پردرآمدترین بازیگران زن سریال‌های تلویزیونی در سال ۲۰۱۷
۶۶۵۶۰۱
۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۵
۹۱۰۶
دیگر شاید لازم نباشد درباره تغییراتی که سریال‌های تلویزیونی در صنعت سرگرمی به‌وجود آوردند توضیح داد. اکنون جایگاه سریال‌های تلویزیونی به‌جایی رسیده که تمام اتفاقات پیرامون آن از سوی رسانه‌ها بررسی می‌شود و بخش بزرگی از خبرهای دنیای سرگرمی به آن‌ها اختصاص دارد. در تازه‌ترین اتفاق،
روزنامه آسمان آبی - سجاد صداقت: دیگر شاید لازم نباشد درباره تغییراتی که سریال‌های تلویزیونی در صنعت سرگرمی به‌وجود آوردند توضیح داد. اکنون جایگاه سریال‌های تلویزیونی به‌جایی رسیده که تمام اتفاقات پیرامون آن از سوی رسانه‌ها بررسی می‌شود و بخش بزرگی از خبرهای دنیای سرگرمی به آن‌ها اختصاص دارد.
 
در تازه‌ترین اتفاق، الن پمپئو ستاره سریال درام «آناتومی ‌گری» جای دو بازیگر مشهور سریال «بازی تاج‌وتخت» را به‌عنوان گران‌ترین بازیگر زن صنعت تلویزیون می‌گیرد. او قرارداد جدیدی با شبکه ABC برای دو‌سال آینده منعقد کرده و برای هر اپیزود «آناتومی‌‌گری» مبلغ 575 هزار دلار دستمزد خواهد گرفت. به این ترتیب او بالاتر از امیلیا کلارک و لینا هدی دو‌بازیگر زن «بازی تاج‌وتخت» قرار می‌گیرد که در حال‌حاضر برای هر اپیزود از «بازی تاج‌وتخت» 500هزار دلار دستمزد می‌گیرند. دستمزد پمپئو برای «آناتومی‌ گری» که یک درام بیمارستانی است و از سال 2005 روی آنتن می‌رود، به 20میلیون دلار در سال خواهد رسید.
 
این بازیگر پشت سر رابرت دنیرو قرار خواهد گرفت که قرار است برای هر قسمت از سریال دیوید او راسل 775هزار دلار دریافت کند. این بازیگر در جدیدترین مصاحبه‌اش از دستمزد گزاف خود به‌عنوان «آن‌چه لایقش هستم» صحبت کرده و گفته است: «من بهترین بازیگر نیستم. می‌دانم که این تصور کل صنعت سینما و تلویزیون است چون من ۱۴سال است دارم این شخصیت را بازی می‌کنم. اما حقیقت آن است که هر کسی می‌تواند در فصل اول و دوم یک سریال خوب بازی کند، می‌توانید ۱۴سال خوب بمانید؟
 
خب، این همان مهارت لعنتی است.» با این همه اما پمپئو هنوز گران‌ترین بازیگر زن تاریخ تلویزیون نیست. اتفاقی که با توجه به تمامی دستمزدها و قراردادهای جانبی درباره بازیگران می‌توان آن‌ها را بررسی کرد. براساس آن‌چه در سال 2017 اعلام شده، می‌توان نگاهی به 10‌بازیگر زنی داشت که بیشترین دستمزد را در سریال‌های تلویزیونی دارند. فهرستی که پمپئو با قرارداد تازه‌اش و رسیدن به رقم 20میلیون دلار، اکنون به رده‌سوم آن صعود می‌کند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به این فهرست براساس گزارش منتشر شده «فوربس» در نوامبر 2017.

1. سوفیا ورگارا
 
 فوران دلار از جعبه جادو
 
گلوریا دلگادو پریچت نام شخصیتی است که حالا سوفیا ورگارا را به‌گران‌ترین بازیگر زن تاریخ تلویزیون تبدیل کرده‌است. شخصیتی در سریال «خانواده امروزی» که همچنان با قراردادهای جانبی و دستمزد 41.5‌میلیون دلار در صدر این جدول قرار دارد. این سریال که در فصل نهم آن قرار دارد و همچنان روزهای چهارشنبه از شبکه ABC پخش می‌شود یکی از پرطرفدارترین سریال‌های این سال‌های تلویزیون‌ها بوده‌است. ورگارا با حضور در این سریال عملا اختلاف بسیار زیادی با بازیگران زن دیگر دارد و به‌نظر می‌رسد به این زودی‌ها کسی نتواند به او برسد.


 
2. کیلی کوکو
 
 فوران دلار از جعبه جادو
 
ستاره زن سریال «تئوری بیگ‌بنگ» همچنان با دریافت 900‌هزار دلار برای هر اپیزود این مجموعه در رده دوم جدول فوربس قرار دارد. کوکو که در این سریال نقش پنی را بازی می‌کند نقش مهمی در این سریال  دارد و اکنون با 26میلیون دلار دستمزد در رده‌های بالای جدول در سال 2017 قرار گرفته‌است. این سریال که هم‌اکنون فصل یازدهم خود را سپری می‌کند، داستان لئونارد هافستادر و شلدون کوپر و پنی که بازیگری ناموفق و پیش‌خدمت رستوران است و دو دوست غیراجتماعی آن‌ها مهندس هوا فضا هاوارد والوویتز و متخصص فیزیک نجومی راجش کوترپالی است.


 
3. الن پمپئو
 
 فوران دلار از جعبه جادو
 
پمپئو بازیگر موفق سریال «آناتومی گری» اکنون در رتبه سوم جدول «فوربس» قرار خواهد گرفت. او که پیش از این و در فهرست اعلام شده این نشریه برای سال 2017 با 13میلیون دلار در رده چهارم قرار داشت، حالا و با قرارداد تازه‌ای که با شبکه ABC منعقد کرده، به دستمزد 20میلیون دلار رسیده و می‌توان گفت جهشی بزرگ برای او به‌حساب می‌آید. بازیگری که به مدت 14‌فصل در سریال محبوب با تم بیمارستانی شبکه ABC حضور داشته و به‌نظر می‌رسد که قرار است برای دو فصل دیگر نیز این سریال ادامه پیدا کند.


 
4. میندی کالینگ
 
 فوران دلار از جعبه جادو
 
میندی کالینگ هم‌اکنون در رده‌چهارم جدول «فوربس» قرار دارد. البته کالینگ تاکنون با 13میلیون دلار در رده سوم قرار داشت، اما الن پمپئو با قرارداد جدیدش به رده سوم  و کالینگ را به زیر کشیده‌است. میندی کالینگ به‌دلیل خلق و بازی در سریال «پروژه میندی» این دستمزد را دریافت کرده‌است. سریالی که تاکنون 6‌فصل آن روی آنتن رفته و شبکه hulu آن را پخش می‌کند. میندی کالینگ در این سریال در نقش میندی لاهیری بازی می‌کند. یک دکتر جوان مامایی که تعادل زندگی شخصی و حرفه‌ای خود را حفظ کرده و از سوی همکارانش در دفتر کوچکش احاطه شده‌است.


 
5. ماریسکا هارگیتای
 
 فوران دلار از جعبه جادو
 
قطعا در فهرستی که به این اندازه ستاره سریال‌های بلند و دنباله‌دار وجود دارد، نبودن نامی از سریال «نظم و قانون: واحد قربانیان ویژه» عجیب جلوه می‌کرد. اما ماریسکا هارگیتای بازیگر اصلی این سریال که تاکنون 19‌فصل آن در شبکه NBC نمایش داده‌شده، با 12.5‌میلیون دلار در رده پنجم فهرست «فوربس» قرار دارد. هارگیتای که در نقش اولویا بنسون در این مجموعه حضور دارد یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های کنونی سریال را تشکیل می‌دهد و بدون‌شک چنین دستمزدی نیز برای این سریال پرطرفدار در ایالات‌متحده پرداخت می‌شود. نکته مهم درباره این سریال آن است که سریالی فرعی از مجموعه «نظم و قانون» است و دیک وولف آن را خلق کرده‌است.


 
6. جولی بوون
 
 فوران دلار از جعبه جادو
 
رده ششم جدول «فوربس» نیز در اختیار بازیگر یکی دیگر از سریال‌های شبکه ABC قرار دارد. «خانواده امروزی» یک مجموعه تلویزیونی کمدی آمریکایی است که توسط کریستوفر لوید و استیون لویتان ساخته شده‌است. در سال 2010 این مجموعه توانست جایزه بهترین کمدی جوایز امی را به همراه چهار جایزه دیگر امی از آن خود کند. این سریال هم‌اکنون در حال پخش فصل نهم خود است و بوون در نقش یکی از شخصیت‌های مهم این سریال اکنون 12میلیون دلار دریافت می‌کند. در این سریال تلویزیونی سه‌خانواده که از قشر نسبتا مرفه آمریکا هستند با روابط خانوادگی، به‌یکدیگر مربوط شده و داستان زندگی آن‌ها به‌صورت طنز به‌تصویر کشیده می‌شود. «خانواده امروزی» در بیش از ۳۰ کشور جهان نمایش داده می‌شود.


 
7. کری واشنگتن
 
 فوران دلار از جعبه جادو
 
«رسوایی» یکی از پروژه‌های پرفصل شبکه ABC‌ است که در حال پخش فصل هفتم خود است. این سریال که اولین‌‌بار در سال 2012 پخش خود را آغاز کرد توسط شاندا رایمز خلق شده‌‌است. شخصیت اصلی این سریال اولیویا پاپ که از شخصیت حقیقی جودی اسمیت الهام گرفته شده‌است، وظیفه‌اش مدیریت بحران رسوایی‌های سیاسی است. بازیگری که نقش اولیویا پاپ را بازی می‌کند، کری واشنگتن است که در فهرست «فوربس» نیز جایی برای او تدارک دیده شده‌است. واشنگتن با دریافت 11میلیون دلار در رده هفتم این فهرست قرار دارد. «رسوایی» به‌عنوان یک تریلر سیاسی یکی از سریال‌های مهمی است که نشان می‌دهد شبکه ABC برای به‌کار گرفتن بازیگران اصلی سریال‌های خود که بخشی از آن‌ها را بازیگران زن تشکیل می‌دهند، هیچ ابایی ندارد و به این ترتیب است که واشنگتن نیز در فهرست «فوربس» جایی برای خود دست و پا کرده‌است.


 
8. پریانکا چوپرا
 
 پردرآمدترین بازیگران زن سریال‌های تلویزیونی در سال ۲۰۱۷
 
«کوانتیکو» یک مجموعه تلویزیونی هیجان‌انگیز آمریکایی ساخته شده توسط جاشوآ سافران است که پخش آن از ۲۷‌سپتامبر ۲۰۱۵ از شبکه ABC آغاز شد. حالا فوربس گزارش می‌دهد که پریانکا چوپرا، بازیگر اصلی این سریال با 10میلیون دلار در رده هشتم بیشترین دستمزدهای زنان در سریال‌های تلویزیونی در سال 2017 قرار دارد. داستان سریال درباره یک گروه مختلف از افراد استخدام شده FBI است که به مرکز آموزش FBI در شهر کوچک کوانتیکو که در ناحیه ویرجینیا واقع است فرستاده می‌شوند تا آموزش‌های لازم را ببینند. افراد این گروه، بهترین، خلاق‌ترین و باهوش‌ترین افرادی هستند که به استخدام FBI درآمده‌اند و یکی از آنان مغز متفکر بزرگ‌ترین حمله تروریستی است که بعد از واقعه ۱۱‌سپتامبر درنیویورک رخ می‌دهد. پریانکا چوپرا در این سریال در نقش الکس پریش بازی می‌کند.


 
9. رابین رایت
 
 فوران دلار از جعبه جادو
 
وقتی قرار باشد درباره سریالی حرف بزنیم که قدرت‌نمایی یک بازیگر زن در آن به‌وضوح خود را نشان می‌دهد، نگاه‌ها به سمت سریال «خانه پوشالی» و رابین رایت می‌رود. رایت در نقش کلر آندروود در این سریال در کنار کوین اسپیسی یکی از ‌به‌یادماندنی‌ترین سریال‌های سال‌های اخیر را در ذهن مخاطبان ثبت کردند. داستان سریال درباره جایگاه پست و مقام در کشور است. داستان شهوت و قدرت‌طلبی مردی را نشان می‌دهد که می‌خواهد تمام امور مربوط به کشور را در دست بگیرد. کسی که در سریال از او به‌عنوان مرد بدذات و شیطان‌صفت و قدرت‌طلب یاد می‌شود. این مرد می‌خواهد واشنگتن را از آن خود کند. رایت به‌خاطر بازی در این سریال تاکنون مبلغ 9‌میلیون دلار دریافت کرده‌است.


 
10. پائولی پرتی
 
 فوران دلار از جعبه جادو
 
«NCIS» سریالی بود که شبکه CBS پخش آن را از سال 2003 آغاز کرد و اکنون در حال پخش فصل پانزدهم خود است. تیمی متشکل از افراد حرفه‌ای و متخصص مسئول تحقیق و بررسی پرونده‌های جنایی می‌شوند که در این میان با حوداث و اتفاقات هیجانی و خطرناک مواجهند. پائولی پرتی در این سریال در نقش ابی سویتو به‌عنوان یک دانشمند بازی می‌کند. سریالی که در طول 14فصل گذشته، یک دستمزد 8.5 میلیون دلاری را برای پرتی به بار آورده‌است. NCIS مخفف «سازمان تحقیقات جنایی دریایی» است و این سریال تلویزیونی درباره یک گروه خیالی از نمایندگان ویژه «خدمت پژوهش جنایی دریایی» است که بازجویی‌ها و پرونده‌های جنایی را در درون «نیروی دریایی ایالات متحده» و سازمان‌های وابسته به «تفنگداران دریایی ایالات متحده» مدیریت می‌کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج