حذف 33 میلیون یارانه‌ بگیر با بررسی تراکنش‌ مالی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۶۶۵۶۳۶
۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
۵۸۴۶
مهران ابراهيميان در روزنامه جوان نوشت: با تصويب تصميم حذف 33ميليون نفر از غير نيازمندان در كميسيون تلفيق و ارائه پيشنهاد در شيوه حذف غيريارانه‌هاي نقدي، به اين ترتيب يارانه بگيران غيرنيازمند حق انتخاب دارند كه يا خود انصراف دهند يا در سه ماهه اول از روش سنجش توانمندي دولت وبا سرك كشيدن به حساب‌هاي افراد آنها را انتخاب كنند.
مهران ابراهيميان در روزنامه جوان نوشت: با تصويب تصميم حذف 33ميليون نفر از غير نيازمندان در كميسيون تلفيق و ارائه پيشنهاد در شيوه حذف غيريارانه‌هاي نقدي، به اين ترتيب يارانه بگيران غيرنيازمند حق انتخاب دارند كه يا خود انصراف دهند يا در سه ماهه اول از روش سنجش توانمندي دولت وبا سرك كشيدن به حساب‌هاي افراد آنها را انتخاب كنند.
 
حذف يارانه‌هاي نقدي در ميان كارشناسان با توجه به شرايط حال حاضر و نياز به ايجاد اشتغال مورد استقبال مجلس و دولت قرار گرفته و آنها اميدوارند با رها‌سازي 23هزارميليارد تومان منابع تخصيصي به اين موضوع تحرك لازم در اقتصاد صورت بگيرد، البته برخي از طرفداران اقتصاد بازار آزاد بر اين باورند كه نه تنها يارانه‌ها را نبايد قطع كرد بلكه بايد تمام درآمد‌هاي نفتي را به مردم داد و كشور را از طريق ماليات اداره كرد. با اين حال اين اقدام در زمان حاضر غيرممكن به نظر مي‌رسد، لذا اجماع بخش تصميم ساز و تصميم گير در حوزه اقتصادي بر حذف غيرنيازمندان به يارانه‌هاي نقدي است.
   
2 راه براي يارانه‌بگيران

اخبار رسيده از كميسيون تلفيق مجلس حکایت از تصويب پيشنهاد دولت براي كاهش منابع يارانه نقدي و در نهايت حذف بيش از ۳۰ميليون دريافت كننده يارانه دارد كه با تصويب و افزودن يك ايده به پيشنهاد طرح اكنون يارانه‌بگيران دو راه دارند؛ يا اجازه دهند تراكنش‌هاي مالي آنها كه عمدتاً حساب‌هاي بانكي است چك شود و از سوي دولت مورد آزمون وسع قرار گيرند يا اينكه اگر مايل به اين كار نيستند، داوطلبانه انصراف دهند. كميسيون تلفيق مجلس بعد از بررسي لايحه بودجه گزارشي منتشر كرد كه در بخش‌هاي مختلف به ويژه تبصره(۱۴)مربوط به هدفمندي يارانه‌ها قابل تأمل است. در مهم‌ترين مصوبات كميسيون تلفيق به درخواست دولت براي كاهش منابع پرداختي به يارانه‌هاي نقدي تا ۲۳هزارميليارد تومان كه به معناي حذف حداقل ۳۳ميليوني يارانه‌بگير است پاسخ مثبت داده و در نهايت راهكاري هم مصوب كرده است.
 
مجلس با اين مصوبه به دولت تكليف كرده است نسبت به حذف يارانه خانوارهاي پردرآمد در طول سه ماه اول سال ۱۳۹۷ به طور تدريجي اقدام كند. نكته جالب در اين بند، اين است كه اعلام شده افرادي كه مايل به بررسي تراكنش‌هاي مالي خود و آزمون وسع توسط دولت نيستند، مي‌توانند از دريافت يارانه اعلام انصراف كنند.
 
 اين مصوبه به زبان ساده‌تر اين است كه يا تراكنش‌هاي مالي يارانه‌بگيران چك شده و از سوي دولت وسع مالي آنها مورد بررسي قرار مي‌گيرد يا اينكه اگر نمي‌خواهند اين اتفاق بيفتد به طور داوطلبانه از دريافت يارانه انصراف دهند. مورد اصلي در اين بند شايد متوجه عبارت «تراكنش‌مالي» است. به هر حال عمده تراكنش‌هاي مالي شامل حساب‌هاي بانكي مي‌شود كه تأكيد بر چك شدن آن وجود دارد.
 
سرك كشيدن به حساب‌ها با مجوز قانون

چك تراكنش مالي در تلفيق كه به طور طبيعي با حضور نمايندگان دولت بررسي و مصوب شده است و شامل حساب‌هاي بانكي نيز خواهد شد، مغاير آنچه كه تاكنون دولت درباره مواضع خود نسبت به چك كردن حساب‌هاي بانكي براي حذف يارانه بگيران مطرح كرده است.
جداي از اينكه تاكنون هيچ گاه به طور شفاف معيارهاي دولت براي حذف يارانه‌بگيران مشخص نشده است ولي اين موضوع همواره مطرح بوده و مورد تأكيد قرار داشته كه حساب‌هاي بانكي خط قرمز دولت است و براي حذف يارانه هيچ گاه به آن ورود نخواهد كرد.
 
با اين حال سرك كشيدن به حساب‌ها در اين دولت به حكم قانون در اخذ ماليات از فراريان مالياتي اجرا شده و به نظر مي‌رسد تجربه و امكانات كافي در اين باره وجود دارد.
در سال‌هاي گذشته بارها رئيس‌جمهور روحاني سركشي به حساب‌هاي بانكي را رد و عنوان كرده كه سركشي به زندگي شخصي مردم اقدامي است كه ضرر آن از منفعتش بيشتر خواهد بود، البته سرك كشيدن به حساب‌ها علاوه بر ادعاي رئيس دولت مخالفان ديگري هم داشته است، مقامات بانكي نيز همواره به گونه‌اي اعلام كرده‌اند كه مقابل سركشي به حساب‌هاي بانكي مردم خواهند ايستاد. رئيس كل بانك مركزي اعلام كرده بود كه هيچ كسي نمي‌تواند از اطلاعات سپرده‌ها و نظام بانكي اطلاع پيدا كند. هر چند سيف، استثنای موجود در اين مورد را يادآور شده و گفته بود كه مگر حكم قانوني در اين زمينه وجود داشته باشد. همچنين كميجاني  قائم مقام رئيس كل بانك مركزي بر اين موضوع تأكيد داشته و گفته بود كه تاكنون هيچ پيشنهادي براي سركشي به حساب‌هاي بانكي وجود نداشته و حسابي چك نشده است.
 
گفتني است در سال‌هاي اخير اغلب كارشناسان هم چك كردن حساب‌هاي بانكي را براي غربالگري يارانه‌بگيران پيشنهاد داده بودند.
 
با وجود گذشت چند سال از تكاليف قانوني براي حذف يارانه بگيران بااينكه بيش از 3ميليون نفر هم از جمع آنها كنار گذاشته شدند، تاكنون هيچ زماني وجود نداشته كه معيارهاي حذف به وضوح اعلام شود. در حال حاضر حدود ۷۷ميليون نفر يارانه نقدي دريافت مي‌كنند كه سالانه حدود ۴۲هزارميليارد تومان هزينه پرداخت يارانه نقدي به آنهاست و اگر قرار باشد منابع اين بخش به ۲۳هزارميليارد تومان كاهش يابد، حذف حدود ۳۳ميليوني الزامي است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1396/11/02
آقایون داداشام نگوفته بودم کلید حاج حسن زنگ زده بود ما گذاشتیم تو در......
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1396/11/02
متأسفم كه انقدر سيستم آماري در اين كشور ضعيفه كه به ميليونها نفر از ثروتمندان يارانه ميدين ....
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1396/11/02
من اسخاصي رو ميشناسم كه 2دستگاه ماشين دارن و چندين آپارتمان و جنس از چين وارد ميكنند و حساب بانكي پر گردشي دارن واي به حول دولت دارن يارانه هم ميگيرن و هر هر به همه ميخنددو انگار قهرمان جام جهاني شدن
United Arab Emirates
10:19 - 1396/11/02
مردم سرک کشیدن تو حساب شما مسعولان ؟واقعا خجالت داره روز ا ول یارانه بابت چه دادیند مردم ؟
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1396/11/02
تقریبا"اکثر افرادیارانه شان قطع شده از جمله مستمر ی بگیرآن وبازنشستگان تامین اجتماعی اولین افرادی بودند که یارانه آنها بدون حتی اندکی بررسی قطع شد آنچه بنظر می رسد صحبت یارانه برای دولتمردان نوعی سرگرمی شده چون چیز زیادی برای گفتن ندارند واز سوی دیگر محلی برای سواستفاده مالی شده چون ظاهرا "تا حالا رسیدگی وحسابرسی نشده اگر برای تعداد قلیلی که یارانه می گیرند پرداختی صورت نگیرد واقعا"دولت چیزی برای سرگرمی واشتغال ذهن مردم دارد؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1396/11/02
مردم هم حق دارن به حساب های مالی اقایون واقا زاده ها سرک بکشن چرا این اجازه رو به مردم نمیدهین که در امور شخصی و حساب مالی شما سرک بکشن فقط شما از ما بهترون فقط حق این کار را دارین.....
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1396/11/02
شماهدفمندی دوم رابقول خودتان صرف بهداشت کردید احمدی نژادکپسول آموکسی سلین رابه دولت بعدتحویل داد۱۵۰۰تومان بروبخر۳۵۰۰مخوای بری دکتر۳۰۰۰۰هزارتومان بدهی وهمان قرص رابگیری من داروآزادمگیرم ارزانتزهم میشود
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1396/11/02
اصلا یارانه را قطع کنید خیال همه راحت بشه ،اینقدر با اعصاب مردم بازی نکنید.مردم شغل میخوان ،مسکن میخوان ،تشکیل خانواده میخوان ،شما پیله کردید به یارانه؟روزی نیست که درمجلس با پیشنهادهای مسخره تن مارا نلرزونید .اصلا قوانین را از صفر شروع کنید ،ازممالک موفق کمک بگیرید،قوانین سلیقه ای نبافید،خسته شدیم به خدا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
ادیب_1
عارفی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_3
ادیب_3
عارفی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
اورانوس_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کالازم_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو