این وسایل را دور بریزید ...!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۶۶۵۳۰
۲۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۵
۴۹۲۴۱
آیا می‌دانستید همه چیزهایی که در خانه شما هست تاریخ مصرف دارند؟ می‌دانید چه زمانی باید برای نو کردن وسیله‌ها هزینه کنید؟
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز: آیا می‌دانستید همه چیزهایی که در خانه شما هست تاریخ مصرف دارند؟ می‌دانید چه زمانی باید برای نو کردن وسیله‌ها هزینه کنید؟

بهداشت یک خانه عامل مهمی برای حفظ سلامت افراد ساکن در آن است که البته به نظافت و تمیزکاری محدود نمی‌شود بلکه بخش بسیار مهمی از آن به دور انداختن لوازمی مثل دارو، مسواک و بالشت که تاریخ مصرف آنها گذشته ربط پیدا می‌کند. دانستن طول عمر مفید وسایل خانه بخش مهمی از بهداشت یک خانه است که باعث می‌شود شما سالم‌تر باشید، خواب راحت‌تری داشته باشید و از ابتلا به بعضی بیماری‌ها در امان بمانید و در کل زندگی سالم‌تر و بهتری داشته باشید.

دوست‌تان را هر 10سال عوض کنید

تشک خود را هر 5 تا 10 سال حتما عوض کنید و یک تشک نو بخرید. بهترین و استانداردترین تشک‌های خواب حداکثر 9 یا 10 سال قابل استفاده هستند. بنا بر توصیه‌های موسسه ملی خواب، بهترین زمان برای استفاده از یک تشک 5 تا 7 سال است. نتایج یک مطالعه در دانشگاه اوکلاهاما نشان می‌دهد تقریبا تمام افرادی که جای خواب کهنه‌شان عوض می‌شود و روی تشک جدیدی می‌خوابند به مراتب کمتر دچار کمردرد شده و خواب راحت‌تری دارند.زیر سری یک ساله

سالی یک‌بار بالشت خود را دور انداخته و یک بالشت نو بخرید. بهتر است بدانید که مو و چربی بدن شما بعد از یک سال خوابیدن روی بالشت به داخل آن نفوذ کرده و باعث آلودگی مواد داخل بالشت می‌شود که این خود زمینه‌اي مناسب برای رشد باکتری و ایجاد آلرژی و رشد جانداران ریزآلرژی‌زایی به‌نام کنه خانگی را فراهم می‌کند. البته این را هم بدانید که استفاده از روکش یا روبالشتی عمر بالشت را بیشتر می‌کند.

پارچ‌هایی که عمرشان خوب است

پارچ‌های تصفیه آب را می‌توانید کمی بیش از تاریخ مصرف آن نگه دارید. به گفته ریک آندرو، مدیر کنترل کیفیت شرکت بین المللی NSF که شرکت ناظر بر کیفیت و عملکرد فیلتر‌های آب در سطح بین‌المللی است، آن دسته از پارچ‌های تصفیه آب که موادی مثل سرب را هم تصفیه می‌کنند تا مدتی بعد از پایان تاریخ مصرف‌شان هم قابل استفاده هستند. پارچ‌های تصفیه آبی که دارای نشانگر زمان انقضا هستند (مثلا چراغ علامت‌دهنده) را می‌توان بیش از مدت توصیه شده استفاده کرد و این را هم بدانید که فیلتر‌های آنها هر بار به‌جای 4 لیتر آب حدود 5/4 لیتر را تصفیه می‌کنند. پارچ‌هایی که این نشانگر را ندارند حتی مدت بیشتری قابل استفاده بوده و گفته می‌شود که می‌توان هر بار مقدار لیتر آب بیشتری را تصفیه كرد.

محلول نگهداری لنز را زود به زود عوض کنید

این محلول را بعد از 3 ماه دور بریزید. دکتر لوئیز اسکلافانی، استادیار رشته چشم پزشکی دانشگاه شیکاگو می‌گوید به محض باز شدن در محلول نگهداری لنز این محلول در معرض باکتری‌های هوا قرار گرفته و ممکن است آلوده شود به ويژه اگر در آن به موقع گذاشته نشود یا در ظرف به شکلی باشد که محلول خارج شده دوباره به داخل ظرف برگردد.

قرص‌های ویتامین هم خراب می‌شود

ویتامین‌ها حداکثر تا 2 سال قابل مصرف هستند. به گفته دکتر اوبرمیر، رئیس بخش تحقیقات موسسه مطالعاتی consumerlab.com آزمایشات بخش خصوصی و مستقل نشان می‌دهند که بیشتر قرص‌های ویتامین و مکمل‌های غذایی در صورتی که در هوای خشک و خنک نگهداری شوند تا 3 سال قابل مصرف هستند. البته یادتان باشد اگر ویتامینی تاریخ انقضا ندارد حداکثر تا 2 سال بعد از تاریخ تولید آن مصرف کنید به دلیل اینکه این ویتامین مدتی را هم در انبار یا مغازه بوده است.

تا ابد عمر می‌کند به‌شرطی که...

شما می‌توانید تخته گوشت خود را هیچ وقت دور نیندازید. البته به شرط اینکه آن‌را کاملا ضدعفونی کرده و تمیز نگه دارید تا باکتری‌هایی مثل E.coli روی آن رشد نکند. دکتر برندا ویلسون، استادیار رشته میکروبیولوژی از دانشگاه ایلنوز در این مورد می‌گوید: «تخته گوشت خود را هر زمان که دل‌تان خواست دور بیندازید. حتی تخته‌ای که پر از شیار شده است هم چنانچه بعد از هر بار استفاده خوب ضدعفونی شود تا هر زمان که بخواهید قابل استفاده است.» اما بهترین روش برای ضدعفونی كردن تخته گوشت این است که آن را با مایع ظرفشویی و آب داغ بشوييد و سپس در محلولی از یک لیوان سرکه سفید و 4 لیوان آب به مدت 5 دقیقه قرار دهید و بعد آب بکشید و با حوله کمی خشک کنید و در نهایت بگذارید در معرض هوا کاملا خشک شود.

قابل توجه خانم‌ها

برای جلوگیری از عفونت چشم ریمل خود را بعد از 6 ماه استفاده دور بیندازید. اپلیکاتورهایی که در ریمل، خط چشم و سایه وجود دارد هنگام استفاده مرتبا در معرض باکتری‌های موجود در هوا قرار می‌گیرند که می‌تواند باعث ایجاد عفونت چشم شما شود. به گفته دکتر جان بی لی، رئیس تحقیقات انجمن محصولات نگهدارند و بهداشتی، بعد از 6 ماه دیگر مواد نگه‌دارنده نمی‌توانند اثر باکتری‌ها را خنثی کنند. محصولات آرایشی مایع مثل کرم‌پودر که با چشم‌ها تماس ندارند را حتی می‌توان تا 2 سال استفاده کرد. محصولات پودری و رژ لب نیز دارای مواد نگه‌دارنده‌ای هستند که می‌توان تا 3 سال از آنها استفاده کرد.پماد‌های پوستی‌تان را کی باید عوض کنید؟

پماد‌های ضد باکتری را تا يك سال می‌توان استفاده کرد و بعد از آن باید دور انداخته شوند. بعد از يك سال ممکن است این پماد‌ها سالم باشند اما ترکیب شیمیایی آنها تغییر می‌کند و در نتیجه تاثیر درمانی آنها کم می‌شود.

آب به شامپو نبندید

شامپوهای مخصوص ضد شوره سر را می‌توان تا 3 سال استفاده کرد. بیشتر شامپوهای درمانی چنانچه دارای تاریخ انقضا نباشند تا 3 سال قابل استفاده هستند. یادتان باشد که اضافه کردن آب به باقی‌مانده یک شامپو باعث رقیق شدن مواد نگهدارنده آن و در نتیجه کم شدن تاثیر شامپو می‌شود. پس بهتر است آن چند قطره آخر را دور بریزید.

عمرندارد

 الکل طبی تاریخ مصرف ندارد. به گفته دکتر ابیگل سالیرز، استاد میکروبیولوژی دانشگاه النوی، در واقع الکل طبی تاریخ انقضا نداشته و می‌توان تا هر زمان که تمام شود از آن استفاده کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر