آزادی زندانی محکوم به قصاص پس از ۱۶ سال
۶۷۱۵۲۱
۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۶
۴۳۴۸ 
رئیس زندان چابهار گفت: زندانی محکوم به قصاص در زندان چابهار پس از تحمل ۱۶ سال حبس با رضایت اولیای دم از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشت.
خبرگزاری مهر:‌ محمدعازم کدخدایی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: یک زندانی زندان چابهار که به جرم قتل عمد در انتظار اجرای حکم قصاص بود با پیگیری‌های بی وقفه رئیس و مددکاران زندان چابهار و مساعدت یکی از خیرین پس از تحمل ۱۶ سال حبس از زندان آزاد شد.

وی افزود: این زندانی به همت کارگروه ویژه ای که به منظور اخذ رضایت از اولیای دم در زندان چابهار با حضور رئیس اداره زندان چابهار، مدیر سازمان حمایت از زندانیان و مددکاران تشکیل شده است، از زندان آزاد شد.

رئیس زندان چابهار خاطرنشان کرد: همچنین در راستای اجرای سیاست های قوه قضائیه و سازمان زندان ها و دستورالعمل های موجود مبنی بر کاهش جمعیت کیفری و اخذ رضایت از شاکیان، اقدامات لازم در خصوص فراهم کردن زمینه اخذ رضایت از اولیای دم و آزادی زندانیان محکوم به قصاص همچنان با تشکیل این کارگروه ویژه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه این زندانی در مدت اقامتش در زندان چابهار از اخلاق و رفتار خوبی برخوردار بود، تصریح کرد: زندانی «الف – ب» که به جرم قتل عمد در انتظار اجرای حکم قصاص بود با پیگیری‌های انجام شده و اخذ رضایت از اولیای دم پس از ۱۶ سال تحمل حبس به آغوش گرم خانواده بازگشت.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج