اجماع‌سازی برای حمله به ایران
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۶۷۶۷۴
۰۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۹
۱۴۳۴۹
مک‌کین کسی است که زمانی گفته بود "ایران را بمباران کنید، بمباران کنید، بمباران کنید، بمباران کنید، بمباران کنید." هیلاری کلینتون کسی است که آتش در لیبی را برافروخت و یک کشور موفق را ویران کرد. دونالد ترامپ کسی است که به جای اینکه کارش را انجام دهد، به تبلیغات انتخاباتی ادامه داده و آنچه جمعیت ماگا می‌خواهند را به آن‌ها می‌گوید. آن‌ها هم خواهان آشوبی در پوشش نظم، عقلانیت، مردگرایی و میهن‌پرستی مبتذل هستند.
فرارو: ماشین تبلیغات آمریکا دنبال ایجاد اجماع علیه ایران است.

دمیر موجزینوویچ، روزنامه‌نگار آزاد، طی یادداشتی که در وبگاه اینترنشنال‌پالیسی‌دایجست منتشر شده به تلاش مقامات و رسانه‌های آمریکا برای ایجاد اجماع علیه ایران پرداخت و نوشت: هرگاه طیف‌های چپ و راست نظام (آمریکا) صمیمانه علیه چیزی توافق کنند، بدان که تعداد زیادی از مردم در یک جایی، رنج خواهند برد. این امر درباره ایران صدق می‌کند. به ندرت چنین شوروهیجان جنگ‌طلبانه جمعی با این ابعاد می‌بینیم.

اگر آمریکا، درباره فشار پرتکاپو برای حمله به ایران – هر چقدر هم که بعید باشد – فکر کند، این شبکه هماهنگ پیام‌ها، بیانیه‌ها و یادداشت‌های تبلیغاتی، دریچه‌ای به درون جهان تبلیغات حکومتی قرن بیست‌ویکمی خواهند بود.

با فرض اینکه آمریکا حمله محتمل به ایران را یک اشتباه می‌داند، ظرف ۱۰ یا ۲۰ سال دیگر، همین رسانه‌ها که از زمان وقوع اعتراضات در چندین شهر ایرانی برای حمله تلاش کرده‌اند، اشک تمساح خواهند ریخت و هر حرفی که به اربابان‌شان خدمت کند، را خواهند گفت.

دونالد ترامپ، هیلاری کلینتون، جان مک‌کین و ده‌ها شخصیت دیگر از جمله روزنامه‌نگاران و سیاستمداران، از همه طیف‌های سیاسی به طور ناگهان مملو از نگرانی فرصت‌طلبانه برای مردم ایران شدند.

مک‌کین کسی است که زمانی گفته بود "ایران را بمباران کنید، بمباران کنید، بمباران کنید، بمباران کنید، بمباران کنید." هیلاری کلینتون کسی است که آتش در لیبی را برافروخت و یک کشور موفق را ویران کرد. دونالد ترامپ کسی است که به جای اینکه کارش را انجام دهد، به تبلیغات انتخاباتی ادامه داده و آنچه جمعیت ماگا (طرفداران شعار "آمریکا را مجددا بزرگ کنِ" رئیس‌جمهور آمریکا) می‌خواهند را به آن‌ها می‌گوید. آن‌ها هم خواهان آشوبی در پوشش نظم، عقلانیت، مردگرایی و میهن‌پرستی مبتذل هستند.

رسانه‌هایی همچون نیویورک‌تایمز نه تنها دست‌شان با نئوکان‌های جنگ‌طلب در یک کاسه است بلکه خودشان، نئوکان‌های جنگ‌طلبی هستند که به آمریکایی‌ها و افکار عمومی جهان تبلیغاتی را عرضه و تعلیم می‌دهند.

موجزینوویچ با اشاره به یادداشت روئل مارک گرخت، پژوهشگر بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها، در نیویورک‌تایمز درباره ناآرامی‌های ایران نوشت: کسی که این یادداشت را نوشت، نه تنها نئوکان اسرائیل‌دوست است، بلکه یک افسر سابق سیا بوده است. این اطلاعاتی است که در صفحه ویکی‌پدیای گرخت موجود است. ظاهرا، گرخت یک بیگانه‌ستیز هم هست. او در مصاحبه‌ای با برنامه فرانت‌لاین شبکه پی‌بی‌اس گفته "ایرانی‌ها در دی‌ان‌ای‌شان تروریسم دارند. " بله "تروریسم در دی‌ان‌ای آنها."

او حامی پروپاقرص جنگ عراق و نیز افغانستان هم بود. با این حال، او در سراسر زندگی‌ حرفه‌ایش در اطلاعات و روزنامه‌نگاری سعی کرده تا علنا حس شوخ‌طبعی از خود نشان دهد. او در سال ۲۰۱۰ در کنفرانس بلومبرگ با لحنی طنزآمیز گفت که او درباره "بمباران ایران ۲۵۰۰۰ کلمه نوشته است. حتی مادرم هم فکر می‌کند که من (درباره ایران) خیلی اغراق کرده‌ام."

نیویورک‌تایمز چگونه می‌تواند به یک بیگانه‌ستیز اجازه دهد برای آن بنویسد؟

این روزنامه‌نگار منتقد با اشاره توئیت ترامپ درباره ایران که در آن گفته بود ایران "بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان" است، نوشت: معروف‌ترین و شاید موفق‌ترین مامور هرج‌ومرج در جهان، دونالد ترامپ، سعی کرد در این توئیت، از هر دروغ بزرگنمایی‌شده دیگر که او تاکنون گفته، سبقت بگیرد. این از جمله توئیت‌های معدودی بود که رسانه‌های نظام آمریکا با آن موافق بود. چگونه می‌توانند موافق نباشند، در حالی که به گفته ژنرال وزلی کلارک، از ۱۱ سپتامبر، یک حمله کاملا توجیه‌ناپذیر به ایران در حال تدارک بوده است.

آقای کلارک دقیقا می‌گوید: بنابراین، من چند هفته بعد برای دیدن او (یکی از ژنرال‎ها) بازگشتم. در آن زمان ما مشغول بمباران افغانستان بودیم. گفتم: آیا هنوز قصد داریم با عراق جنگ کنیم؟ او گفت: آه، مسئله بدتر از آن است. او به سمت میزش رفت و قطعه‌ای کاغذ برداشت و گفت: من امروز این را از طبقه بالا –منظورش از دفتر وزیر دفاع- بدست آوردم. او گفت: این یادداشتی است که توصیف می‌دهد چگونه ما قصد داریم ظرف پنج سال، پنج کشور را حذف کنیم. از عراق شروع می‌کنیم و سپس سوریه، لبنان، لیبی، سومالی، سودان و در نهایت ایران. گفتم: آیا این (سند) طبقه‌بندی‌شده است؟ او پاسخ داد: بله قربان. گفتم: خب، آن را به من نشان نده. یک سال بعد یا بیشتر او را دیدم. به او گفتم: آیا آن را به یاد داری؟ او پاسخ داد: قربان، من آن یادداشت را به شما نشان ندادم! من آن را به شما نشان ندادم!

تاریخ تکرار می‌شود.

دو هفته پیش، یادداشتی از درون دولت ترامپ درز کرد. نشریه پالیتیکو درباره این یادداشت نوشت: یادداشت روز ۱۷ می، محتوایی شبیه به برنامه آموزشی سریع برای تاجری است که دیپلمات شد. نتیجه آن یک دیدگاه علنا واقع‌گرا را نشان می‌دهد: آمریکا باید از حقوق بشر به عنوان چماقی علیه دشمنانش مانند ایران، چین و کره شمالی استفاده کند و از متحدان سرکوب‌گری مانند فیلیپین، مصر و عربستان چشم‌پوشی کند.

آیا این آشنا به نظر نمی‌رسد؟

از همه مهمتر، آیا این ماشین تبلیغاتی عظیم و هماهنگ موفق خواهد شد برای حمله به ایران اجماع ایجاد کند؟ مسئله، مسئله "آیا" نیست بلکه مسئله "چه زمانی" است؟ اگر تاریخ تا حالا یک چیز به ما آموخته است، آن این است که این چیز‌ها (حمله) در چند مرحله اتفاق می‌افتد، برقراری نظم از درون هرج‌ومرج: مشکل درست کن، باعث واکنش شو، یک راه حل ارائه کن.

همان رسانه‌هایی که بی‌رحمانه از ترامپ انتقاد می‌کرده‌اند، از موضع او علیه ایران حمایت می‌کنند. طوفان توئیت‌ها، مقالات، یادداشت‌ها و گزارش‌های تلویزیونی، هرکسی را که از آن‌ها استفاده می‌کند را در اقیانوس تبلیغات طرفدار حمله به ایران غرق می‌کنند. این تبلیغات اثرانگشت همان نهادی را دارد که برای حملات سابق اجماع تولید و مهندسی کرد. حملاتی که موجب مرگ و رنج بسیاری شده و فقط به عده کمی نفع رساند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:16 - 1396/11/05
امام(ره)فرمودندند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند به حق که درست فرمودند
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1396/11/05
لیبی کشور موفقی بود؟ عجب . چقد چاخان
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1396/11/05
اینهم مرهون تلاش های روحانی هستیم که میگفت با برجام امنیت اوردم و حالا معلوم نیست امریکا کی به ایران حمله می کند.
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1396/11/05
نیازی به حمله نیست تا چند وقت دیگه به طور کامل نابود میشیم زیر بار تحریم فساد پارتی بازی و.....فکر میکنید آمریکا عقل نداره خوب هم داره....
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1396/11/05
مثل فیلم های هالیودی بود خیلی عالی بود هنر پیشه نقش اولش را نفهمیدیم کی بود ..یعنی مردم ایران همه در اسایش ورفاه به سر میبرند وهیچ اعتراضی ندارند وهمه چیز زیر سر امریکا است .
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1396/11/05
اینها کی از ایجاد زحمت برای ما کوتاهی کردند و این چیز جدیدی نیست اما باید بدونند که اینجا محل شیر مردانی است که درس شجاعت را از امام حسین علیه السلام گرفتند و کسی هم جرات جسارت ندارد .
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1396/11/05
عربستان و اسرائیل عامل اصلی تحریک آمریکا جهت شروع جنگ و این همه تحریمهای ظالمانه و سختی های مردم ایران هستند ولی باید بدانند اگر جنگی شروع شد آنها هم بیشتر از ایران از آن متضرر خواهند شد واسرائیل و عربستان هم در آتش این جنگ گرفتار میشوند پس بهتر است دست از این همه لجاجت و جنگ افروزی بردارند
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1396/11/05
باز هم عده ای با ساده اندیشی آمریکا را دوست خود و این ملت میدانند و پبشرفت و راحتی را از آمریکا میخواهند هدیه بگیرند زهی خیال باطل امیدواریم همه ملت با اتحاد و همکاری باعث آبادی و رونق و پیشرفت کشور شده و با ایمان به نیروهای خودی و جوانان جلو طمع کاری آمریکا و امیدشان از این راه را بگیرند و نگذارند ایران را هم مانند برخی کشورهای دیگر ناامن و ضعیف کنند تا به مفاصد شوم خود برای چپاول منابع کشور و استعمار دوباره نتوانند برسند
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1396/11/05
تنهایی خودشان هیج غلطی نمی تواند بکند داره یار جمع می کند
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1396/11/06
ما مرد جنگیم - مرگ بر آلسقوط .
پاسخ ها
مهندس عمران بیکار بدبخت مجرد مستاجر
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
یقین داشته باشی مردم ۹۰درصد ازاین کشوربخاطرفساد فحشا .اختلاس های میلیاردی .مسعولین دزد ودروغگو .نمایندگان بیعرضه مجلس که بارای مردم رفتن بالا که میلیارد میلیارد... بدزدند .تبعیض وبیعدالتی فراوان .شکاف طبقاتی.حقوق های نجومی وناهماهنگ .مردم خسته شده اند وهرروز شاهد شکرش های خیابانی هستیم .اگرفکری بحال بیکاری بخصوص اشتغال جوانان نشه احتمال اینکه تمام ۳۳استان شورش کنن متصور خواهو بود که اگرتمام نظامیان کشورهای دیگه راجهت سرکوب مردم بیارن بازهم جمع وجور نخاهد شد
Iran, Islamic Republic of
00:11 - 1396/11/06
این ایران اون ایران قبل نیست ک امریکا بخواد ب این راحتی بهش حمله کنه
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1396/11/06
خدانکنه جنگ بشه که تا آثارش تموم بشه ۴۰سال دیگه عقب می افتیم
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1396/11/06
با مدیریت کاردان ودانا وسپردن کارهای لشکری و کشوری کشور اباد میشود بدانید کشور را دست نا اهلان ندهید
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1396/11/06
صحبت ها متین بود ولی در مورد تعرض و جنگ بیشتر جنبه احساسی و لاف زنی داشت دیگر لشکر کشی و مبارزه بین خود ارتش های جهان بی معناست جنگ های امروزی دیگر از طریق فشار و تحریم و تعلیق و هک و لفاظی ها کمک می گیرند شما سربازان امریکایی را ببینید که رغبتی در شرکت کردن حملات ندارند چون انسان منشانه به وقایع می نگرند و نه مستکبرانه جنگ دربین ملت ها هم ناپسند و محکوم هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
موافقم واوناسهچهارساله زیرپامونوخالی کردن مسوولان همه کارای خودشونه می‌کنن هر روز مسوولان به فکر پرکردن جیب خود به همراه خانواده اش است بهترین منبع بلامانع ثروت دربورسوبانک دراختیاردارن رجزخوانی هم دارن
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1396/11/06
هیچ غلطی نمیتونن بکنن......
اینجا افغانستان و عراق و سودان و سومالی نیست.........!!!
Iran, Islamic Republic of
01:15 - 1396/11/06
ملت غیور ومسلمان ایران تاوقتی حامی ارزشهای اسلامی باشد دربرابرهردشمنی پیروزاست
Iran, Islamic Republic of
01:37 - 1396/11/06
باید یه سلاح پیشرفته یا چیزی قدرتمند رونمایی کنیم این اراذل اوباش با حمایت مالی عربستان واقعا میخان یه غلطی بکنن
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1396/11/06
هیچ قدرتی نمیتواند اراده و توان مردم ایران را بشکند
مگر با جدا کردن مان از یکدیگر و گسستن این زنجیره اتحاد
آنوقت آسیب پذیر میشویم
آنوقت‌ راحت زخمی مان میکنند
خدایا چنین روزی را بر ما حرام کن
....
از خون جوانان وطن لاله دمیده
از قامت سرو قدشان،سرو خمیده
جان بازی عشاق نه از بازی نرد است
همت بگزین که کنون وقت نبرد است
چه بد کرداری ای چرخ
چه کج رفتاری ای چرخ
سر کین داری ای چرخ
نه دین داری نه آیین داری ای چرخ!
Iran, Islamic Republic of
02:28 - 1396/11/06
مقصردولت ومسولینن باغقروبیکاری ...بهانه دست آمریکاییان چه توجیحی دارخرج شغل وکار۱۵ملیون اتباع خارجی مهاجر
Iran, Islamic Republic of
04:59 - 1396/11/06
با مدیریت عالی در بخشهای مختلف کشور هیچ مشکلی به وجود نمی اید
Iran, Islamic Republic of
07:19 - 1396/11/06
الا ان حزب الله هم الغالبون
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1396/11/06
اگه مردم وحدت داشته باشن ومسئولین هم به جای حزب گرایی به فکر مردم باشن این مملکت بیمه است
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1396/11/06
راه اندازی جنگ علیه ایران نمیتواند بی تاثیر بر کل منطقه باشد اگر این جنگ اتفاق افتاد اسرائیل و عربستان هم با آتشی که در حال شعله ور کردن آن هستند خواهند سوخت
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1396/11/06
هیچ نیازی به بمباران ایران نیست. مسئولین محترم با مدیریت های غلطشون خساراتی به مراتب بیشتر از یک جنگ ویرانگر به کشور زدند و در واقع باید الان گفت کشور ما در شرایط فعلی عملا از پا دراومده. بنابراین تصمیم برای بمباران و حمله نظامی کاریه که هیچ آدم عاقلی انجام نمیده. اونا نشستن و دارن نگاه میکنن که ما چطوری با دست خودمون کشورمون رو از بین بردیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر