تایلند چرا معروف شده است؟
۶۵۲۸۳
۱۰ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۰
۲۱۶۳۶ 
سرزمین تجارت و گردشگری
گردشگران و جهانگردان اعتقاد دارند که تایلند به دلیل دارا بودن جاذبه های اعجاب انگیز طبیعی همچون دریا، کوهستان، جنگل و نیز توسعه یافتگی، وجود امنیت، فرهنگ بسیار غنی و کهن و آداب و رسومی که نسل به نسل انتقال یافته و همچنین پایین بودن مخارج زندگی و تنوع غذاهای لذیذ و سالم، یکی از مهمترین کشورهای توریستی جهان به شمار می آید.
برترین مجله اینترنتی ایران

مجله موفقیت :
گردشگران و جهانگردان اعتقاد دارند که تایلند به دلیل دارا بودن جاذبه های اعجاب انگیز طبیعی همچون دریا، کوهستان، جنگل و نیز توسعه یافتگی، وجود امنیت، فرهنگ بسیار غنی و کهن و آداب و رسومی که نسل به نسل انتقال یافته و همچنین پایین بودن مخارج زندگی و تنوع غذاهای لذیذ و سالم، یکی از مهمترین کشورهای توریستی جهان به شمار می آید. علاوه بر آن، مهربانی و مهمان نوازی مردم تایلند توجه هر بازدیدکننده ای را به خود معطوف می دارد.

کشور تایلند دارای جزایر بسیاری است که هر کدام، گویی تصویری از بهشت را برای گردشگران به نمایش می گذارد. میانگین آب و هوای تایلند 28 درجه سانتیگراد است. در تمام طول سال، هوا گرم، مرطوب و آفتابی است. امکان مسافرت در تمام ماه ها برای گردشگران فراهم است.

تایلند چرا معروف شده است؟

تایلندی ها به خنده رو بودن معروف هستند و این عین واقعیت است و برخوردشان با توریست ها بسیار محترمانه است. تایلند کشور هزار معبد است و یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی تایلند، معابد آن است که به راستی دیدنی هستند.

واحد پول کشور تایلند بت یا بات است.

تایلندی ها غذاهای متنوعی دارند که غذاهای حلال هم شامل آنها می شود مانند گوشت، سبزی و کباب ترکی حلال.

بانکوک


بانکوک پایتخت تایلند در مرکز این کشور قرار دارد و مهمترین رودخانه کشور، چائو پرایا، از آن عبور می کند. این شهر مرکز فعالیت های بازرگانی، اقتصادی، بانک داری و پروازهای کشور است.

افزون بر این، وجود ساختمان های مرتفع، خیابان ها وسیع و ارتباطات پیشرفته در کنار معماری های سنتی و فرهنگی غنی و پرقدمت آن، چشم هر بیننده ای را خیره می سازد.

تایلند چرا معروف شده است؟

بهترین شهر در تایلند برای خرید، بانکوک است. چه از نظر قیمت و چه از نظر تنوع اجناس مارک دار و معمولی.

در حال حاضر به صورت روزانه، پرواز مستقیم به تایلند توسط شرکت هواپیمایی ماهان انجام می پذیرد. پروازهای این شرکت به صورت مستقیم به مقصد فرودگاه سوارنابومی بانکوک است. هواپیمایی ماهان به عنوان بزرگترین شرکت هواپیمایی در ایران با پشتیبانی خود توانسته است در طول یک سال اخیر افتخارات عمده ای از جمله اضافه کردن تعداد 9 هواپیما با مجموع 1450 صندلی را به ارمغان بیاورد. ناوگان این هواپیمایی در حال حاضر متشکل از 35 هواپیمای پهن پیکر و 15 هواپیمای باریک پیکر است که به طور مستقیم نیم میلیون مسافر را در هر ماه به 35 مقصد داخلی و 17 مقصد خارجی حمل می کند.نمایش فرهنگی سیام


نمایش فرهنگی سیام از نظر طراحی صحنه و اجرا در کتاب گینس ثبت شده است. بدون شک این نمایش فرهنگی از زیباترین و باورنکردنی ترین نمایش هایی خواهد بود که گردشگران در طول زندگی خود می بینند. بیش از 100 هنرمند در صحنه ای با طراحی باورنکردنی، فرهنگ تایلند را به بازدیدکنندگان نمایش خواهند داد. در این نمایش با نحوه زندگی مردم تایلند و تاریخ آن، آغاز مهاجرت چینی ها به تایلند، دین و عقاید مردم این کشور در مورد جهان پس از مرگ و نمایش های متعدد، آشنا می شوید.

تایلند چرا معروف شده است؟

هیچ گردشگری نیست که از دیدن این نمایش حیرت زده نشده باشد و از آن به عنوان بهترین نمایش فرهنگی که تا به حال دیده، یاد نکرده باشد.

این نمایش فرهنگی در شهر بانکوک به نمایش درمی آید.هواهین

هواهین شهری ساحلی در جنوب تایلند است که در مقایسه با دیگر نقاط آن بکرتر و متفاوت تر از مناطق دیگر جنوب تایلند است.

هواهین سال هاست عنوان تمیزترین ساحل را از آن خود کرده است. در این شهر می توانید از پارک سنتورینی (Santorini Park) دیدن داشته باشید. این پارک برای شما تصویری فوق العاده از یک جزیره یونانی را به ارمغان می آورد. این پارک که شامل ساختمان های کلاسیک و رنگارنگ و مسیرهای سنگفرش شده است، ترکیبی است از یک پارک تفریحی بسیار زیبا و مغازه های متنوع برای خرید که یک روز شاد و مفرح را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

هواهین با بندر قدیمی و سنتی، رستوران های دریایی و ساحلی شنی به وسعت سه کیلومتر از زیباترین مناطق ساحلی تایلند به شمار می رود. در حاشیه جنوبی این ساحل زیبا، معابد زیبای بودیست بر فراز تپه ها سر برافراشته اند.

تایلند چرا معروف شده است؟

هواهین از معروف ترین مناطق تفریحی تابستانی بوده و هم در میان گردشگران خارجی و هم در میان تایلندی ها از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. این منطقه آفتابی تا بانکوک حدود 200 کیلومتر یعنی 3 ساعت فاصله دارد. در دهه 1920 قصر تابستانی سلطنتی توسط پادشاه رامای هفتم در اینجا ساخته شد و از آ« پس به عنوان تفرج گاه محبوب طبقه بلندپایه تایلند شناخته شده است.

امروزه خانواده سلطنتی همچنان طبق سنت، بخشی از سال را در این مکان می گذراند. هواهین با داشتن امکانات بسیار تفریحی، مقصد گردشگری بسیار زیبایی است. این منطقه برخلاف پاتایا، با آرامش زیبایی طبیعی، به خوبی نمایانگر روح و فضای تایلندی است و از این رو مکان ایده آلی برای خانواده هایی است که به دور از هیاهوی شهر به دنبال آرامش و استراحت هستند.

از جاذبه های هواهین، ایستگاه قطار هواهین است که در زمان رامای ششم ساخته شده است و به جرأت می توان به عنوان زیباترین ایستگاه قطار تایلند از آن نام برد.شیخ احمد قمی


شیخ احمد قمی ملقب به «شخصیت فوق العاده» یا «چائوبرایابوورن راج نایوک» در قم به دنیا آمد. او در سال 1605 به تایلند مهاجرت کرد و پس از مدتی توانست در سایه درایت خود به دربار پادشاه سیام نفوذ کرده و یکی از عالی رتبه ترین مقامات سیام شود.

شیخ احمد با بانویی به نام «چوری» از خاندان سلطنتی ازدواج کرد و صاحب دو پسر و یک دختر شد. این خانواده پایه گذار خاندان های بزرگ یونان و احمد چولای شدند که هنوز هم در تایلند صاحب نام و مناصب عالی هستند.

شیخ احمد قمی ارتباطات نزدیکی با پادشاهان وقت داشت و توانست عهده دار مقام مشاور عالی و وزیر خزانه داری شاه «فاراسوام سنگدوم» شود و از پادشاه لقب «انسان بزرگ» را بگیرد.

شیخ احمد در زمان ریاست جامعه مسلمانان سیام به مقام «شیخ الاسلامی» رسید و بر اساس این مقام توانست شیعه اثنی عشری را به جامعه تایلند معرفی کند. همچنین وی در جریان حمله جمعی از اتباع ناراضی خارجی به قصر پادشاه مداخله بجایی کرد و به غائله خاتمه داد، به همین دلیل پادشاه به او مقام «انسان شجاع» را نیز اعطا کرد.

شیخ احمد در هشتاد و هفت سالگی مشاور افتخاری شاه در امور داخلی شد و یک سال بعد در هشتاد و هشت سالگی دیده از جهان فرو بست.بزرگترین آکواریوم جنوب شرق آسیا


در بزرگترین آکواریوم جنوب شرق آسیا تجربیات هیجان انگیزی در انتظار گردشگران است. همگام سفر در قایق شیشه ای، هر لحظه کوسه ها، سفره ماهی ها و مجموعه ای دیگر از ماهی ها در اطراف قایق جمع می شوند. در این آکواریوم بازدیدکنندگان می توانند کوسه را با دست خود لمس کنندو حتی در کنار کوسه ها شنا کنند. درون آکواریوم امکان پیاده روی در میان گونه های مختلف ماهی با استفاده از کلاه و لباس ایمنی وجود دارد.

سینما چهاربعدی دیگر جاذبه این آکواریوم است که از پیشرفته ترین تکنولوژی صدا و تصویر برخوردار است.

تایلند چرا معروف شده است؟
برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1392/06/10
اينها كه گفتيد براي خارجي هاست.
ولي براي ايرانيها فقط بخاطر (بوق) معروف شده.
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1392/06/10
جوابه اینکه چرا معروف شده یه جملس فقط !!!!
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1392/06/11
فرزانه خانم مثل اينكه با بعضي از كابرهاي مجله مثل همراه آبي و ققنوس و حسين تاجيك طهراني يه صنمهايي داري چون فقط نظرات اونها رو كار ميكني. بگو چطور حال ميكني ما هم هستيم.
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۲
کاربر جون با این پیشنهادت داری کارو بار تایلند رو کساد می کنی
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1392/06/12
خوب این که دیگر سئوال نداره چون همه میدانند بخصوص جوانان و بعضی از آقایان که مجردی بآنجا سفر میکنند.
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1392/06/12
این شیخ احمد قمی هم ... بله !!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 1605 ؟؟؟ قم ؟؟؟؟ تایلند !!!!؟ مهاجرت ؟؟؟؟؟ پیدا کنید پرتقال فروش را ؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1392/06/12
واقعا بهشته بی خیال پولش یه به اون سر بزند
United States
02:15 - 1392/06/16
قول میدم در صد بسیار کمی از ایرانی ها این جاهایی رو که شما میفرمایید دیده اند و اصلا دغدغه اش رو داشته باشند یا حتی اسمشون به گوشش خورده باشه.دریا...جنگل...کوه...مجسمه بودا....نمایش سیام...خیلی حرفه که ایرانی جماعت برای دیدن جاذبه های فرهنگی تشریف ببره سفر خارجی!!!
نکته ای که درباره این هموطنان ما خیلی جالبه اینکه: صبح که تشریف میاره برای صبحانه هنوز سرش از مشروب دیشب که در دیسکو به سلامتی زده اند درد میکنه و گیجه، اما گارسن را هزار جور سوال و جواب میکنه که مبادا سوسیس صبحانه گوشت خوک باشه. بعد که خیالش راحت شد که گوشت گاو یا گوسفند یا مرغه، تازه به صرفت این میفته که مبادا خدای ناکرده ذبح این مرغ بدبخت شرعی نباشه!!! آش شله قلم کاری هستیم به خدا...
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1392/06/16
من رفتم فقط ایرانی ها و عربها و هندی ها دنباله اون قضیه ان و بانکوک اصلا اینجوری نیست،بهترین جا واسه آرامش گرفتنه،وقتی برگردی میفهمی داری چه جای وحشتناکی زندگی میکنی
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1392/06/27
سلام من میخواهم برم تایلند به نظر شما با تور برم یا شخصئ کدام به صرفه است کدام بهتر ممنون میشوم که کمکم کنید
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1395/06/31
سلام تایلند سه باررفتم گردش وبازار شبها شلوع شاد بود من خوش می اید زندگی سبک ارام بود چون اما هوا خیلی گرم تحمل است به صنایع دستی چوبی ومجسمه ولباس خیلی قشنگ ونمایش فرهنگ تایلند زیبایی فوق العاده بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج