به دنبال شاد بودن...
۶۵۴۵۲۰
۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
۹۶۴۸
براي رسيدن به اهدافي که فکر مي‌کنيد شما را شاد خواهند کرد، برنامه ريزي کنيد. پس از برنامه ريزي دقيق انسجام فکري شما بيشتر و بالطبع خلق و خوي شما بهتر مي‌شود. شما از اينکه به صورت کاملا هدفمند به دنبال عناصر شادکننده زندگي تان مي‌گرديد، احساس خوبي خواهيد داشت.
روزنامه آرمان امروز: اگر شما هم مي‌خواهيد که شاد باشيد اول بايد اين موضوع را درک کنيد که شما مي‌توانيد و بايد شاد باشيد. در ادامه مطلب بر آنيم تا به چند راهکار ساده اما عملي براي شاد بودن اشاره کنيم.

براي رسيدن به اهدافي که فکر مي‌کنيد شما را شاد خواهند کرد، برنامه ريزي کنيد. پس از برنامه ريزي دقيق انسجام فکري شما بيشتر و بالطبع خلق و خوي شما بهتر مي‌شود. شما از اينکه به صورت کاملا هدفمند به دنبال عناصر شادکننده زندگي تان مي‌گرديد، احساس خوبي خواهيد داشت.

 چند راهکار ساده برای شاد بودن
 
خود را در حلقه انسان‌هاي شاد قرار دهيد. اگر شما در ميان افرادي محاصره شديد که به چيزي جز افکار منفي نمي انديشند، آلوده شدن شما به آن طرز تفکر کار آساني است.به ياد داشته باشيد که شادي هم مسري است و شما مي‌توانيد اين حس خوب را از اطرافيانتان کسب کنيد.

هنگامي که مشکلي برايتان پيش مي‌آيد سعي کنيد با تامل و صبر راه حلي منطقي براي آن بيابيد. بدانيد که زانوي غم بغل کردن مشکلات شما را دو چندان خواهد کرد.

هر روز فقط چند دقيقه به اين موضوع فکر کنيد که چه چيزهايي شما را امروز شاد کردند. اين چند دقيقه به مغز شما اين فرصت را مي‌دهد که مثبت فکر کردن را به عنوان يک عادت بپذيرد و شما به صورت خودکار پس از چند وقت احساس شادي خواهيد کرد.

سعي کنيد در طول روز براي خودتان کارهاي خوبي انجام دهيد. پس از بازگشت از محل کار اندکي استراحت کنيد. اين مهم موجبات آرامش روحي شما را فراهم مي‌آورد.

به دنبال موقعيت‌هاي شادکننده بگرديد. اگر هم در مواقعي مجبور هستيد که جدي و خشن رفتار کنيد، هيچگاه اجازه ندهيد که اين حس در وجودتان نهادينه شود.

شما بايد باور کنيد که استحقاق شاد بودن را داريد. اشخاصي که خود را لايق شاد بودن نمي دانند نخواهند توانست هيچگاه شادي را تجربه کنند. هر روز با خود بگوييد که من مستحق شادي هستم و بايد شاد باشم.

شادي را اولين اولويت زندگي تان کنيد. اگر شادي در صدر فهرست خواسته‌هاي زندگي شما نباشد، ديگر خواسته‌ها جاي آن را پر مي‌کنند و اگر چيزي جز شادي در نوک پيکان اهداف زندگي تان باشد، مطمئن باشيد که تلاش‌هايتان را براي شاد بودن کم اثر يا بي اثر خواهند کرد.

وظايف محوله به خود را به گونه اي انجام دهيد که هميشه از نحوه انجام آن ابراز رضايت کنيد. رضايت شخصي از کارهاي انجام شده موجب مي‌شود تا فطرت انسان نيز شاد شود. پس مي‌توان نتيجه گرفت که مي‌شود با کار کردن درست نيز شاد بود.

نقاط قوت خود را شناسايي کنيد. به خود بگوييد که شکست‌ها مقدمه پيروزي‌هاي بعدي خواهند بود. به نيمه پر ليوان بيانديشيد. اين مهم موجب مي‌شود تا شاد شويد.

تلاش کنيد راه‌هاي شاد زندگي کردن را بيابيد. هميشه به راه‌هاي جديدي فکر کنيد که شما را بيشتر شاد مي‌کنند.

از داشته‌هاي خود راضي و شکرگزار باشيد. ممکن است فلاني چيزي داشته باشد که من از داشتن آن محرومم، اما من هم چيزي دارم که او آرزوي داشتن آن را دارد.

انرژي و وقت خود را براي بنا کردن روابط پايدار و منطقي با اطرافيان بگذاريد. افراد شاد زمان زيادي براي اصلاح و ترميم روابط اجتماعي اشان مي‌گذارند. افراد شاد از حمايت اطرافيان نيز برخوردار خواهند شد. افراد شاد سخاوتمندتر و دوستانه‌تر رفتار مي‌کنند.

به اجتماع بازگرديد. بدانيد که انزوا و تنهايي ره آوردي جز ناراحتي شما نخواهد داشت. به اطرافيانتان لبخند بزنيد.

افکار هرز را از ذهن خود دور بريزيد. براي رسيدن به يک زندگي شاد بايد ذهن خود را عادت دهيد تا به صورت خودکار افکار منفي را دور بريزيد و به جاي آن اميد و افکار مثبت را وارد کنيد.

خواب و استراحت کافي داشته باشيد. خواب کافي باعث مي‌شود که انرژي لازم و کافي براي فعاليت‌هاي روزمره خود داشته باشيد.

آنچه را که مي‌توانيد کنترل کنيد، کنترل کنيد. هرگاه هم موضوعي از کنترل شما خارج بود، آن را بپذيريد. اين باور خود باعث آرامش و شادي خواهد شد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج