چه مقاماتی نیاز به محافظ دارند؟
۶۵۸۴۰۹
۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
۷۲۱۶
مسئول تیم حفاظت بیت امام خمینی(ره) گفت: متاسفانه می‌بینیم برخی از مسئولان برای خودشان ۴ تا محافظ و راننده و تشریفات و تشکیلات و نگهبان شبانه‌روزی گذاشته‌اند. یک نماینده مجلس، یک مسئول در فلان وزارتخانه و یا حتی یک فرمانده تیپ یا لشکر، نیازی به محافظ ندارد. اصلا کسی با آن‌ها کاری ندارد.
 میزان نوشت: مسئول تیم حفاظت بیت امام خمینی(ره) گفت: متاسفانه می‌بینیم برخی از مسئولان برای خودشان ۴ تا محافظ و راننده و تشریفات و تشکیلات و نگهبان شبانه‌روزی گذاشته‌اند. یک نماینده مجلس، یک مسئول در فلان وزارتخانه و یا حتی یک فرمانده تیپ یا لشکر، نیازی به محافظ ندارد. اصلا کسی با آن‌ها کاری ندارد.

سردار فتح‌الله جعفری «مسئول تیم حفاظت بیت امام خمینی(ره) در آغاز انقلاب» و «پایه‌گذار یگان زرهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» ضمن اعلام موافقت ۱۰۰ درصدی با اظهارات اخیر «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان درباره «عدم لزوم حفاظت شخصیت برای بسیاری از مسئولانی که محافظ دارند»، اظهار کرد: اولین باری که صحبت‌های ایشان در این باره را در یک سایت خواندم، گفتم «احسنت؛ احسنت که جرات کردی این حرف‌ها را بزنی».
 
وی افزود: آقای شمخانی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی می‌تواند در جلسات شورا، این موضوع را مطرح کرده و اعضای شورا درباره آن تصمیم‌گیری کنند. باید در این مورد یک تجدیدنظر جدی صورت بگیرد.
 
سردار جعفری افزود: یک وقتی بود که منافقین در کشور ترور به راه انداخته و ناامنی ایجاد کرده بودند، اما حالا که این خبر‌ها نیست. خود من هم سه چهار دفعه‌ای که برای سخنرانی در یادواره‌های شهرستان‌ها حضور پیدا کردم، دیدم که یک ماشین اسکورت برای من گذاشته‌اند. قبول نکردم و گفتم که اصلا از این کار‌ها خوشم نمی‌آید. البته من که کسی نیستم، ولی در مجموع این کار، کار درستی نیست چرا که میان ما و مردم فاصله می‌اندازد.
 
وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: اوایل سال ۱۳۵۹ و پس از ترور شهیدان مفتح و مطهری، امام خمینی (ره) در دیداری که با اعضای شورای عالی انقلاب داشتند و شرح کامل آن هم در صحیفه نور آمده، به اعضای این شورا گفتند «حالا که به دلیل شرایط امنیتی فعلی، برای شما محافظ گذاشته‌اند حواستان باشد که از مردم جدا نشوید و از آن‌ها فاصله نگیرید. فکر نکنید حالا که محافظ مسلح به همراه دارید، خبری شده؛ ما خادم مردم هستیم».
 
سردار جعفری با بیان اینکه امام خمینی (ره) هیچگاه قبول نمی‌کردند که محافظ داشته باشند و اصولا بحث حفاظت شخصیت را قبول نداشتند، عنوان کرد: هدف ما نیز بیشتر هدایت و کنترل مردم برای انجام دیدار‌ها بود. امام (ره) نمی‌خواستند مردم در دیدار‌هایی که دارند دچار سختی و گرفتاری شوند. به خاطر دارم برای دیدار‌هایی که مردم با حضرت امام خمینی (ره) داشتند، ما نرده‌های جبهه ۱ و جبهه ۲ را در سر خیابان و سر کوچه پیش‌بینی و تعبیه کرده بودیم؛ امام (ره) دستور دادند که این نرده‌ها را جمع کنید. ما هم آن‌ها را برداشتیم تا مردم راحت از آن سر کوچه بیایند امام (ره) را ببینند و از آن سمت کوچه بیرون بروند.
 
احمد خمینی هم محافظ نداشت
 
سردار جعفری همچنین با اشاره به وضعیت حفاظتی «حاج سید احمد آقا» فرزند امام خمینی (ره) نیز گفت: در اوایل دهه ۶۰ که آن شرایط ترور و ناامنی در کشور وجود داشت، حاج احمد آقا، یک پژوی سبز رنگ و یک راننده داشت و هر کجا که می‌خواست برود، با همان ماشین می‌رفت. ما نمی‌توانستیم قبول کنیم که بعد از حاج آقا مصطفی، امام خمینی (ره) یک بار دیگر داغدار شوند، آن هم در شرابط ترور آن روزها؛ بنابراین چندین بار به حاج احمد آقا گفتیم «حالا که شما با ماشین بیرون می‌روید، اجازه بدهید یک محافظ لباس شخصی با یک اسلحه کُلت همراه شما در ماشین باشد». اما ایشان می‌گفت: «همین راننده کافی است».
 
هیچوقت قبول نکرد که محافظ به همراهش بفرستیم.
 
مسئول تیم حفاظت بیت امام خمینی (ره) در آغاز انقلاب افزود: مسئولان ما باید درد‌های مردم را بفهمند، باید در صف خرید نان بایستند، باید به بازار میوه تره‌بار بروند، باید در جریان قیمت گوشت و مرغ باشند. باید با مردم معاشرت کنند تا بفهمند در جامعه چه خبر است. امروز حتی بسیاری از مسئولانی که رانندگان آن‌ها وظیفه حفاظت از آن‌ها و هماهنگی کارهای‌شان را انجام می‌دهند، نیازی به آن راننده ندارند. مگر چه کاری دارند که تنهایی از پس آن برنمی‌آیند؟
 
وی در پایان با بیان اینکه روسای قوا، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، فرماندهان سپاه و ارتش و مسئولانی در این درجات، از جمله کسانی هستند که بنا به موقعیت و جایگاه حساسی که دارند، باید محافظ داشته باشند، تاکید کرد: همین الان شخصیت‌های خیلی مهمی در کشور وجود دارند که بدون محافظ بیرون می‌آیند. خود من چندین نفر از همین شخصیت‌ها را در روز‌های پنجشنبه و جمعه دیده‌ام که با لباس مبدل و همراه با زن و فرزند خود به پارک و کوه می‌روند. از این قبیل موارد در ابتدای انقلاب بسیار بود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1396/10/18
ترک عادت برای برخی مشگل است
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1396/10/18
درود برآقای شمخانی.ودرودبر سردارعزیز...بابا این تشریفات راتراخداجمع کنید.جلو اینقدر هزینها رابگیرید.اینها مگه کی هستن.که درتوهم قرارگرفتن.باپول مردم بنزین.وهزارجور خرج برای دولت درست کردن.تراخدا خاتمه بدین به این کارهای بیخودی.
پاسخ ها
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
قران قران این پولها باید خرج اون فاضلاب‌خوابها بشه.. هممون داریم حق‌الناس میکنیم.. خدا علی کل شی قدیر هست و از حق بنده‌های محرومش نمیگذره!!!
Germany
11:29 - 1396/10/18
یکی مثه احمدی نژاد چه احتیاجی به تیم حفاظتی داره.دشمن مسئولین این مملکت امریکا اسرائیل و منافقین هستند.ولی اینا کاری به احمدی نژاد ندارند.احمدی نژاد با اقداماتی که انجام داد بزرگترین خدمت رو به اینا کرده.چه دلیلی داره که بخوان اونو ترور کنند.ما فقط داریم وقت و هزینه رو بخاطر امثال احمدی نژادها هدر میدیم.
Iran, Islamic Republic of
11:40 - 1396/10/18
شما در نطر نگرفتید که بعضیا یه کارهایی کردن که به محافظ احساس نیاز میکنن؟؟بحث اینه
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1396/10/18
از بس جون دوستن
Iran, Islamic Republic of
02:12 - 1396/10/19
انشا الله که شعار نباشد
Iran, Islamic Republic of
07:51 - 1396/10/19
بین من یک روستایی هستم در یه شرکت کار می کنم برجی 1200000 هزار تومان دریافتی من هست رزمنده دفاع مقدس هستم چند بار مجروح شدم خدایی یک ریال هم از این بابت در یافت نمی کنم اما می توانستم به اندازه حقوقم در یافت کنم چون نسبت به بیت المال حساس هستم خود کار سر جیبم هر وقت کار شخصی باشد از ان استفاده می کنم این حرف بسیار غلط است یک فرمانده لشکر یا یک نماینده مجلس از هر جناحی که باشد باید محا فظ داشته باشد که بتواند قانون اجراء کند حرف حق بزند امنیت ملی بر قرار شود تا امنیت اقتصادی فراهم شود یارو به بقال کوچه رحم نمی کند اما من با حقوق نجومی مخالف سخت هستم بعضی از افراد حقوق 40 نفر به جیب می زنند اینها باید محا کمه شوند در شرایط کنونی این پولها باید زمینه کار برای جوانان عزیز فراهم کنند
Denmark
18:24 - 1396/10/19
کسی که برای خدا کار کند خدا پشتیبان اوست در همه حا. نیاز به محافظ و دبدبه و کبکبه ندارد. ولی کسانی که برای غیر خدا کار کند دائم از هر بادی میلرزد و آشیانه خود را در حال خراب شدن می بیند. بزرگترین گناه ترس است. انسان مومن نیاز به بادیگارد ندارد. چرا رهبر عزیز در دل همه دوست و دشمن جا کرده ؟ همش بخاطر نفس خدایی است که دارد. کار و اعمال و رفتار و کردارش خدایی است حتی نفسش برای خداست. روحش برای خداست جسمش برای خداست همه تک تک سلولهایش و قلبش برای خدا می تپد . و بخاطر همین هست که از نامش لرزه بر اندام کثیف امثال ترامپ می افتد. تمام مسئولین نظام باید از رهبر امت درس عبرت بگیرند. از نفس و روح قدسی اوست که تعبیر خواب تمامی قدرتهای پوشالی نقش بر آب می شود. یقین بدانید که تمام توطئه های دشمنان از وجود مبارک رهبر عزیزمان هست که خنثی می شود. بیایید امام عزیزمان را دعا کنیم که تا انقلاب مهدی وجود مبارک ایشان را برای مملکت مان حفظ بفرماید. تا زنده ایم جان بر کف مقام عظمای ولایت هستیم. بکوری دشمنان تمام توطئه های امریکا و صهیونیسم را در نطفه خفه خواهیم کرد انشا الله
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج