چرا انتخاب مدیری برای «هفت» درست است؟
۶۶۸۷۲۴
۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
۴۲۴۸
انتخاب مهران مدیری برای «هفت»، حتی اگر آورده فرهنگی و هنری نداشته باشد، دستکم آورده مالی خواهد داشت و مشکلات اقتصادی تعدادی از طلبکاران شبکه را حل می‌کند.
خبرآنلاین به قلم اکبر نبوی در مورد چرایی درست بودن انتخاب مهران مدیری در برنامه هفت نوشت:
 
چرا انتخاب مدیری برای اجرای «هفت» درست است؟ 
 
۱-بهروز افخمی برنامه «هفت» را تا سطح یک کار ژورنالیستیی نازل و زرد، فروکاست. به نظر شما با این هفتِ بی‌اعتبار، کسی که به سینما نگاهی جدی، راهبردی و تعالی دهنده دارد، حاضر می‌شد اجرای آن را بپذیرد؟

۲-مدیر شبکه سوم سیما بیش از آنکه به ماهیت و ژرفای فعالیت رسانه‌ای توجه داشته باشد، به جار و جنجال و حاشیه‌ها خرسند است. بنابراین، طبیعی است که افرادی چون مهران مدیری را بیشتر می‌پسندد.

۳- اگر واقعا حضور مهران مدیری بتواند حامی مالی جدی و پر و پیمانی برای «هفت» بیاورد که شبکه  سه نه تنها برای «هفت» هزینه نکند، بلکه از کنار حمایت‌های آن حامی مالی، بخشی از بدهی خود را به برنامه سازان و تهیه‌کنندگان (بویژه حوزه سریال) بپردازد، انتخاب مدیری برای «هفت»، حتی اگر آورده فرهنگی و هنری نداشته باشد، دستکم آورده مالی خواهد داشت و مشکلات اقتصادی تعدادی از طلبکاران شبکه را حل می‌کند.

۴-انتخاب مهران مدیری تناسبی منطقی و معنادار با روندهای کلی جریان رسانه‌ای کشور دارد. اکنون، بیشترِ رسانه‌ها (بویژه) رسانه‌های مجازی، بر سرگرمی و غفلت و حاشیه و خبرسازی و جنجال و سطحی نگری و امواج مخرب فرهنگی و اجتماعی تاکید دارند. در چنین وضعیتی، چرا باید از انتخاب مهران مدیری برای اجرای «هفت» متعجب شویم و به آن ایراد بگیریم؟

۵- از همه اینها که بگذریم، چون سینمای ایران برای من بسیار مهم است، امیدوارم و با همه وجود آرزو می‌کنم که  مهران مدیری با یک اجرای خوب و پسندیده و شایسته، همه را غافلگیر کند و نشان دهد هر آنچه دیگران (از جمله همین یادداشت کوتاه بنده) درباره انتخاب اش گفته و یا نوشته‌اند، قضاوتی شتابزده و نادرست بوده است.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1396/11/08
کلا مملکت قحط الرجال است....ما باید قیافه تکراری یک نفر رو هر روز تو تلوزیون ببینیم.....
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1396/11/08
مهران مدیری حرف زدن عادیش رو بلد نیست چطور میخواد مجری گری کنه ؟
پاسخ ها
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
آقای مهران مدیری مجری و کارگردانی که نان را به نرخ روز می خورد ...
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1396/11/09
حتماً مدیری هم دنبال پست و مقام هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج