داستان ضرر چند ده میلیاردی طاهری به پرسپولیس
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۶۵۰۱۴۶
۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
۶۴۶۰
مدیرعامل سابق پرسپولیس که این روزها در مظان موارد زیادی قرار گرفته بهتر است درباره ضرر چند ده میلیارد تومانی که به باشگاه پرسپولیس وارد کرده شفاف صحبت کند تا واقعیت‌ها مشخص شود.
خبرگزاری فارسم: چالش علی‌اکبر طاهری از زمان مدیریتش در باشگاه پرسپولیس تا دوشنبه شبی که در برنامه 90 روی خط آمد و یک بار دیگر با منتقدان جدی خود وارد بحث و جدل شد، وارد فاز جدیدی شده و به نظر می‌رسد او باید برای اثبات خود و تبری جستن از اتهاماتی که به او وارد شده اقدام دیگری را در پیش گیرد چرا که با ادامه روش فعلی، طاهری روز به روز بازنده‌تر شده و ابعاد جدیدی از دوران مدیریتش در باشگاه پرسپولیس به افکار عمومی نشان داده خواهد شد. طاهری دوشنبه شب و در حالی که 2 روز قبلش با حسین هدایتی در مصاحبه‌ای آشتی کرده بود و نقش او را در موفقیت‌های این تیم در نظر گرفته بود اما یک بار دیگر بابت قرارداد اسپانسری هدایتی با باشگاه پرسپولیس به او تاخت و عنوان کرد که بخشی از مشکلات باشگاه پرسپولیس در رابطه با شکایت پرونده باشگاه ریزاسپور ترکیه به دلیل اقدامات هدایتی بوده است. در این بین اسناد و مدارکی وجود دارد که نشاندهنده این است که در مناقشه به وجود آمده بین طاهری و هدایتی این بار حق با هدایتی است و او که در مقاطع مختلف به باشگاه پرسپولیس کمک‌های مالی کرده بود در ضرر چند ده میلیارد تومانی وارد شده به باشگاه پرسپولیس نقشی نداشته است.

نام حسین هدایتی از زمانی که در فوتبال مطرح شد همواره با کمک‌های مالی در ادوار مختلف به پرسپولیس همراه بود. او نه تنها در زمان مدیریت طاهری بلکه در زمان مدیران قبلی هم کمک‌های مالی را به پرسپولیس انجام داده بود اما به هر حال باید شفاف‌سازی شود که در زمان مدیریت طاهری، کلیه پول‌های کمک شده از سوی هدایتی آیا به حساب این باشگاه واریز شده است یا نه؟ در مهر ماه سال 94 بود که باشگاه پرسپولیس با شرکت امین سیمای کیش قراردادی امضا کرد که این قرارداد مشارکت تجاری بود و کلیه فعالیت‌های درآمدزا را به صورت مشارکتی در اختیار این شرکت قرار می‌داد و قرار بود با تجربیات شرکت امین‌سیمای کیش از کلیه فرصت‌های تجاری، درآمدزایی صورت گیرد تا پول خوبی نصیب باشگاه پرسپولیس شود. از جمله این کارها که در متن قرارداد هم به صورت صریح آمده بحث جمع‌آوری کمک از هواداران بود که در پی آن یک سامانه پیامکی هواداری به راه افتاد و قرار شد از هواداران خاص و عام کمک‌هایی گرفته شود.

 داستان ضرر چند ده میلیاردی طاهری به پرسپولیس
 
از طرف دیگر علی‌اکبر طاهری قصد داشت خارج از این قرارداد از حسین هدایتی به عنوان یکی از هواداران خاص کمک‌های مالی بگیرد که این کمک‌ها به هر دلیلی در قرارداد منظور نشود. این موضوع حتی چند بار باعث چالش هم شد به طوری که وقتی صحبت از کمک هدایتی به پرسپولیس به میان می‌آمد طاهری آن را تکذیب می‌کرد چون در متن قرارداد آمده بود که کمک‌های هواداران خاص و عام باید از طریق شرکت امین‌سیمای کیش به پرسپولیس وارد شود و هر بار که هدایتی کمکی را خارج از این چارچوب و به واسطه برخی از افراد باشگاه پرسپولیس انجام می‌داد سرپرست وقت باشگاه پرسپولیس به دلیل اینکه متهم به رعایت نکردن مفاد قرارداد نشود، این کمک‌ها را تکذیب می‌کرد. در پی این موضوع و پس از مشخص شدن برخی روابط پنهانی، شرکت امین‌سیمای کیش از حسین هدایتی خواست تا به عنوان یک هوادار خاص و تحت قرارداد به پرسپولیس کمک کند. این در حالی بود که هدایتی راضی به نوشتن چنین قراردادی نمی‌شد و عنوان می‌کرد که برای کمک کردن به پرسپولیس، قرارداد نمی‌بندد تا متعهد به پرداخت آن شود بلکه هر زمان بتواند به پرسپولیس کمک مالی خواهد کرد اما در نهایت و پس از مذاکرات متعدد هدایتی راضی به این شد تا در قالب قرارداد به پرسپولیس کمک کند و به همین منظور قرارداد سه ساله‌ای با شرکت استیل‌آذین بسته شد تا طی این قرارداد هدایتی کمک‌های مالی خود را به سرخپوشان انجام دهد.

سال اول این قرارداد 10 میلیارد، سال دوم 12 میلیارد و سال سوم هم 14 میلیارد تومان به حساب باشگاه پرسپولیس واریز می‌کرد و در مجموع این قرارداد سه ساله رقمی در حدود 36 میلیارد تومان برای پرسپولیس درآمد داشت. پس از این قرارداد عنوان شد که چون قسمت پشت پیراهن و زیر شماره بازیکنان خالی بود در آن قسمت نام استیل‌آذین درج شود و در حالی که رقم قرارداد در این قسمت از پیراهن شاید به یک میلیارد تومان هم نرسد اما با این قرارداد سالی حداقل 10 میلیارد تومان به حساب پرسپولیس پول واریز می‌شد. این قرارداد باعث به وجود آمدن چالش شدید بین طاهری و اسپانسر باشگاه شد. طاهری پس از اینکه از این قرارداد اطلاع یافت عنوان کرد که این قرارداد را قبول ندارم اما قبول نداشتن او برایش هزینه‌بر بود چرا که او با هدایتی ارتباط داشت و از او کمک مالی گرفته بود و نمی‌توانست او را زیر سؤال ببرد. اما به اسپانسر باشگاه گفت که تنها حاضر است برای یک سال این قرارداد را اجرایی کند. از طرف دیگر چون قرارداد اسپانسر با باشگاه پرسپولیس 4 سال بود که بعد از دو سال این قرارداد قابلیت تمدید داشت، طاهری خواستار اتمام قرارداد پس از 2 سال اول شد. این موضوع از سوی هدایتی هم با استقبال مواجه شد و او عنوان کرد که برای سال اول 10 میلیارد را می‌دهم اما پس از آن هر زمان که بتوانم به پرسپولیس کمک می‌کنم. این قرارداد در مردادماه سال ۹۵ امضا شد.

این در حالی است که تا قبل از امضای این قرارداد حسین هدایتی در حدود ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به باشگاه پرسپولیس پرداخت کرده بود و ۴۰۰ میلیون تومان هم بعد از امضای این قرارداد از سوی او به این باشگاه کمک شد. البته طاهری که نمی‌خواست ارتباطات مخفیانه‌اش عیان شود فقط عنوان کرده بود که هدایتی ۸۰۰ میلیون تومان به پرسپولیس قرض داده است! از طرفی با توجه به اینکه اسپانسر باشگاه بر اساس اظهارات طاهری که گفته بود فقط ۸۰۰ میلیون تومان از هدایتی قرض گرفته، طی متمم قرارداد با استیل آذین توافق کرد که هر مبلغی که هدایتی و یا استیل آذین از مهرماه ۹۴ تا قبل از قرارداد استیل آذین به باشگاه پرداخت کرده باشد و باشگاه تایید کند، از مبلغ قرارداد ۳۶ میلیاردی کسر شود. پس از اینکه قرارداد هدایتی با پرسپولیس یکساله شد او عنوان کرد که بیش از ۵ میلیارد تومان به طاهری و باشگاه قرض داده که می بایست با توجه به متمم قرارداد از مبلغ سال اول کم شود. این موضوع هم منوط به تائید طاهری به عنوان مسئول باشگاه پرسپولیس می شود اما او از این کار امتناع می کند تا ابهامات افزایش پیدا کند. بعد از آن هم اسپانسر بارها برای طاهری نامه زد که لیست هزینه‌های هدایتی را یا تائید کند و یا آن را رد کند. اگر لیست هدایتی مورد قبول بود باید این رقم از حساب قرارداد استیل آذین کم می‌شد. این موارد باعث چالش بین مسئولان وقت باشگاه با اسپانسر و هدایتی شد، چرا که مدیران باشگاه نسبت به این موضوع معترض بودند که چرا ارتباط آنها با هدایتی به نوعی کانالیزه شده و دیگر خبری از ارتباطات خاص نیست.

 داستان ضرر چند ده میلیاردی طاهری به پرسپولیس
 
شاید بهتر باشد که طاهری به دور از فرافکنی‌های موجود به این سؤالات پاسخ شفاف بدهد که اگر ارتباط با هدایتی در چارچوب باشگاه را قبول نداشت چرا در روز آخر بازی لیگ برتر نام هدایتی را برای صندلی کنار خودش در ورزشگاه ثبت کرده بود؟ او با چه سمتی در آن جا قرار داشت؟ آیا به عنوان یکی از شرکای تجاری یا به عنوان یک هوادار؟ وقتی طاهری دست هدایتی را می‌گرفت و در ورزشگاه آزادی دور افتخار می‌زد آیا به این روزها فکر می‌کرد؟ آیا ارتباط طاهری با هدایتی تنها برای گرفتن پول بود؟ وقتی هدایتی عنوان کرد که در روز و شب برای گرفتن دلار، یورو و سکه مقابل منزل او می‌رفتند و از او طلب پول می‌کردند آیا این اقدامات در چارچوب قرارداد بوده؟ بهتر است طاهری که حالا دم از برگزاری یک نشست خبری و افشای پشت پرده‌ها می‌کند در خصوص این مسائل هم توضیح دهد که دلیل عصبانیتش از عقد قرارداد اسپانسر با شرکت استیل‌آذین چه بود؟

اگر طاهری به دلایل شخصی با قرارداد استیل آذین مخالفت نمی‌کرد به دلیل قرارداد ۱۲ میلیاردی در سال دوم حداقل تا نیم فصل اول ۶ میلیارد به حساب پرسپولیس وارد می‌شد و می‌توانست بخشی از ‌مشکلات این باشگاه را بر طرف کند. ۶ میلیارد در نیم فصل دوم هم بدون شک قادر بود مشکلات زیادی را از این باشگاه حل کند اما طاهری به دلایل شخصی سال دوم و سوم این قرارداد را لغو کرد تا رقمی در حدود ۲۶ میلیارد تومان برای دو سال از کف این باشگاه برود. ضرر این پول هنگفت زمانی خودش را بیشتر نشان می‌دهد که می‌بینیم پرسپولیس این روزها به دلیل پرونده‌های ریز و درشت و به خاطر بدهی به بازیکنان و مربیان خارجی حتی تا آستانه کسر امتیاز هم پیش رفته است و شاید اگر این خودخواهی وجود نداشت با ۲۶ میلیارد بخش زیادی از مشکلات مالی این باشگاه برطرف می‌شد. هر چند که این رفتار طاهری شاید باعث بدعت خطرناکی شود و اسپانسرها به دلیل ترس از رفتارهای مشابه دیگر وارد همکاری با این باشگاه‌ها به دلیل رفتار سلیقه‌ای مدیران‌شان نشوند. در حالی که این قرارداد ۳ ساله می‌توانست آورده‌ای در حدود 36 میلیارد تومان برای پرسپولیس داشته باشد چرا طاهری به دلیل اختلافات شخصی، این قرارداد را لغو کرد تا ضرری چند ده میلیارد تومانی به پرسپولیس وارد شود؟ و در حال حاضر هدایتی ها و امثال هدایتی ها و حتی همراه اول و سایر شرکت های معتبر حاضر نباشند که دیگر از باشگاه ها و حتی ورزش حمایت کنند و عطای ورزش را به لقای آن ببخشند؟
برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1396/10/02
این چرندیات رو انگار هدایتی نوشته و در اختیار نویسنده مطلب گذاشته تا اون بنام خودش منتشر بکنه , هدایتی اگر بقول خودش هوادار بود و بخاطر دلش این کارها رو می کرد چه با قرارداد و چه بی قرارداد می تونست به پرسپولیس کمک بکنه , ولی چون غرض و مرض در اقدامات هدایتی وجود داره هم سنگ اندازی میکنه و هم جو تیم رو بهم میریزه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
هدایتی سود میبره وگرنه پولدار نبود هوادار بی عقل پیامک نظرسنجی میده یا پول میده
sherwin
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
آخه آدم نمی دونه که آیا واقعا این حرف ها از سوی هدایتیه یا نه چون از بس که توو مسولین دروغگو کلک زیاده ، آدم دیگه به هیچ چیز اعتماد و اطمینان نداره
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1396/10/02
کاملا درسته هر روز طاهری و دار و دسته اش توی تلویزیون میگفتندکمک کنید میخوام برای پرسپولیس ورزشگاه اختصاصی بسازیم پس کو ورزشگاه؟فقط پول مردم و هدایتی رو بالا کشید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
طاهری کفتار پیر
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1396/10/02
فرقی نداره دوستان لنگی
هم هدایتی دزده هم طاهری.البته هدایتی سردسته دزداست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
تنورستان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
کلینیک النا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی