خرید از این برندهای لوکس، پول دور ریختن است!
۶۶۲۸۹۰
۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
۱۸۷۵۲
ما معمولا فکر می کنیم که کالاهای گران قیمت تر، کیفیت بالاتری دارند. البته این فرض تا حدودی درست است اما نه همیشه، بنابراین بهتر است قبل از پرداخت هزینه بالایی که می خواهید برای برندی بدهید، خوب در مورد آن تحقیق کنید.
برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: ما معمولا فکر می کنیم که کالاهای گران قیمت تر، کیفیت بالاتری دارند. البته این فرض تا حدودی درست است اما نه همیشه، بنابراین بهتر است قبل از پرداخت هزینه بالایی که می خواهید برای برندی بدهید، خوب در مورد آن تحقیق کنید. در این مطلب برندهای لوکسی را که به شما معرفی می کنیم که قیمت شان بسیار بالاتر از کیفیت و ارزش واقعی آن است.
 
لویی ویتون
 
 خرید از این برندهای لوکس، پول دور ریختن است!
 
لویی ویتون که به اختصار ال‌وی نیز خوانده می‌شود، شرکت کالای لوکس و خانه مد فرانسوی است، که در سال ۱۸۵۴ توسط طراح فرانسوی لویی ویتان تاسیس شد. این برند هر ساله به عنوان یکی از لوکس ترین برندها جهان شناخته می شود، اما آیا واقعا محصولات آن ارزش قیمت آن را دارند؟ اگر چه این شرکت طیف وسیعی از کالاهای لوکس مانند لباس‌، کفش، ساعت، طلا و جواهر، لوازم جانبی، عینک آفتابی و چمدان را تولید می کند اما شهرت کیف های لویی ویتون چیز دیگری است. برای داشتن یک کیف از این برند، شما باید هزینه بسیار زیادی را بپردازید.
 
در سال 2000، نیویورک تایمز بر اساس تحقیقاتش ثابت کرد که یک عدد کیف این برند هزاران دلار از آنچه در واقعیت می ارزد، گران تر است. البته یکی از مدیران این شرکت این ادعا را رد کرد اما از قیمت واقعی کیف هایش نیز سخنی به میان نیاورد. او تاکید کرد که این هزینه صرف طراحی کیف ها می شود.
 
ارزش این برند، در سال ۲۰۱۲ معادل ۲۵٫۹ میلیارد دلار برآورد شده است که کیف های آن، جزو سودآورترین محصولات اش به شما می آیند.
 

 
مون بلان
 
 خرید از این برندهای لوکس، پول دور ریختن است!
 
اگر چه هنر نوشتن با دست به سرعت جایش را به تکنولوژی داده اما هنوز افرادی هستند که علاقه زیادی به نوشتن با خودنویس و قلم دارند. بسیاری از کلکسیون دارها برای خرید نوشت ابزارهای با کیفیت، هزینه های زیادی می پردازند.
 
به عنوان مثال برای خرید یک خودکار از برند مون بلان باید هزاران دلار هزینه کرد که در مقایسه با دیگر برندها، اصلا نمی ارزد. در حال حاضر، برند مون بلان یکی از لاکچری ترین برندهای موجود در جهان است، اما اگر می خواهید نوشت ابزاری لوکس تهیه کنید، دور این برند را خط بکشید، در غیر این صورت پول تان را دور ریخته اید.
 

 
تیفانی
 
 خرید از این برندهای لوکس، پول دور ریختن است!
 
 در حال حاضر تیفانی یکی از مشهورترین برندهای جهان است اما آیا به ازای پولی که برای جواهرات این برند می دهید، محصولات با کیفیت و خاصی به دست می آورید؟ بسیاری از برندهای دیگر هستند که محصولاتی با همین کیفیت تولید می کنند اما این برند تنها پول جعبه های آبی خود را می گیرد. بنابراین اگر فقط دوست دارید که از نام این شرکت استفاده کنید، مشکلی نیست اما اگر می خواهید به ازای پولی که می دهید، جواهراتی زیبا و باکیفیت داشته باشید، به دنبال برندهای دیگری مانند «Costco» باشید که سنگ های باکیفیت تری را در قیمت های پایین تر به فروش می رساند. تفاوت قیمت یک الماس تیفانی و کاستکو چیزی حدود 10000 دلار است.
 

 
رولکس
 
 خرید از این برندهای لوکس، پول دور ریختن است!
 
رولکس، برند لوکس دیگری است که در صنعت مد و فشن حکمرانی می کند. اگر چه این برند طرفداران زیادی را به خود جلب کرده و شهرت جهانی دارد اما هزینه ای را که باید بابت یک ساعت رولکس بدهید، بسیار بالاتر از ارزش واقعی آن است. اگر به دنبال ساعتی زیبا و با کیفیت هستید و در عین حال نمی خواهید پول زیادی را تنها بابت نام یک برند بپردازید، به برندهایی چون امگا سری بزنید. درست مانند رولکس، برند امگا نیز ساخت کشور سوئیس است و جزو ساعت های لاکچری به حساب می آید. تنها تفاوت اش با رولکس در قیمت آن است.
 

 
 لوبوتین
 
 خرید از این برندهای لوکس، پول دور ریختن است!
 
برند لوکس لوبوتین هر ساله بیش از نیم میلیون از کفش هایش را با قیمت های باورنکردنی به فروش می رساند. اگر چه رنگ قرمز کف این کفش ها شهرت جهانی پیدا کرده اند اما واقعا پولی که در ازای آن می دهید، ارزشی ندارد. کریستین لوبوتین اعتراف کرده که اولویت کفش هایش را بر زیبایی گذاشته است، به طوری که حتی راحتی کفش ها نیز تا آن حد اهمیتی ندارد.
 
مردم در مورد کفش های این برند می گویند: «لوبوتین خالق کفش های دردناک است» طراح آن نیز در این جواب گفته: «من نمی خواهم که کفش هایی که پا را اذیت می کنند، تولید کنم اما تولید یک کفش راحت، وظیفه من نیست و من تنها به زیبایی آن می اندیشم. اگر چه من تلاشم را در مورد کفش های پاشنه بلند می کنم اما خب باز هم اولویت من طراحی زیبای آن است.» بنابراین اگر فکر می کنید که راحتی را می توان فدای زیبایی کرد، از کفش های لوبوتین خرید کنید.
 

 
 میکی موتو
 
 خرید از این برندهای لوکس، پول دور ریختن است!
 
برند میکی موتو برای رسیدن به اوج قله موفقیت و شهرت و دریافت لقب «سلطان مروارید» راه دشواری را پیمود. اگر عاشق مروارید هستید، احتمالا با این برند نیز آشنایی دارید. برای خرید یک محصول از این برند باید هزاران دلار هزینه کنید، اما آیا شما حاضرید برای یک رشته مروارید مصنوعی چنین پولی بدهید؟! اگر چه بسیاری از افراد قادر به تشخیص مروارید پرورشی از طبیعی نیستند اما اگر شما به دنبال مرواریدی مصنوعی هستید، با هزینه ای کمتر، برند دیگری را انتخاب کنید.
 

 
کوچ
 
 خرید از این برندهای لوکس، پول دور ریختن است!
 
کیف های برند کوچ، یکی از لوکس ترین کیف های جهان شناخته می شوند. اگر چه در دو دهه اخیر به دلایلی محبوبیت خود را از دست داد اما بار دیگر با افزایش قیمت محصولات خود، سعی کرد توجهات را به سمت خود جلب کند. اگرچه با این روش خود شرکت با جایگاه قبلی خود بازگشت اما دیگر هیچگاه در نظر مردم، محبوبیت و شهرت سابق را پیدا نکرد. به همین دلیل دیگر کمتر کسی تنها به خاطر نام این برند هزینه های گزافی را می پردازند. اگر شما هم به دنبال کیف هایی با کیفیت و قیمتی مناسب هستید، به سراغ برندهای دیگری بروید.
 

 
مایکل کورس
 
 خرید از این برندهای لوکس، پول دور ریختن است!
 
مایکل کورس نیز در دوره ای، یکی از مشهورترین برندها محسوب می شد اما همان زمانی که کوچ اعتبار خود را به تدریج از دست داد، این برند نیز افت کرد. در واقع دلیل اصلی آن تولید محصولاتی جدید بود که با محصولات قبلی اش تناقض داشت.
 
مایکل کورس سعی کرد پس از آن بار دیگر خودش را در دل مشتریانش جا کند اما هیچگاه دیگر نتوانست مانند قبل به شهرت و محبوبیت برسد. بنابراین اگر دوست دارید که از این برند خرید کنید، بهتر است که حداقل تا زمان حراج 50 درصد آان صبر کنید تا شاید هزینه ای که می پردازید ارزش واقعی محصولی که می خرید را داشته باشد.
 

 
پرادا
 
 خرید از این برندهای لوکس، پول دور ریختن است!
 
اگر چه محصولات پرادا از کیفیت بالایی برخوردارند اما این در مورد همه محصولات آن صحت ندارد. به عنوان مثال شما باید برای یک گیره کاغد 170 دلار پول بپردازید که واقعا ارزشش را ندارد. اگر چه ممکن است این گیره از نقره استرلینگ ساخته و در بسیاری از تبلیغ ها مشاهده شده باشد اما باز هم پرداخت چنین پولی تنها به خاطر نام این برند، نمی ارزد. بنابراین قبل از خرید از محصولات پرادا، در مورد کالایی که می خرید و ارزش واقعی آن اطمینان حاصل کنید.
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1396/11/02
کلا پول به برند و مد دادن اشتباه
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1396/11/02
ما ایرانیا فقط بلدیم با برندهای خارجی به این و اون فخرفروشی کنیم،خودمون هیچی از خودمون نداریم،ملت مصرف کننده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
اگر یه بار از کیف و کفش های اصل تبریز استفاده کنی دیگه این حرف را نمیزنی برادر من
Netherlands
14:26 - 1396/11/02
اینا که گفتین درسته ولی با این حال من بازم عاشق ساعت رولکسم و واسش پول می دم.
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1396/11/02
هیچ کدومش تو ایران نیست.ساکنین کشورهایی که تحریم نیستن دقت کنن وگرنه ما که هیچی
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1396/11/02
كيف هاي لويي ويتون واقعا اخه طراحي خاصي هم ندارن يه كيف معموليشون ١٠ ميليون ميشه به پول ما
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1396/11/02
خوش استایل ترین هارو بزارین
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1396/11/02
در دنیای مارکتینگ امروزی ارزش هر کالایی را برند آن مشخص می نماید. امروزه ارزش هر کالا فراتر از کیفیت و ساخت آن بلکه وابسته به برند آن کالا می باشد. بنده از منبع این مطلب اطلاعی ندارم منتهی بنظر حقیر قرار دادن مطالبی بدون اخذ نظرات کارشناس آن امور برای این نشریه معتبر جای شگفت است!
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1396/11/02
من اصلا كاري به برند ندارم فقط كيفيت و قيمت مناسب
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1396/11/02
یه جوری نوشتین پول ریختن انگار هر روز ما داریم از این برندا میخریم. بابا من تا آخر عمرم پول دربیارم میتونی رولکس بخرم. قضیه گربه و گوشت انگار!
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1396/11/03
شهین خانم...این مجله همه نوع مخاطبی داره. یکی مثل شما، یکی هم پولدار... لطفا دیدتون رو وسیع تر کنید
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1396/11/03
ممنون من از سردرگمی بزرگی نجات دادید.
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1396/11/06
من بیشتر برند زارا و گوچی رو ترجیح میدم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج