۱۰ خودروی داخلی که ارزش خرید دارند
۶۶۹۳۹۹
۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۱
۸۵۷۶۸
با افزایش شدید قیمت خودروهای وارداتی، شرایط خوبی برای تولید محصولات مدرن خارجی توسط مونتاژکاران وطنی فراهم شده، اینجا ضمن رتبه بندی ارزش هر اتومبیل، 10 پیشنهاد بکر داخلی را برای تان ردیف کرده ایم.
روزنامه هفت صبح: با افزایش شدید قیمت خودروهای وارداتی، شرایط خوبی برای تولید محصولات مدرن خارجی توسط مونتاژکاران وطنی فراهم شده، اینجا ضمن رتبه بندی ارزش هر اتومبیل، 10 پیشنهاد بکر داخلی را برای تان ردیف کرده ایم. نیت سیاستگذاران اقتصادی به ثمر نشست و با افزایش تعرفه واردات خودرو در کنار رشد قیمت دلار، عملا پوشش خوبی جهت ورود خودروسازان خارجی و سازندگی وطنی جهت مونتاژ خودروهای مدرن خارجی فراهم شد.
 
با این که آشوب، تلاطم و نوسانات قیمتی- قانونی در بازار خودروی ایران می تواند ضربات جبران ناپذیری را به پیکره اقتصاد وارد کند اما نمی توان به هیچ وجه منکر منافعی شد که از قِبَل مجموعه سیاست های اعمال شده عاید صنایع داخلی می شود. درواقع با این ترفند علاوه بر این که بخش عظیمی از گردش مالی بخش واردات به سمت صنایع داخلی چرخید، دست صنعتگران داخلی برای ارائه گزینه های جذاب و ورود به رنج قیمتی 100 تا 200 میلیون تومان باز شد.
 
آغاز حمله از داخل 
 
 
در عین حال این رویه زمینه خوبی برای خروج خودروهای قدیمی و جایگزین نمودن محصولات مدرن ایجاد کرده، به طوری که در یک افق سه ساله می توان انتظار داشت ماهیت کلی تولیدات صنعت خودروی ایران تغییر کرده و با خروج نمونه های قدیمی مثل پراید، پژوه 405، پژو پارس و سمند از خط تولید، شاهد افزایش واقعی سطح کیفیت خودروهای تولید داخل باشیم.

10 خودرویی که اینجا ردیف کرده ایم از محصولاتی هستند که در مقطع فعلی بین انبوهی از خودروهای بازار به کیفیت شهره اند ضمن این که تکنولوژی بالاتری در تولید آنها به کار رفته، ایمنی بهتری برای سرنشینان به ارمغان می آورند و سواری با آنها نسبتا راحت است. سعی کرده ایم با نمره دهی به این محصولات در پنج بخش مختلف اعم از ایمنی، امکانات و تجهیزات، طراحی داخلی و خارجی، کیفیت سواری و دوام و کارایی و قیمت، زمینه شناخت دقیق و بهتر و بیشتر خوانندگان را از 10 اتومبیل کیفی بازار ایران فراهم آورد. ضمنا نمرات درون پرانتز نمره هر بخش از مجموع پنج نمره بوده که در نهایت، نمره مجموع را رقم می زند.

هیوندای آی 10
 
کلاس: مینی هاچ بک
قیمت بازار: 72 میلیون تومان
نمره مجموع: 4.1 از 5
مناسب کیست: آنها که هر روز در شهر رانندگی می کنند.
 
آغاز حمله از داخل 
 
 
با داشتن 4 ستاره از 5 ستاره در تست تصادف موسسه اروپایی انکپ، نمونه وطنی نه شش ایربگ که تنها دو ایربگ دارد که حتما ایمنی کمتری عاید سرنشینانش می کند (3.6). طراحی داخلی و خارجی هم چشم نواز و ارگونومیک است. ساخت می توانست بهتر از این باشد (4.3). امکانات خودرو واقعا کم است (3.5). ضمن این که موتور و جعبه دنده چهارسرعته در کنار تعلیقی نرم سواری خوبی عاید شما می کنند (4.5). آی 10 با مصرف 5.5 لیتر سوخت در هر 100 کیلومتر، محصولی اقتصادی و کارا است که در ترافیک شهری ارزش واقعی خود را نشان می دهد گرچه قیمت خودرو اندکی بالاست (4.6).
 


رنو ساندرو استپ وی

کلاس: هاچ بک کراس
قیمت بازار: 63 میلیون تومان
نمره مجموع: 4 از 5
مناسب کیست: عاشقان محافظه کار کراس اوور.
 
آغاز حمله از داخل 

وضعیت ایمنی خودرو متوسط است و استپ وی 2008 تنها سه ستاره از یوروانکپ دریافت کرده (3.2) طراحی داخلی خودرو کاملا کاربردی و البته به شدت اقتصادی است. اگرچه ظاهر بیرونی خودرو برای خریداران دلچسب به نظر می رسد (4) امکانات خودرو هم در حدی کاملا معمولی و اقتصادی است (3.5) البته دوام، کیفیت ساخت و سواری استپ وی واقعا ستودنی است (4.6) ضمن این که مصرف سوخت و قیمت محصول اقتصادی رنو واقعا شایسته تحسین است (4.8).
 


هیوندای آی 20
 
کلاس: هاچ بک کوچک شهری
قیمت بازار: 97 میلیون تومان
نمره مجموع: 4.2 از 5
مناسب کیست: عاشقان هاچ بک قدر آی 20 را می دانند.
 
آغاز حمله از داخل 
 
 
مثل آی 10 از یورانکپ 4 ستاره از 5 ستاره کامل را دریافت کرده ولی نمونه وطنی چون دوایربگه است، قطعا نمره کمتری در بخش ایمنی می گیرد(3.9). طراحی بدنه آی 20 مدرن و شکیل و اتاق این خودرو فرمی جذاب دارد (4.7). عیب عمده آی 20 امکانات ناکاملش است 3.5) گرچه کیفیت سواری این خودرو بسیار بالا بوده و آشکارا بالاتر از استانداردهای داخلی صنعت خودرو ماست (4.7). آی 20 البته قیمت بالایی داشته و مصرف سوخت و استهلاکش هم همپای محصولات این رده از بازار است (4.1). 
 


دنا پلاس توربو

کلاس: سدان اقتصادی متوسط
قیمت بازار: 56 میلیون تومان
نمره مجموع: 4.1 از 5
مناسب کیست: عاشقان سرعت
 
آغاز حمله از داخل 
 
 
در آلمان و کره تست شده و با چهار کیسه هوای ایمنی وضعیت بهتری نسبت به خودروهای چینی و فرانسوی همرده دارد (4) ضمنا طراحی بدنه پلاس توربو بهبود یافته و اتاق خودرو هم فرم مدرنی دارد و حتی می توان آن را زیبا دانست (4.1) امکانات دنا پلاس توربو با این قیمت تقریبا بالاتر از استانداردهای این کلاس است (4.3). کیفیت ساخت این خودروی ارانی لازم است ارتقا یافته و مونتاژ هم با دقت بالاتری انجام شود تا سواری خودرو مثل هندلینگش به سطحی بالاتر برسد (3.9). پرچمدار محصولات وطنی ایران خودرو مصرف سوخت مناسبی داشته ولی لازم است با افزایش کیفیت ساخت برای تحقق اهداف صادراتی، به یک محصول بین المللی تبدیل شود(4).
 


چانگان سی اس 35 دستی

کلاس: مینی کراس اوور شهری
قیمت بازار: 60 میلیون
نمره مجموع: 3.9 از 5
مناسب کیست: هر کس که پول ندارد ولی شاسی بلند دوست دارد
 
آغاز حمله از داخل 
 
 
در تست تصادف موسسه چینی انکپ 4 ستاره کسب کرده ضمن این که داشتن چهار ایربگ در این خودرو یک نقطه مثبت است(4. در کنار این، طراحی خودرو استاندارد و بالاتر و بهتر از سایر خودروهای چینی موجود در بازار است (4) ایراد اساسی سی اس 35 خلا امکانات جدید مثل کروز کنترل است (3.5). سواری سی اسی 35 هم گرچه به پای استانداردهای اروپایی نمی رسد اما بهتر از متوسط است و ایراد چندانی ندارد (3.8) ضمن این که مصرف سوخت خودرو خوب، کیفیت ساخت بهتر از استانداردهای چینی و دوام خودرو به نسبت قیمت مناسب است (4.1).
 


پژو 2008
 
کلاس: کراس اوور کامپکت
قیمت بازار: 125 میلیون تومان
نمره مجموع: 4.6 از 5
مناسب کیست: همه!
 
آغاز حمله از داخل 

یک محصول ایده آل بین المللی که سطح ایمنی اش با 5 ستاره کامل از یوروانکپ و تجهیزات ایمنی کامل در ایران شایسته تحسین است (4.8). طراحی خودرو با آخرین زبان طراحی پژو هماهنگ بوده به طوری که 2008 در بیرون اسپورت و در اتاق منظم و ارگونومیک است (4.5). امکانات این کراس اوور کامپکت هم گرچه ایده آل نیست ولی کافی و مناسب است (4.2). کیفیت ساخت، هندلینگ و سواری خودرو در حد بهترین است (4.8) ضمن این که قیمت خودرو، مصرفش و ماندگاری اش نیز به نسبت رقبای خود در حدی عالی ارزیابی می شود (4.6).
 


کیا سراتو آپشنال فول

کلاس: سدان کوچک شهری
قیمت بازار: 105 میلیون
نمره مجموع: 4.45 از 5
مناسب کیست: دوستداران خودروهای کره ای
 
آغاز حمله از داخل 

ایمنی خودرو با 5 ستاره کامل یورو انکپ عالی است (4.8). طراحی خودرو گرچه اندکی در داخل و خارج اتاق قدیمی شده ولی همچنان منظم و ساده و چشم نواز به نظر می رسد (4.1). امکانات خودرو البته در سطحی عالی است (4.7). ضمن این که کیفیت سراتو 2 لیتری آپشنال ساخت خوب، سطح سواری متناسب و دوام به میزان بالایی ارزیابی می شود (4.4). در نهایت این که مصرف سوخت این کره ای جذاب با نرخ 8 لیتر متوسط بوده ولی استهلاک خودرو پایین و مناسب است (4.2).
 


مزدا 3 فول تیپ 4
 
کلاس: سدان کوچک اسپورت
قیمت بازار: 135 میلیون تومان
نمره مجموع: 4.6
مناسب کیست: عاشقان تویوتا کورولا!
 
آغاز حمله از داخل 
 
 
محصولی است ایمن و مستحکم (4.7) با سطح طراحی بسیار عالی در بدنه و داشبورد که هنوز هم زیبا، موزون و باوقار است(5) امکاناتش گرچه مناسب بود ولی کافی نیست و یک نکته منفی در پرونده سدان اسپورتی مزدا است (4) کیفیت ساختش بسیار عالی، سواری اش نرم و روان و لذت رانندگی اش ستودنی است (4.7). استهلاک این ژاپنی محبوب پایین بوده ضمن این که مصرف سوختش در حدی متوسط است (4.5). البته که نباید فراموش کرد اتاق این خودرو مربوط به سال 2012 است اما خب به نظر ما مزدا 3 هنوز هم ظاهر بهتری نسبت به کیا سراتو 2018 دارد.
 


چری تیگو 7
 
کلاس: کراس اوور کوچک شهری
قیمت بازار: 140 میلیون تومان
نمره مجموع: 4.3
مناسب کیست: دلبستگان فقیر هیوندای توسان!
 
آغاز حمله از داخل 
 
 
ایمنی خودرو با بسته کامل چری و مهندسی خوب این شرکت در سطحی قابل قبول است (4.2) طراحی بدنه و اتاق تیگو 7 را باید بهترین در بین همنوعان چینی اش دانست (4.4) سطح امکاناتش هم مناسب و متعادل است (4.5) در ضمن کیفیت ساختش خوب، سواری اش پایدار و هماهنگی مجموعه برای یک چینی جوان قابل تحسین است (4.5) هنوز چری درباره کیفیت ساخت این خودرو به واسطه جوانی اش مخابره نشده! اما مصرف سوخت مناسب و قیمتش اندکی گران است (4.2).
 


سوزوکی گرند ویتارا

کلاس: اس یووی آفرودر کوچک
قیمت بازار: 153 میلیون تومان
نمره مجموع: 4.4
مناسب کیست: خریداران بی پول پرادو
 
آغاز حمله از داخل

ایمنی این ژاپنی کهنسال همپای استانداردها جهانی است (4.5) هر چند اتاقش دیگر قدیمی شده طراحی بدنه اش هنوز هم دلچسب و زیبا است (4.4) امکانات این خودرو در نمونه کلاس 10 اتومات نیوفیس خوب و مناسب است گرچه با هم رده های کره ای گران قیمتش فاصله زیادی دارد (4.4) هر کس که ویتارا 2 دیفرانسیل را خریده از توان آفرود، کشش موتور و کیفیت ساخت خوب خودرو ستایش کرده گرچه بعضا ایرادات کیفی هم در این خودرو دیده می شود (4.4). مصرف سوخت این ژاپنی نسبتا سنگین بالا بوده در عین حال نشانه هایی چند از دوام ماندگاری خوب گرند ویتارا در بازار وجود دارد (4.5).
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1396/11/30
اینا الان داخلی بودن ؟ احیانا کره ای و چینی که نیستن ؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
اشتب نکن بر گرد دوباره بخون
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
برو بالاتر ژاپنی هم هس
نوید
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
اینا که همش شد محصولات سایپا فقط مزدا ۳ ارزش خرید داره این سایت از سایپا و ایران خودرو همایت نمیشه ؟
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1396/11/30
فقط قیمتاش!! ما اگه انقد داشتیم خونه میخریدیم باهاش :/
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1396/11/30
به جز دنا که اونم 70 درصدش ایرانیه
بقیه شون کدومش ایرانیه آخه؟
پس سمند و پژو و تیبا و ال 90 و 206 و و ... چی !!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1396/11/30
خدا رو شکر اینم امروز فهمیدیم
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1396/11/30
خاک عالم بر سر مسوولان ،اینا کجاش داخلیه
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1396/11/30
کاش میشد مسولان خودروساز داخلی رو شلاق زد،بخاطر این همه کشتار آگاهانه با تولید خودروهای قاتل
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1396/12/01
تو ایران هیییییییییییییییییییچ ماشینی ارزش خرید نداره.هیچی.ارزش خرید با اجبار در خرید خیییلی فرق میکنه.مردم میخرن چون مجبورن وگرنه از پراید تا بنز با این قیمتها تو ایران ارزش خرید ندارن
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1396/12/03
اینها همه اش مونتاژ داخل هست و ظاهرش و برندش شبیه تولید کننده های اصلیشون هست خیلی از این ماشینها میبینید توی خیابون کرمان موتور گروه صنعتی بهمن سایپا .... اینها رو مونتاژ میکنن حالا کیفیت قطعات چی هست خدا میدونه
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1396/12/03
معنی داخلی رو هم فهمیدیم!
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1396/12/06
عرضه ساختن همین رو هم ندارند، اینا فقط منثاژ کار هستند
France
23:26 - 1397/04/07
چقد داخلی هستن؟در حد روکش چرم صندلی میشه یا نه؟تو ایران خرید باکیفیت ترطن بنز هم ارزش خرید نداره.اینو اوم ادم محتاجی میفهمه که برا هزار تومن مونده بعد یک ادم شکم سیر بیاد حماقت کن۶ و ۱۵۰ میلیون بده به سراتو که بعد بهش بگن مشتری ندار سراتو هه زارت
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1397/05/15
تعریف خودروی داخلی : به خودرویی گویند که در داخل کشور باشد که الزاما ایرانی نبوده اما بعضا به اشتباه به عنوان خودویی که ساخت خود کشور باشد قلمداد میشود.
بچه ها این بود تعریف خودروی داخلی لطفا اشتباه نکنید.
ضمنا این ماشین ها چون قیمت ارزانی دارن ارزش خرید دارند مگه نه؟
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1397/09/09
اکثرا خوباش مثل چانگان چینی بودن حالا خودتون میدونید ؟!
پاسخ ها
Sajjad.ABZ
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
کجاش خوبه؟؟؟
206 چانگان رو تو جاده سرچم جا میذاره بعد میگی خوبه؟؟
با امامزاده بیژن
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1397/11/21
آخه اینا کجاش داخلیه.پارسELXوسمند و چهارصدوپنج هم که کششششک ها.خاک بر سرتون.
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1398/05/05
واقعا برای شرکت ماشین ساز ی متاسفم اخه چرا اینجور سر مردم میارین واقعا کشوره اسلامیه
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1398/07/09
آقا من میگم پراید خودمون از همشون بهتره(هرچند اونم ایرانی نبود) هم مصرفش کمه هم استهلاکش هم خطرش هم قیمتش یه باند بنداز روش بقیش حله
منطقی باشین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج