گران‌ترین نژادهای سگ در جهان
۶۶۳۳۶۷
۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
۱۳۷۰۳۶
برای خرید برخی حیوانات باید هزاران دلار هزینه کرد. در این مطلب با نژادهایی از سگ آشنا می‌شوید که با قیمت‌های باورنکردنی خرید و فروش می‌شوند.
برترین‌ها - ترجمه از الهام مظفری: برای خرید برخی حیوانات باید هزاران دلار هزینه کرد. در این مطلب با نژادهایی از سگ آشنا می‌شوید که با قیمت‌های باورنکردنی خرید و فروش می‌شوند. این قیمت بالا می‌تواند به دلایلی مثلی ظاهر منحصر به فرد، هوش و استعدادی که دارند و یا نادر بودن آن‌ها باشد.

۱۰ - چاو چاو (Chow Chow)

این سگ که دهمین جایگاه را بین گرانترین نژادهای سگ دارد بین ۳۰۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار (۱۲ تا ۳۶ میلیون تومان) قیمت دارد. این سگ نژاد باستانی چینی است که قدمت آن به ۳۰۰ سال قبل از میلاد باز می‌گردد. چاو چاو به عنوان سگ شکاری و نگهبان استفاده می‌شده است. اندازه آن متوسط است و سر بزرگ و پوزه گردی دارد و با زبان آبی-مشکی منحصر به فرد و ظاهر شبیه شیرش شناخته می‌شود. این سگ وفادار با ظاهر شاهانه خود یک نژاد واقعا منحصربفرد است.

منشا چاو چاو در اصل شمال چین است. تصور می شود نگهبانان سنگی سنتی در مقابل معابد و مکان‌های بودایی با الهام از این سگ ساخته شده اند. چاو چاو یکی از معدود نژادهای سگ باستانی است که هنوز وجود دارد. یکی از نویسندگان مطرح می‌کند که چاو چاو ۲۰۰۰ سال پیش در چین یا ۳۰۰۰ سال پیش در شمال آسیا ظاهر شده و سپس به مغولستان، سیبری و سپس چین مهاجرت کرده است. برخی مورخان معتقدند چاو چاو ارتش مغول را در زمان حمله به چین و هم چنین اروپا و خاور میانه همراهی کرده است.
 
گران‌ترین نژادهای سگ در جهان
 

 
۹ - فاروهاوند (Pharaoh Hound)

فاروهاوند سگ ملی مالت است که بین ۳ تا ۷ هزار دلار (۱۲ تا ۲۸ میلیون تومان) قیمت دارد. فارو هاند با چربی کمی که در بدنش دارد یکی از زیباترین سگ‌ها و ماهرترین جهنده ها است. بررسی DNA نشان می‌دهد که آن‌ها علیرغم نامشان هیچ ارتباطی با مصر باستان ندارند، هرچند یکی از افسانه‌های محبوب آن را از نسل سگ‌های شکاری مصر باستان می‌داند. برخی معتقدند که این نژاد شبیه تصویر سگ هایی است که روی دیوار مقبره‌های مصر باستان یافت می‌شود. این افسانه می‌گوید فارو هاوند‌ها توسط فنیقی‌ها به مالت آورده شده و ۲۰۰۰ سال است که در آن وجود دارند.

آن‌ها سگ‌های باهوش و گاهی اوقات لجباز و بسیار مستقلی هستند که دستورات تکراری خیلی زود خسته شان می‌کند. این سگ به طور سنتی برای شکار خرگوش در جزایر مالت استفاده می‌شده اند. فارو هاوند در نگاه اول هم ظریف و زیبا و هم قدرتمند و ورزشکار به نظر می‌رسد. آن‌ها بدون داشتن عضلات بزرگ و حجیم، قدرتمند هستند. چشمان این نژاد بادامی، تیز، هوشیار، باهوش و کهربایی رنگ است و گردن بلند و لاغر و عضلانیشان قوس ظریفی دارد.
 
گران‌ترین نژادهای سگ در جهان
 


۸ - آکیتا (Akita)

سگ ژاپنی آکیتا با حداقل قیمت ۳۵۰۰ دلار (۱۴ میلیون تومان) در رده هشتم گرانترین سگ‌های جهان قرار دارد. آکیتا یک نژاد اشپیتز بزرگ، قوی، غالب و مستقل است که معمولا از غریبه‌ها کناره گیری می‌کند و نسبت به اعضای خانواده مهربان است. آکیتا‌ها عموما سرسخت هستند، اما از بیماری‌های ژنتیکی مختلفی رنج می‌برند و نسبت به برخی داروهای خاص حساس هستند.

آکیتا نژاد بزرگی از سگ است که منشا آن کوه‌های مناطق شمالی ژاپن است. آن‌ها پوشش دولایه کوتاه دارند که شبیه بسیاری از نژادهای اشپیتز شمالی مثل هاسکی سیبری است. دو نوع آکیتا وجود دارد: آکیتای ژاپنی و آمریکایی. در بیشتر کشورها، نژاد آمریکایی آکیتا را به عنوان یک نژاد مستقل می‌شناسند. اما در آمریکا و کانادا هر دو را یک نژاد در نظر می‌گیرند. مدتی نژاد آکیتای آمریکایی را در برخی کشور‌ها با عنوان سگ ژاپنی بزرگ می‌شناختند.
 
گران‌ترین نژادهای سگ در جهان 
 


۷ - سگ چاینیز کِرِستد بی مو (Chinese Crested Hairless)

نژاد کرستد چینی بی مو، سگی کوچک و به خاطر ظاهرش یکی از عجیب‌ترین سگ هاست. قیمت این سگ ۵۰۰۰ دلار (۲۰ میلیون تومان) است. مانند بیشتر سگ‌های بی مو، چاینیز کرستد هم دو نوع با مو و بی مو دارد. این نژاد با وزن ۴.۵ – ۵.۹ کیلوگرم جزء سگ‌های کوچک به شمار می‌رود. در نگاه اول دو نوع با مو و بی موی این سگ دو نژاد مختلف به نظر می‌رسند، اما بی مویی یک ویژگی غالب ناقص است که در یک نژاد رخ می دهد. نوع بی مو پوست نرمی شبیه انسان و موهایی در اطراف پا و دم و سرش دارد. مقدار موی بدن نوع بی مو متفاوت است. رنگ پوست نوع بی مو از گوشتی کم رنگ تا سیاه متغیر است. کرستدهای بی مو اغلب فاقد دندان‌های آسیای کوچک هستند، اما این نقص به حساب نمی‌آید.

گران‌ترین نژادهای سگ در جهان 
 


۶ - سگ ماستیف تبتی (Tibetan Mastiff)

ماستیف تبتی یک نژاد سگ تبتی بزرگ است که از فرهنگ‌های عشایری تبت، هند، مغولستان و نپال سرچشمه می‌گیرد. این نژاد یک سگ گران قیمت است که معمولا بین ۵ تا ۹ هزار دلار (۲۰ تا ۳۶ میلیون تومان) قیمت دارد. اگرچه ماستیفی که به قیمت ۲ میلیون دلار (۸۰۰ میلیون تومان) در چین فروخته شد تاریخ ساز شد، اما یک سگ به تنهایی نمی‌تواند آن را گرانترین نژاد سگ‌ها کند.

ماستیف تبتی در بیشتر قسمت‌های دنیا یک سگ گله است بنابراین روز‌ها می‌خوابد تا شب‌ها هوشیار باشد. این سگ با وفاداریش شناخته می‌شود و هزاران سال سگ عشایر تبتی بوده و از دام‌های آن‌ها در برابر گرگ، پلنگ، خرس و ببر‌ها حفاظت می‌کرده است.
 
نام «ماستیف تبتی» اشتباه است. ماستیف تبتی یک ماستیف واقعی نیست. کلمه ماستیف توسط اروپاییانی که اولین بار به تبت رفتند برای این سگ استفاده شد که به همه سگ‌های بزرگ غربی گفته می‌شد. نام بهتر این سگ می‌تواند سگ کوهستانی تبت یا سگ کوهستانی هیمالیا باشد.

گران‌ترین نژادهای سگ در جهان 
 


۵ - سگ اسکیموی کانادایی (Canadian Eskimo)

سگ اسکیموی کانادایی یکی از قدیمی‌ترین و کمیاب‌ترین سگ‌های خانگی اصیل و بومی آمریکای شمالی است. اسکیموی کانادایی یک سگ قدرتمند و ورزشکار است. بسیاری از آن‌ها ظاهر با ابهتی دارند و می‌توانند نگهبانان خوبی باشند. قیمت این سگ ۶۰۰۰ دلار (۲۴ میلیون تومان) است.

سگ اسکیموی کانادایی یک نژاد قطبی از سگ کار است. آن‌ها هزار سال پیش همراه با سگ گرینلند که از نظر ژنتیکی مشابه هستند، از سیبری به آمریکای شمالی آورده شدند. این نژاد اکنون در معرض خطر انقراض قرار دارد. در سال ۲۰۰۸ تنها ۳۰۰ سگ اصیل از این نژاد وجود داشت. زمانی اینوت‌ها از آن‌ها برای حمل و نقل در شمال کانادا استفاده می‌کردند اما در دهه 1960 کمیاب شدند. عوامل موثر بر کاهش تعداد این نژاد شامل افزایش محبوبیت وسایل حمل و نقل برفی و شیوع بیماری‌های عفونی سگ‌ها بود.

گران‌ترین نژادهای سگ در جهان 
 


۴ - ژرمن شپرد (German Shepherd)

در مقام چهارم گرانترین نژادهای دنیا، یک سگ باهوش و بااستعداد قرار دارد که می‌تواند با قیمت حداقل ۶۵۰۰ دلار (۲۶ میلیون تومان) فروخته شود. ژرمن شپرد در اصل سگ نگهبان بوده که از گله گوسفندان حفاظت می‌کرده است، اما امروزه به عنوان سگ پلیس، نگهبان، جنگ، جستجوگر و نجات با انسان همکاری می‌کند.

یک ژرمن شپرد آموزش دیده با استعداد و مهارتی که دارد می‌تواند بسیار ارزشمند و گران قیمت باشد. اندازه این سگ کار آلمانی متوسط تا بزرگ است و قدمت آن به سال ۱۸۹۹ بازمی گردد. ژرمن شپرد‌ها قوی، باهوش، آموزش پذیر و فرمانبردار هستند و اغلب در بسیاری از کار‌ها از جمله همراهی با معلولین، جستجو و نجات، نقش‌های نظامی و حتی بازیگری ترجیحا از این نژاد استفاده می‌شود.

گران‌ترین نژادهای سگ در جهان 
 


۳ - ساموید (Samoyed)

سامویدها سگ‌های سیبری هستند که زمانی برای نگهبانی و هدایت گله های گوزن شمالی توسط عشایر و کشیدن سورتمه استفاده می‌شدند. آنها امروزه یکی از گرانترین نژادهای سگ هستند که بین ۶۵۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار (۲۶ تا ۴۸ میلیون تومان) فروخته می‌شوند.

ساموید یک نژاد دوست داشتنی و بازیگوش است که با خانواده اش کنار می‌آید و همراه خوبی برای بچه‌های کوچک و سالمندان است. آن‌ها محافظ و لجباز هستند بنابراین باید خیلی زود اجتماعی و تربیت شوند. چشم ساموید‌ها معمولا مشکی و قهوه‌ای و بادامی شکل است. هم چنین گوش‌های راست و مثلثی ضخیم و پوشیده از مو دارند. آن‌ها تقریبا همیشه سفید هستند، اما اغلب ته رنگ قهوه‌ای روشن تا تیره قهوه ای هم دارد که معمولا نوک گوش هایشان است.

دم ساموید‌ها یکی از ویژگی‌های منحصربفرد آن هاست. دم آن‌ها هم معمولا به سمت بالا پیچ خورده و به کمرشان می‌رسد اما به شکل پرچم نمی‌ایستد بلکه روی پشتشان و به یک طرف افتاده است. تقریبا همه ساموید‌ها هنگام استراحت و غذاخوردن دمشان را پایین می‌اندازند، اما وقتی هوشیارند دوباره آن را حلقه می‌کنند. ساموید‌ها هنگام خوابیدن در هوای سرد برای گرم شدن دمشان را روی بینی می‌اندازند.

گران‌ترین نژادهای سگ در جهان 
 


۲ - روتوایلر (Rottweiler)

روتوایلر یک نژاد بزرگ از سگهای اهلی است که طبیعت مهربان، آرام، فداکار و مطیعی دارد. آن‌ها امروزه به عنوان پلیس، سگ‌های نظامی و همراه استفاده می‌شوند. با این حال می‌توانند نسبت به غریبه‌ها و سایر حیوانات بسیار مهاجم باشند. بنابراین باید در سنین کودکی آموزش دیده و اجتماعی شوند. روتوایلر حداقل ۷ هزار دلار (۲۸ میلیون تومان) قیمت دارد.

این سگ‌ها را در گذشته روتوایلرهای قصاب می‌نامیدند، چون از آن‌ها برای هدایت دام‌ها و کشیدن گاری‌های پر از گوشت قصابی به سمت بازار استفاده می کردند. تا اواسط قرن نوزدهم این کاربرد ادامه داشت تا اینکه راه آهن جایگزین آن‌ها شد. اکنون روتوایلر‌ها برای جستجو و نجات، راهنمایی نابینایان، نگهبانی و پلیس استفاده می‌شوند.
 
روتوایلر یکی از قدیمی‌ترین نژادهایی است که قدمت آن‌ به امپراتوری رم برمی گردد و احتمالا از نسل سگهای گله رم باستان است. سپاهیان رومی در تلاش برای فتح اروپا در گروه‌های بزرگی به سراسر این قاره سفر کردند. چون یخچالی وجود نداشت سربازان مجبور بودند همراه خود گله‌های دام را به عنوان غذا ببرند. سگ‌ها برای هدایت گله و نگهبانی از آن‌ در شب استفاده می‌شدند.
 
گران‌ترین نژادهای سگ در جهان 
 


۱ - لوچن (Lowchen)

و حالا گرانترین سگ جهان را به شما معرفی می‌کنیم: لوچن. این سگ را به نام شیرکوچولو یا سگ اسباب بازی هم می‌شناسند. لوچن یکی از کمیاب‌ترین و منحصربه فردترین نژادهای سگ در جهان است که حداقل ۷ هزار دلار (۲۸ میلیون تومان) قیمت دارد. در سال ۱۹۷۳ تنها ۶۵ مورد ثبت شده از این نژاد وجود داشت. امروزه هم هر سال کمتر از چند صد مورد جدید از آن در سراسر جهان ثبت می‌شود. موهای لوچن بلند و رنگ‌های مختلفی دارد، ولی ریزش موی بسیار کمی دارد. لوچن در هر زایمان بین سه تا شش توله به دنیا می‌آورد. عمر این حیوان ۱۲ تا ۱۴ سال است.
 
گران‌ترین نژادهای سگ در جهان 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1396/10/29
سگ ها خیلی موجودات دوستداشتنی و وفادار و مهربونی هستن ولی یه ایرادی دارن اینکه خیلی بو میدن حتی اگه دوبار تو روز بشوریشون
البته من قصد توهین به کسی رو ندارم ولی لباس و وسایل صاحباشون هم خیلی بو میده البته خودشون متوجه نمیشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
عزیزم خیلی از آدمها پوست بدنشون متاسفانه با کلی درمان هم بو میده . و این کوته فکریه که بخوایم بگیم ادنها کلا بو میدن سگها هم مثل انسانها میمونن بهتره دایره علم و سوادمون و یکم بالا ببریم برای خودمون و کمک به بالا بردن فرهنگ جامعه مون مفیده
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1396/10/29
با سلام و درود
من نژاد هاسکی دارم خیلی سگ باهوش و زیبا و با ابهت و مهربونیه
همیشه بهش ادکلن و عطر میزنم که بوی خوبی داشته باشه البته بوی خودش خیلی هم خوبه و موهای بسیار نرمی برای نوازش کردن داره. هر هفته سه الهی چهار بار حموم می کنه و واسه موهاش از بهترین شامپوها با بهترین رایحه ها استفاده می کنم، دوستانم همیشه میگن بوی سگت خیلی عالیه و نوازشش می کنن که دستاشون بوی اونو بده! با دوستامم خیلی صمیمی و رفیق شده. هر کی میگه سگها بو میدن سگ خودش بو میده و بهتره اونو ببره بشوره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
اون بدبخت واسه هوای سرده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
خوش به حالت منم سگ هاسکی دوست دارم و یا ژرمن سپرد
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1396/10/29
پس سگ ایرانی یا همون سالوکی چی؟ اون هم سگ گرون قیمیتیه
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1396/10/29
با نظر اول کاملا موافقم نگه داشتن سگ اون هم سگ های آپارتمانی و ورزشی نیاز به مراقبت خیلی زیادی دارن به خصوص اونهایی که موهاشون بلند هست باید هر روز شونه بشن هروقت به گردش خیابانی برده شن باید شستشو بشن هرماه واکسینه بشن دندونهاشون مسواک زده بشه یا تو ابشون فلوراید ریخته بشه داروی ضدانگل بخورن فقط غذای سگ و بیسکوییت و چیپس بخورن نه گوشت و استخون و ضایعات مرغ و از همه مهمتر هر سگ باید روزی ۲ تا ۳ کیلومتر پیاده روی کنه تا هم افسرده نشه هم چاق نشه
مگر اینکه سگ شما سگ نگهبان باشه که تو باغ یا کارخونه یا روستا و زمین کشاورزی زندگی کنه
البته در کشورهای خارجی کسایی که وقت و حوصله این کارها روو ندارن سگشون با یه مبلغ توافقی به افرادی میدن که اونها رو بببره پارک بگردونه و نظافت کنه که بهشون dog walker یا dog trainer گفته میشه
Iran, Islamic Republic of
01:55 - 1396/10/30
۱۶:۵۶
سگ هاسکی توی هوای گرم ایران اونم به عنوان حیوون خونگی ؟واقعا که. به شما میگن نمونه درجه یک حیوان آزار
دستشونو میزن که دستشون بوی سگ بگیره؟یا خدا اونا دیگه کین حالا خوبه به هر چیزی که بوی بدی بده میگن بوی سگ میده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
چرا به سگها توهین می کنی؟ کسی که بوی بد بده میگن بوی سگ میده؟ اتفاقا اینهایی که توی ایران سگ دارن خیلی سگهاشون رو دوست دارن و خیلی به تغذیه و خورد و خوراکشون می رسن! سگ داشتن مثل کبوتربازی است کبوتر بازها کبوترها رو از جد و آبادشون بیشتر دوست دارن خب طبیعیه کسی که سگ داره ازش مراقبت کنه ضمنا سگ هم به صاحبش خو می گیره و توی خیلی از داستان ها هم دیدیم و شندیم که سالها بعد از فوت صاحب سگ، سگه رفته سر خاکش
سگ اصحاب کهف روزی چند
پی نیکان گرفت و مردم شد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
پس برو سگ شو
Austria
06:29 - 1396/10/30
بوى سگ به تغذيه و رسيدگى صاحبش بستگى داره.
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1396/10/30
نگهداری سگ سخته خدایی سخخختتتت
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1396/10/30
منم دیدم دوستام که توی مناطق سردسیری هستند نژاد هاسکی دارند
سگ بسیار عالی و زیبایی است
حتما این دوستمون هم توی مناطق سردسیری زندگی می کنه که نژاد هاسکی داره! البته من دیدم با هر آب و هوایی می تونه خو پیدا کنه و فقط واسه این نیست که توی قطب شمال زندگی کنه
دیدتون رو عوض کنید
سگها از خیلی از انسانها باوفاترن
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1396/10/30
آره خب بدبخت چی کار کنه زبون نداره که اعتراض کنه.مجبوره خوش رو با شرایط بر خلاف ذاتش تغییر بده
شما هم بهتره به جای آزار دادن سگ هاسکی اطلاعاتتون رو بالاتر ببرید و نژاد دیگه ای پیدا کنید که خدای نکرده حیوون زبون بسته هم اذیت نشه.اطلاعات نگهداری سگ ها توی همه سایت های فروش و دامپزشکی هست فقط کافیه حوصله به خرج بدید و احساس مسئولیت کنین و صد البته تنبلی نکنید.
پاسخ ها
قاسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
شما مثل اينكه اطلاعاتتون خيلي كمه در مورد هاسكي قبل از اظهار نظر يه كم تحقيق كني بد نيست
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1396/10/30
سگها بر خلاف گربه ها اگر تردشون کنی بازهم میان سراغت و بهت خو می گیرن، گربه ها اینطوری نیستند اگر بهشون توجه کافی نشه میذارن میرن ولی سگها کسی که بهشون محبت کرده و فراموش نمی کنند.
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1396/11/01
۲۲:۲۱ والا ما هرچی صاحب سگ دیدیم بو میداد همسایمون تو دانشگاهمون تو سر کارم قبلا که باشگاه میرفتم دوستام اکثرا البته نمیگم همشون درضمن اینکه وقتی جنبه استفاده از فضای مجازی نداری برای چی اصلا به اینترنت وصل میشی؟برو سگتو تو پارک بچرخون بهش رسیدگی کن حمومش کن آشغال بهش نده بخوره تا بقیه هم از بوی گندش خفه نشن.در ضمن یه تست آی کیو هم بدی بد نیست من راجب وفاداری سگ یا بدیش حرف نزدم در ضمن چشم پزشکی هم فراموش نشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
ببخشید می خواستم بهتون نمره مثبت بدم منفی شد ولی خیلی بی ادبی و با تو شدیم 80 میلیون تو نبودی 79 میلیون و 999 هزار و 999 نفر بودیم ههههه هر کی سگ داره معلومه بهش رسیدگی می کنه! شاید توی هفته یه بار حموم بری ولی اونی که سگ داره هفته ای هفت بار اونو حموم می بره و همیشه هم با هم میرن بیرون و پیاده روی! حالا فکر کنم چون سگ نداری داری حسودی و توهین می کنی البته حق هم داری بعضی ها کلا اهل توهین کردن هستن و انگار توی خونواده چیزی یادشون نمیدن تا به دیگران احترام بذارن به نظرم باید بری از اول ابتدایی و از تصمیم کبری درس بخونی و به معلمت بگی اینبار واسه اینکه کسی ادب از تو یاد نگیره یه خرده ادب باهات کار کنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
با سلام راست میگه خیلی بی ادبی. من یه سگ نژاد ژرمن دارم اون بی ادبها رو گاز میزنه اگه احیانا بیرون رفتی طرف سگها نرو اونها با ادب و بی ادب رو زود تشخیص میدن و گازت می گیرن هههههههههههه
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1396/11/01
دوستان یه کم مراعات کنید بوی خون و جنگ میاد.لحن هیچ کس اینجا قشنگ نیست نه اونی که به سگ ها توهین کرده نه اونیایی که به هم دیگه توهین کردن نه اونی که به خانواده طرف مقابل توهین کردن. حیوانات همگی مخلوقات خدا اند و دوست داشتنی شاید اون نفر اول خاطره بدی از سگ های ولگرد کثیف داشته همگی به همدیگه احترام بگذاریم
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1396/11/02
چرا نژاد پامرانین توی لیست نیست
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1396/11/04
2 میلیون دلار تقریبا با دلار 4 تومن حساب کنیم میشه 8 میلیارد نه 800 میلیون
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1397/02/24
پس سگ جورجین شپرد یا قفقاز شپرد کجا رفت؟
بردن این سگ بیرون از مرز گرجستان و ارمنستان ممنوع و قاچاق حساب میشه
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1397/04/13
متتم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
بد
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1397/05/30
اسم اون نژاد سگ ها چیه؟ اونایی که بزرگ نمیشن سنشون میره بالا ولی بدنشون کوچولو میمونه. من عاشق سگ هستم
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1397/10/18
سگ هاسکی قشنگه اما چون ی رگش گرگه بی وفاست خیلی هم زوزه میکشه نمیدونم چرا؟؟
Canada
15:25 - 1397/10/23
من خیلی سگ دوست دارم اما مامان بابام نمیزارن نگه دارم
من دوست دارم یه سگی داشته باشم که مثل یه بادیگارد ازم مراقبت کنه
و هرکاری که بهش میگم رو انجام بده
پاسخ ها
B
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
مگه اسیری اوردی
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/01/10
من سگ ها رو خیلی دوست دارم ولی می ترسم. من فقط از سگ های پامرانین نمی ترسم چون خیلی کوچولو هستن.
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1398/02/27
سگ podel هم سگ گران قیمت و زیبایی هست و البته دومین سگ باهوش جهان هست پس چرا توی لیست نیست؟ من خودم یه Toy podel عروسکی دارم که فوق العاده باهوش و بازیگوشه
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1398/11/17
اسپانيل چارلز چى؟ آن هم گران است
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1398/12/16
به نظر من ساموید خيلى خوشگله مخصوص خودمه
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1399/03/15
من یه سگ بور 49روزه خریدم که عروسکی و خندون هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج