زورگیران خشن را شناسایی کنید
۶۵۰۸۵۲
۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
۱۶۸۷۱
زورگیران خشنی که با ضرب و شتم اقدام به سرقت گوشی‌های تلفن همراه شهروندان می‌کردند، با تلاش نیروی های پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.
باشگاه خبرنگاران جوان: زورگیران خشنی که با ضرب و شتم اقدام به سرقت گوشی‌های تلفن همراه شهروندان می‌کردند، با تلاش نیروی های پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند.
 
در مورخه 1396/06/11 فردی با مراجعه به کلانتری ۱۳۱ شهرری به مأموران اعلام کرد که توسط سرنشیان یک دستگاه موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ مورد ضرب و شتم و نهایتا سرقت گوشی تلفن همراه قرار گرفته است.

پرونده در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ:
 
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
زورگیران خشن را شناسایی کنید 

اظهارات مالباخته:
 
مالباخته پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:هنوز از تاکسی پیاده نشده بودم که یک دستگاه موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ با دو سرنشین در مقابل پایم توقف کرد؛ یکی از سرنشینان قصد گرفتن گوشی تلفن همراهم را داشت، اما من در لحظه اول مانع کارش شدم که ناگهان در همین زمان چند نفر به سمت من حمله ور شده و مرا روی زمین انداختند؛ آن‌ها به گونه‌ای مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند که از ناحیه انگشتان هر دو دست دچار جراحت شدید شدم؛ پس از آن، سارقان اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهم کرده و به سرعت از محل متواری شدند.

انجام سرقت بلافاصله پس از آزادی از زندان:
 
با توجه به شیوه و شگرد زورگیری از مالباخته، کارآگاهان با انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار موفق به شناسایی یکی از مجرمان جوان پایگاه نهم به نام سجاد شدند؛ بررسی سوابق سجاد نشان داد که او در مورخه 1396/07/13 به اتهام زورگیری دستگیر و روانه زندان شده، اما در مدت کوتاهی و در مورخه 1396/08/10 با تأمین قرار قانونی از زندان آزاد و بلافاصله سرقت‌های خود را مجددا از سر گرفته است.

دستگیری اعضای گروه سارقان زورگیر:
 
با شناسایی سجاد به عنوان یکی از اعضای گروه سارقان زورگیر، کارآگاهان اقدام به شناسایی مخفیگاه وی در منطقه شوش کرده و در مورخه 1396/09/28 موفق به دستگیر وی شدند؛ سجاد که چاره‌ای جز اعتراف و معرفی همدستانش نداشت، صراحتا به زورگیری و همچنین ضرب و شتم شدید مالباخته اعتراف کرد و در ادامه سه بچه محل خود را نیز به عنوان همدستانش در ارتکاب ده‌ها فقره سرقت با تهدید سلاح سرد معرفی کرد.

با شناسایی دیگر اعضای گروه سارقان، مخفیگاه و محل‌های تردد این سه نفر نیز در همان منطقه شوش شناسایی و هر سه نفر آن‌ها نیز دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

شناسایی تعداد دیگری از شکات:
 
متهمان پس از دستگیری صراحتا به ده‌ها فقره زورگیری همراه با قدرت نمایی در شهرری اعتراف کردند که با بررسی پرونده‌های مشابهی که در آن‌ها مالباختگان توسط سرنشیان یک یا دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مورد سرقت، زورگیری، ارعاب و ضرب و شتم قرار گرفته بودند، موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان شدند.

یکی از مالباختگان که سارقان اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهش به ارزش تقریبی چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هزار کرده بودند، پس از شناسایی دقیق مجرمان به ویژه سرکرده آن‌ها (سجاد) اعلام کرد که در مورخه 1396/09/13، در حال مکالمه با گوشی تلفن همراهش بوده که سارقان به وی حمله ور شده و با استفاده از چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهش کردند که در ادامه‌ تحقیقات، سجاد صراحتا به سرقت گوشی تلفن همراه مالباخته و فروش آن به قیمت تنها ۳۰۰ هزار تومان اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح اعضای این گروه از سارقان خشن و زورگیر به ده‌ها فقره سرقت و زورگیری و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به جهت شناسایی دیگر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر چهار متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است؛ لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر مجرمان شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در شهرری – خیابان آستانه مراجعه کنند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1396/10/03
خیلی جالبه دستگیرشده بعدیک ماه آزادشده بازشروع به سرقت کرده
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1396/10/03
اینها تنها چیزی که به‌قیافشون نمیخوره‌خشونته اینا که بچه سوسولن
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1396/10/03
اینادیگه آدم بشونیستن.باید دستای اینارو قطع کرد تاعبرتی بشن برای سایرین.درضمن اصلا به قیافشون نمیخوره.
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1396/10/03
الهیییی اینا خشنن ؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1396/10/03
بیچاره پدر مادرا شون که باید اینجوری عکس بچه هاشونو ببینن
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1396/10/03
دزدها قبلا شرف داشتند و با هنرهای خلاقانه خود ، اقدام به غافلگیری صاحبخانه و ... می کردند و بعضی هم با کفزنی و جیب بری اقدام می کردند. درود به شرفشان که به جان مردم کارب نداشتند. اما در مورد زورگیری، و ضرب و شتم مالباخته، به خاطر ایجاد رعب و وحشت با به کارگیری سلاح و بر هم زدن نظم عمومی جامعه، به نظر کن باید قانونی وضع شود که حکم اعدام داشته باسد. مالباخته اگر هم مالش پیدا شود، آیا از نظر روحی و روانی به حاات خودش برمیگردد؟؟؟...
پاسخ ها
مهدی گلپا
United States
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
بعلاوه تمامی مواردی که دوستان عزیز اعلام داشتن اون گوشی ۴ میلیون و٣٠٠ هزارتومنی کسی که اونو از آقای زورگیر به قیمت ٣٠٠ هزار تومن خریده مقصرنیست ؟باید بعنوان مال خر تحت تعقیب قراربگیره این هم یک جور مال خرهستش چون یک بارمال دزدی خریده کم کم به همین راه کشیده می شود
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1396/10/03
حلوا خور ها برید دنبال زندگی سالم!
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1396/10/03
بفرستید دانشگاه زندان شگرد جدیدتر از اساطید بیاموزند و در این زمینه مدارک دکترا بگیرند :
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1396/10/03
اینها خشن هستند دماغ اینها رو بگیری میمیرند !!!
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1396/10/03
علت این کارها چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:22 - 1396/10/03
5تا انگشت ها را قطع کنید
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1396/10/03
یک عدد رزمی لازم بود
اونم که همه چاق چله تشریف داریم
Iran, Islamic Republic of
07:03 - 1396/10/04
عجب زورگیرای خشنی اصلا خشونت از سر و روشون میباره ببینید به چه روزی اوفتادیم این بچه سوسولها که روهم وزنشون ۱۵۰ کیلو هم نمیشه شدند زورگیر مملکتمون بابا ول کنید
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1396/10/04
اوخی این جوجوها خشن بودن بهشون نمیاد.ببین چه بی قانونی داریم طرف یه ماهه برمیگرده بیرون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج