بازگشت «یانگوم» با سریالی در حال و هوای «شهرزاد»
۶۵۵۱۴۷
۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
۱۲۰۷۵ 
سریال کره ای «سایمدانگ» با بازی لی یونگ ئه، بازیگر نقش یانگوم در سریال جواهری در قصر، قرار است به احتمال زیاد سریال نوروزی شبکه تماشا باشد. اطلاعات دست اول را درباره این سریال بخوانید.
روزنامه هفت صبح - مرجان فاطمی: سریال کره ای «سایمدانگ» با بازی لی یونگ ئه، بازیگر نقش یانگوم در سریال جواهری در قصر، قرار است به احتمال زیاد سریال نوروزی شبکه تماشا باشد. اطلاعات دست اول را درباره این سریال بخوانید.

10 سال از پخش سریال «جواهری در قصر» و اوج محبوبیت یانگوم میان ایرانی ها می گذرد اما هنوز از اهمیت این سریال میان مردم چیزی کم نشده است. حالا هم که چند وقتی است مجددا اسم «لی یونگ ئه»، بازیگر نقش یانگوم سر زبان ها افتاده. یونگ ئه همین چند هفته گذشته 56 هزار دلار به زلزله زدگان غرب ایران کمک کرد و وزیر بهداشت هم در دیداری که با او داشت، از زحماتش قدردانی کرد.
 
این خبر موج جدیدی در جامعه به راه انداخت و باعث شد عکس های این بازیگر بعد از 10 سال مجددا میان ایرانیان دست به دست بچرخد. حالا در این شرایط، تلویزیون برای پخش سریال جدید لی یونگ ئه با نام «سایمدانگ» وارد مذاکره شده و احتمالا این سریال عید نوروز از شبکه تماشا روی آنتن می رود. اولین اطلاعات را درباره این سریال بخوانید.
 
بازگشت «یانگوم» با سریالی در حال و هوای «شهرزاد»

بازگشت یانگوم بعد از 14 سال

لی یونگ ئه یا همان بازیگر نقش یانگوم خودمان بعد از اینکه سال 2003 نقش بسیار سخت و طولانی را در جواهری در قصر بازی کرد تا مدت ها بازیگری را کنار گذاشت. او تا سال 2017 یعنی حدود 14 سال در هیچ فیلم و سریالی بازی نکرد و تصمیم گرفت با همان نقش مهم در ذهن ها باقی بماند. این بازیگر 46 ساله کره ای، حالا بعد از این همه سال به دنیای بازیگری برگشته و در سریال 30 قسمتی «سایمدانگ» به کارگردانی Yoon Sang Ho بازی کرده. درواقع سریال «سایمدانگ» بازگشت مجدد او به دنیای بازیگری است که همین امسال از شبکه SBS کره جنوبی پخش شده.

استقبال در کشورهای مختلف

«سایمدانگ» در همین مدت کوتاه توسط کشورهای مختلف دنیا خریداری شده و گویا فروش خوبی  هم داشته. شرکت نت فلیکس حق رایت سریال را برای پخش جهانی ساعتی 20 هزار دلار خریداری کرده. یک شرکت ژاپنی برای توزیع سریال در کشورش ساعتی 90 هزار دلار حق رایت آن را خریده. در هنگ کنگ و چین هم رایت این اثر ساعتی 267 هزار دلار فروخته شده. جالب اینجاست که با وجود استقبال بی نظیر مردم کشورهایی همچون ژاپن، چین، سنگاپور و مالزی از این سریال آن طور که باید در کره جنوبی موفق نبوده. کمپانی نت فلیکس قرار است از اول فوریه آن را به صورت جهانی منتشر کند و همزمان با پخش جهانی نت فلیکس، در ایران هم توسط تلویزیون تعاملی تیوا پخش می شود.

سریال نوروزی شبکه تماشا

آن طور که شنیده می شود، تلویزیون تعاملی تیوا که دارای مجوز از صدا و سیماست، چند وقت پیش، رایت این سریال را خریده و الان هم مشغول کار ترجمه و دوبله آن است. این سریال قرار است بعد از آماده سازی ابتدا به صورت آنلاین و بعد به صورت دی وی دی توزیع شود و بلافاصله بعد از آن شبکه تماشا یا نمایش هم سریال را روی آنتن ببرند. البته هنوز زمان پخش دقیق سریال از تلویزیون مشخص نیست اما گویا قرار است پخش اینترنتی و دی وی دی های آن زمستان همین امسال انجام شود و بعد شبکه تماشا آن را به عنوان سریال نوروزی روی آنتن ببرد.
 
بازگشت «یانگوم» با سریالی در حال و هوای «شهرزاد»

ادامه همکاری با دوبلورهای یانگوم

اگر از علاقه مندان سرسخت سریال «جواهری در قصر» بوده اید و دل تان می خواهد صدای یانگوم را همان طور که به خاطر داشته اید بشنوید اصلا نگران نباشید سریال «سایمدانگ» به مدیریت دوبلاژ زهره شکوفنده در حال دوبله است. شکوفنده مدیر دوبلاژ «جواهری در قصر» هم بود و تقریبا سعی کرده از همان دوبلورها برای این سریال جدید استفاده کند. آن طور که شنیده ایم، مینو غزنوی یا همان دوبلور معروف یانگوم هم صداپیشه نقش سایمدانگ است.

دعوت از یانگوم برای رونمایی

همزمان با دیدار وزیر بهداشت با لی یونگ ئه، تلویزیون تعاملی تیوا دعوتنامه ای برای این بازیگر فرستاده و او را برای رونمایی از اولین قسمت سریال «سایمدانگ» به ایران دعوت کرده. این ای پی تی وی قصد داشته همزمان با نمایش قسمت اول سریال میزان این بازیگر باشد اما از آن جایی که لی یونگ ئه سفیر افتخاری المپیک زمستانی است امکان پذیرش این دعوت را ندارد. تلویزیون اینترنتی تیوا قصد دارد این سریال را تا بهمن ماه به بازار بفرستد و طبیعتا امکان سفر یونگ ئه در آن زمان به ایران وجود ندارد.
 
او عذرخواهی کرده و گفته دوست داشتم به ایران بیایم و مردم ایران را دوست دارم اما در این زمان سفر برایم مقدور نیست. او در همان مراسم دیدار با وزیر بهداشت ما، ابراز امیدواری کرده که پخش این سریال در ایران مورد استقبال مردم قرار گیرد. البته کماکان تلاش برای دعوت از او در فصلی دیگر ادامه دارد و احتمالا اگر این بار دعوت را بپذیرد و به ایران بیاید به خاطر پخش این سریال از تلویزیون قطعا از او برای حضور در این رسانه هم دعوت می کنند.

داستان سایمدانگ در دو زمان

سایمدانگ یک شخصیت تاریخی معروف در کره است و حتی عکسش هم روی اسکناس های 50 هزار ون کره جنوبی چاپ شده. داستان سریال سایمدانگ در دو دوره زمانی مختلف روایت می شود؛ بخشی از آن متعلق به زمان کنونی است و بخشی هم در دوره زمانی بسیار دور مثلا 500 سال پیش می گذرد. ماجرا از جایی شروع می شود که شخصیت اصلی با بازی یونگ ئه به عنوان دانشجوی دکترا در دوره معاصر مشغول مطالعه روی یک تابلوی نقاشی است ولی با مشکلات زیادی در روند تحصیلات و همینطور زندگی شخصی اش مواجه می شود، همزمان داستان به 500 سال قبل یعنی دوره ای که شخصیت سایمدانگ و همان نقاشی که او روی تابلوهایش تحقیق می کند بر می گردد. از اینجا به بعد یانگوم را در نقش شخصیت تاریخی سایمدانگ می بینیم.
 
بازگشت «یانگوم» با سریالی در حال و هوای «شهرزاد»

شهرزاد کره ای

آن طور که شنیده ایم داستان تاریخی «سایمدانگ» یک جورهایی شبیه همین سریال «شهرزاد» خودمان است. ماجرا از جایی شروع می شود که دختر و پسری به هم علاقه مند می شوند و تصمیم به ازدواج می گیرند اما به خاطر برخی مسائل، بین شان جدایی می افتد. آنها 20 سال بعد از قراری که با هم بسته اند، همدیگر را ملاقات می کنند. دختر حالا دیگر ازدواج کرده و صاحب چند فرزند است اما مرد عاشق هیچ وقت با هیچ دختر دیگری عهد ازدواج نبسته است. دختر نیز وضع زندگی مناسبی ندارد و همسرش زندگی خوبی برای او و بچه هایش فراهم نکرده و حتی به او خیانت می کند.

سایمدانگ به رغم این که می تواند طلاق بگیرد و با خواستگار اولش زندگی خوبی را شروع کند ولی با فداکاری خودش را وقف سر و سامان دادن بچه هایش می کند و ماندن در کنار خانواده اش را ترجیح می دهد. او با سختکوشی مثال زدنی در دوره ای که زن ها حق کار کردن نداشته اند به تنهایی مخارج زندگی را تامین می کند. سایمدانگ در جامعه 500 سال پیش به تنهایی جور خانواده اش را می کشد و...

پیش بینی استقبال از سریال

استقبال بی نظیر مخاطبان از سریال «جواهری در قصر» و بعد از آن «افسانه جومونگ» نشان داده که سریال های کره ای به طور کلی میان مخاطبان ایرانی جایگاه خوبی دارند. درست است که بعد از این دو سریال، هیچ وقت سریال کره ای دیگری نتوانسته است تا این حد مورد توجه قرار بگیرد اما به نظر می رسد «سایمدانگ» هم به خاطر قصه عاشقانه و جذابی که دارد و هم به خاطر حضور بازیگر نقش یانگوم، زمان پخشش با استقبال عجیبی رو به رو شود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1396/10/12
یانگوم کیلویی چند ؟ مردم بیکارن با این همه انتخاب برن یانگوم ببینن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
خب می تونسته طلاق بگیره و بچه هاش رو هم ببره و با مرد جدید زندگی بهتری داشته باشه .یعنی چی وقف شوهر درپیتش شده و ماندگار شده؟!
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1396/10/20
همه سریال های کره ای عاشقانه هست و سایمدانگ هم عاشقانه هست اما نمیشه با شهرزاد مقایسه ش کرد چون داستان های متفاوتی دارن .چرا دنبال نمونه ی ایرانی میگردید که مقایسه کنین باهاش ....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج