هشدار «تیم‌کوک» به استفاده افراطی از فناوری
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۶۵۵۹۲
۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۵
۲۲۰۰
تیم کوک نسبت به استفاده افراطی از فناوری هشدار داد و صراحتا گفت به اعضای جوان خانواده‌اش اجازه ورود به شبکه‌های اجتماعی را نمی‌دهد!
وبسایت یک پزشک - میثاق محمدی‌زاده: تیم کوک نسبت به استفاده افراطی از فناوری هشدار داد و صراحتا گفت به اعضای جوان خانواده‌اش اجازه ورود به شبکه‌های اجتماعی را نمی‌دهد!

تیم کوک، مدیرعامل اپل که در کالج هارول انگلیس برای دانشجویان سخنرانی می‌کرد، گفت: «من فردی نیستم که بگویم تمام موفقیت‌های ما به خاطر استفاده از فناوری در همه زمان‌ها است.»

مدیرعامل اپل در این سخنرانی خود روی آموزش اصولی و بنیادین تاکید کرده و اصرار داشت که حتا در همین موضوع آموزش نیز نباید فناوری بر جنبه‌های دیگر آموزش مانند مفاهیم غلبه کند.

خود تیم کوک در دوران تحصیل؛ دوره‌های هنری و علوم انسانی مانند تایپوگرافی را گذرانده است و از این جهت روی آموزش بنیادی و مفهومی بیشتر از فناوری تاکید می‌کند. یک هنرمند باید ابتدا اصول اساسی را یادگرفته و بعد به سراغ پیاده‌سازی با فناوری بیاید.

مخالفت تیم کوک و اپل با شبکه‌های اجتماعی

تیم کوک بچه ندارد ولی در سخنرانی کالج هارول به شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: «من برادرزاده‌‌ و خواهرزاده‌های جوانی دارم که سعی می‌کنم برایشان برخی مرزها و محدودیت‌ها را تعریف کنم و اجازه عبور ازشان را نمی‌دهم. آن‌ها اجازه استفاده از شبکه‌های اجتماعی را ندارند.»

این صحبت‌های تیم کوک از این جهت اهمیت دارند که از زبان مدیرعامل شرکت اپل؛ بزرگ‌ترین شرکت فناوری دنیا بیرون آمده‌اند. اپل یکی از شرکت‌هایی است که زمینه استفاده از فناوری در همه جنبه‌های زندگی بشر را فراهم کرده و حتا آن را تسریع داده است.

این تناقض وقتی بیشتر می‌شود که بدانیم؛ اپل هنوز هیچ ابزار یا پلتفرمی برای مدیریت و کنترل والدین بر دستگاه‌های اپل ارایه نداده است و پدر و مادرها برای محدودسازی فرزندشان روی آیفون و آیپد با مشکل روبرو هستند.

همین چند روز پیش بود که دو سهام‌دار اپل طی نامه‌ای به این شرکت؛ تهدید کردند اگر اپل در حوزه کنترل والدین و استفاده کمتر از اسمارت‌فون‌ها سرمایه‌گذاری نکند و زمینه و پلتفرمی برای توسعه ابزارهای لازم را فراهم نکند؛ سهام‌شان را واگذار خواهند کرد.

البته؛ نوک پیکان تیم کوک بیشتر به سوی شبکه‌های اجتماعی بود و آن‌ها را تهدیدی برای نوجوانان و جوانان معرفی می‌کند. برخی مطالعات سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که حضور در شبکه‌های اجتماعی در سنین جوانی باعث تشدید و افزایش افسردگی یا اضطراب می‌شود و بر دیگر بخش‌های زندگی نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

به نظر می‌رسد خود شرکت اپل نیز چنین رویه‌ای دارد و زیاد به شبکه‌های اجتماعی اهمیت نمی‌دهد و هیچ‌گاه برای استفاده از آن‌ها؛ مردم را تشویق و تبلیغ نکرده است. مثلا، اپل تا سال ۲۰۱۶ هیچ حساب کاربری توییتری نداشت و پس از آن هم ازش استفاده نمی‌کند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کیان برنا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر