کشف میلیاردی سیگارهای قاچاق در چالدران
۶۶۴۹۳۱
۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۰
۳۳۱۸
فرمانده انتظامی چالدران از کشف میلیاردی سیگارهای قاچاق در چالدران کشف شد.
خبرگزاری فارس: حسام صلاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه با اشاره به کشف سیگارهای قاچاق در چالدران، اظهار کرد: پس از آنکه خبری مبنی بر اینکه مقدار زیادی سیگار قاچاق در انباری در سطح شهرستان دپو شده است تلاش‌ها برای شناسایی محل مورد نظر آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه در اسرع وقت تلاش‌ها به نتیجه رسیده و محل دپو شناسایی شد، اضافه کرد: پس از این شناسایی، مجوز قضایی برای ورود به مکان مورد نظر با دستور مقام قضایی اخذ شد و ماموران انتظامی ابتدا آنجا را تحت نظر گرفته و سپس در یک عملیات غافلگیرانه مورد بازرسی قرار دادند.

این مقام مسئول با اشاره به کشفیات به دست‌آمده از این انبار، ادامه داد: طی بازرسی‌ها از مکان مورد شناسایی 50 هزار نخ سیگار قاچاق خارجی کشف شد که ارزش ریالی این سیگارها توسط کارشناسان مربوطه 150 میلیون ریال برآورد شده است و همه این سیگارهای قاچاق پس از کشف، ضبط و به انبار نیروی انتظامی منتقل شدند.

وی با اشاره به تعداد دستگیرشدگان مرتبط با این سیگارهای قاچاق عنوان کرد: در این راستا یک نفر متهم دستگیر و با تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

صلاحی با اشاره به کشف سیگارهای قاچاق در یک عملیات دیگر ابراز کرد: پس از دریافت اطلاعاتی از دپوی سیگارهای قاچاق در سطح چالدران ماموران موفق به شناسایی مکان مورد نظر شدند و در یک عملیات از محل دپوی آنها در یک انباری توسط نیروهای دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز 409 هزار و 600 نخ سیگار قاچاق کشف و ضبط شد.

 وی در ارتباط با ارزش ریالی این سیگارهای قاچاق اظهار کرد: بنا بر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش ریالی این سیگارهای قاچاق 900 میلیون ریال عنوان شده است که در ارتباط با این سیگارها هم یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع ذی‌صلاح قرار گرفت.

* کشف 2 هزار و 500 لیتر مواد سوختی از نوع نفت سفید در چالدران

صلاحی در ارتباط با کشف مواد سوختی قاچاق در چالدران عنوان کرد: خبری از سوی یکی از شهروندان مبنی بر دپوی مواد سوختی قاچاق در این شهرستان به دست ماموران دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز رسید و آنها برای تعیین صحت و سقم این خبر رسیدگی به موضوع قاچاق اعلام شده در این خبر را در دستور کار خود قرار دادند.

وی با بیان اینکه با انجام اقدامات اطلاعاتی و شگردهای پلیسی محل مورد نظر شناسایی شد، تصریح کرد: برای بازرسی از این مکان نیاز به کسب مجوز قضایی بود که این امر نیز با دستور مقامات قضایی حل شد و محل دپو توسط نیروهای انتظامی در یک عملیات مورد بازرسی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی چالدران با اشاره به اینکه در این بازرسی‌ها 2 هزار و 500 لیتر مواد سوختی قاچاق از نوع نفت سفید کشف شد، خاطرنشان کرد: در این راستا یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی به زندان فرستاده شد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج