده حق کپی رایت این لوگو را دارد و استفاده اپل از لوگوی این شرکت غیرقانونی بوده.
 
اپل لوگوی یک شرکت چینی را دزدیده است؟

شرکت اپل سال گذشته لوگوی خود را که از یک مداد، خط‌کش و قلم‌مو تشکیل شده بود تعویض کرد و به جای آن از طرح جدیدی استفاده کرد که از سه‌خط میله‌مانند تشکیل شده. این لوگو شباهت فراوانی با لوگوی شرکت KON دارد و اعتراض شرکت چینی را برانگیخته.

حال این شرکت از اپل خواسته به شکل رسمی از طریق رسانه ملی از KON عذرخواهی کند و برای خسارت‌های اقتصادی که متوجه این شرکت کرده غرامت بپردازد.

شرکت چینی پا را فراتر نهاده و در یک درخواست دیگر عنوان کرده که اپل نباید محصولاتی را که دارای این برند هستند به فروش برساند. شکایت مورد بحث در دادگاهی در چین ثبت شده و تا چند هفته دیگر حکم قاضی صادر می‌‎شود.

باید دید نتیجه این دادگاه چه خواهد شد و اگر اپل دادگاه را ببازد (اتفاقی که سال پیش در مورد یک پرونده دیگر افتاد) باید دقیقا چه غرامتی به این شرکت چینی بپردازد؟
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج