جلسه شورای امنیت فضاحت دیگر برای سیاست ترامپ
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۵۷۶۸۰
۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۴
۷۵۸۵
سفیر ایران در ترکیه:
سفیر ایران در آنکارا گفت: مسیر توطئه آمریکا در جلسه شب گذشته شورای امنیت با مخالفت اعضای شورا و حمایت آنها از برجام به فضاحت بزرگ دیگری برای سیاست خارجی بحران‌ساز دولت ترامپ تبدیل شد.
خبرگزاری ایسنا: ابراهیم طاهریان در گفت‌وگو با خبرنگاران در آنکارا در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی خود نسبت به موضع مقامات ترکیه در خصوص حوادث کشورمان در روزهای اخیر، گفت: همسایگان ما به ویژه مقامات ترکیه با درک مناسبی از روند تحولات و تحلیل صحیح شرایط و عوامل اصلی تحریک‌کننده بحران در منطقه، در مورد مسائل اخیر موضع‌گیری کرده‌اند.

وی ادامه داد: در این ارتباط گفت‌وگوهای سازنده‌ای میان وزرای خارجه ایران و ترکیه و برخی وزرای ذی‌ربط در دو طرف انجام شده و روسای‌جمهور نیز گفت‌وگویی مبسوط در خصوص روابط دوجانبه، روند تحولات منطقه و مسائل اخیر داشتند.

سفیر ایران با اشاره به نقش آمریکا در بحران‌آفرینی‌های رنگارنگ در منطقه و در مقابله با انقلاب اسلامی ملت ایران، خاطرنشان کرد: کشور ایران از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شرایط مخاطره‌آمیز فراوان ناشی از توطئه‌های آمریکا از جمله کودتای نوژه، حضور گسترده گروه‌های تروریستی در ایران، جنگ تحمیلی هشت ساله از سوی صدام و حمایت‌کنندگان از او که اینک حامیان تروریست‌های داعش هستند و نهایتا تحریم‌های ظالمانه و ضدانسانی را تجربه کرده و خسارات فراوان مادی ومعنوی را از ناحیه اقدامات مقامات آمریکا متحمل شده است.

طاهریان ادامه داد: امروز نیز همه ما شاهد وقاحت رییس‌جمهور و برخی مقامات آمریکا علیه ملت ایران هستیم.

این دیپلمات کشورمان گفت: آقای ترامپ در ادامه دیالوگ توهین و تحقیر ملت‌های مسلمان، با تروریست خواندن جهان اسلام و ایران در اجرای سناریوی به آشوب کشاندن منطقه، غیرمسئولانه علی‌رغم همه تعهدات بین‌المللی و حقوقی ضمن زیر پا گذاشتن توافقنامه الجزایر و تلاش برای تخریب فضای همکاری بین‌المللی ناشی از توافق‌نامه برجام اخیرا با ارسال توییت‌های تحریک‌کننده اقدام به تشویق اغتشاش و آشوب در یک کشور عضو جامعه بین‌المللی می‌نماید.

وی با اشاره به موفقیت ایران در کمک موثر مستشاری برای مقابله و به شکست کشاندن گروه‌های تروریستی از جمله داعش در عراق و سوریه، افزود: حضور قوی ایران برای تثبیت صلح و ثبات منطقه موجب عصبانیت حامیان تروریسم شده و این‌گونه عمل می‌کنند؛ غافل از اینکه ایران کشوری قدرتمند است که این قدرت را از ملتش، کسب می‌کند.

سفیر کشورمان با اشاره به این که اقدامات و تهدید رییس‌جمهور آمریکا تنها متوجه ایران نیست، تصریح کرد: ترامپ با سودجویی از خواب غفلت برخی، صلح و امنیت بین‌المللی، منطقه و جهان اسلام را هدف قرار داده است. او با اقدامات بی‌ثبات‌کننده از طریق توسعه تروریسم و خشونت‌های سازمان‌یافته و حمایت از رژیم‌های کودک‌کش، همه آحاد جامعه بین‌المللی را تهدید می‌‌کند. از این حیث وی به عنوان رییس‌جمهور کشوری که عضو سازمان ملل متحد است، باید پاسخگوی اعمال و رفتار غیرقانونی، تنش‌زا و بی‌ثبات‌کننده خود باشد.

سفیر ایران در پاسخ به سوالی در مورد چرایی طرح مسائل داخلی یک کشور مستقل در شورای امنیت گفت: اصولا شورای امنیت سازمان ملل محل طرح مسائل داخلی کشورها نیست که اگر بود، باید رییس‌جمهور آمریکا و برخی مقامات این کشور به عنوان ناقضین حقوق ملت آمریکا مورد حسابرسی قرار می‌گرفتند.

وی افزود: خوشبختانه مسیر توطئه آمریکا در جلسه شب گذشته شورای امنیت با مخالفت اعضای شورا و حمایت آنها از برجام به فضاحت بزرگ دیگری برای سیاست خارجی بحران‌ساز دولت ترامپ تبدیل شد.

سفیر ایران در پایان تأکید کرد: کشورهای مستقل و اعضای جامعه بین‌الملل اینک یک‌پارچه اعم از سازمان‌ها، مجامع و نهادهای مختلف و نیز اعضای مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت با «نه» بزرگی در مسیر مخالفت با سیاست‌های مخرب دولت آمریکا قرار گرفته‌اند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
فنی آتل_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
کالابرد_فوتر
چوب و هنر _فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فرش تارنگ_فوتر