حقوق کارکنان دولت در سال ۹۷ چقدر است؟
۶۷۱۸۵۷
۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
۱۸۸۹۵ 
عیدی کارمندان دولتی ۹۳۰ هزار تومان تعیین شده است، برای خواندن جزییات بیشتر این گزارش را دنبال کنید.
باشگاه خبرنگاران جوان: عیدی کارمندان دولتی ۹۳۰ هزار تومان تعیین شده است، برای خواندن جزییات بیشتر این گزارش را دنبال کنید.
 
 موضوع عیدی گرفتن و پاداش پایان سال از شیرین ترین دغدغه های اکثر کارمندان دولت و کارگران، بازنشستگان و  مستمری بگیران است. مسئله ای که در ۲ ماه آخر سال بسیار مورد توجه قرار می گیرد. کارکنان در  انتظار مبلغ تعیین شده قرار می گیرند و دولت با توجه به بودجه سال  تصمیم به پرداخت عیدی کارکنان خود می کند.

میزان عیدی کارمندان دولت در همه سال ها با توجه به تصمیم و مصوبه دولت مشخص می گردد. سپس مقدار عیدی تعیین شده  بایستی به تصویب هیئت وزرا می رسد و  در آخر نیز چگونگی پرداخت آن به سازمان  مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ می گردد.

 سخنگوی سازمان برنامه و بودجه  اظهار داشت: طبق مصوبه دولت عیدی سال ۹۷ برای کارکنان دولت مشخص می گردد.اما با توجه به افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال  پیش رو عیدی بازنشستگان و کارمندان در حدود ۹۳۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.  این رقم در سال گذشته  یعنی ۱۳۹۵ برای عید ۹۶ به مبلغ ۷۷۰ هزار و ۵۰۰ تومان بود.

به طور کلی   هر نوع تصمیم گیری در رابطه با میزان عیدی کارمندان دولت  درباره بازنشستگان کشوری نیز اجرا خواهد گردید. این به معنای آن است که اگر میزان عیدی کارکنان دولتی ۹۳۰ هزار تومان تصویب گردد،  برای بازنشستگان کشوری نیز همین میزان  اعمال خواهد شد.

پاداش پایان سال و عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی
مقدار مبلغی که برای عیدی و پاداش پایان سال مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی پرداخته می شود   نیز هر سال توسط هیئت وزیران تعیین و اغلب در ماه بهمن اعلام می گردد.  بعد از آن نیز سازمان تامین اجتماعی مبلغ مشخص شده را به  حساب مستمری بگیران می پردازد.

نحوه پرداخت عیدی و  پاداش مستمری بگیران و بازنشستگان  سال گذشته
 
در سال گذشته  پرداخت عیدی و پاداش بازنشستگان و مستمری بگیران در نیمه دوم ماه اسفند  و با حروف الفبا ( اولین حرف نام خانوادگی) و  پرداخت حقوق ها انجام می شد.

 با این که سازمان تامین اجتماعی  در سال های گذشته با کمبود و محدودیت منابع روبه رو بوده است ولی همیشه در سعی و تلاش بوده تا با تامین کردن اعتباری مناسب  عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی را در اسرع وقت به  حساب هایشان واریز نماید.  در سال گذشته  بازنشگان تامین اجتماعی نیز مانند بازنشستگان کشوری ۷۷۰ هزار  و ۵۰۰ تومان عیدی دریافت کردند.

مبنای پرداخت عیدی و پاداش پایان سال کارگران

پرداخت پاداش پایان سال و عیدی کارمندان دولت و کارگران  مشمول قانون کار نیز همه ساله بر اساس قانون مصوب  سال ۱۳۷۰ مجلس شورای اسلامی انجام می شود. در این صورت کارفرما ها وظیفه دارند،   حداقل دوماه حقوق و حداکثر سه ماه پایه حقوق و دستمزد را به عنوان عیدی و پاداش پایان سال به کارکنان و کارگران خود پرداخت نمایند.

عیدی کارگران بر اساس قانون کار
طبق قانون کار مقدار عیدی کارگران و پاداش پایان سال آن ها  برابر ۲ ماه حداقل حقوق تصویب شده توسط وزارت کار و ۳ ماه حداکثر حقوق هست.  در  این راستا تمامی کارفرمایان بایستی به هر کدام از کارگران خود نسبت به یک سال کارکرد روزهای خدمت ، معادل ۶۰ روز آخرین مزد  را به عنوان عیدی و پاداش پرداخت کنند. هم چنین مبلغ پرداختی به هر کارگر  نباید از  معادل ۹۰ روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز نماید.

عیدی کارگران در سال گذشته
در  سال گذشته حداقل حقوق کارگران  ۸۱۲ هزار تومان بوده و کارفرمایان با محاسبه ۲ ماه پایه حقوق ، حداقل یک میلیون و ششصد و بیست و چهار هزار تومان و با احتساب ۳ ماه پایه حقوق حداکثر دو میلیون وچهارصد و سی و شش هزار تومان عیدی به کارگران خود پرداخت نمودند.

عیدی کارگران برای سال ۹۷
عیدی کارمندان دولت در سال  97 چقدر است ؟

حقوق و دست مزد کارگران در سال ۹۶  به مبلغ ۹۳۰ هزار تومان است که بر این اساس حداقل یک میلیون و هشتصد و شصت هزار تومان و حداکثر دو میلیون و هفتصد و نود هزار تومان  عیدی به کارگران باید پرداخت گردد. هم چنین مقامات کارگری همیشه پرداخت  سر موقع پاداش  پایان سال و عیدی توسط کارفرمایان را مهم دانسته اند. علت این تاکید بر پرداخت به موقع کاهش قدرت خرید و عدم تامین نیازهای معیشتی کارگران است. به همین خاطر باید قبل از پایان سال و پیش از ایام عید پرداخت شود.

 توجه داشته باشید که هیچ فرقی بین کارگران قراردادی و کارگران رسمی  در مسئله  پرداخت عیدی وجود ندارد . باید تمامی کارگران مطابق سنوات و کارکرد روزهای خدمت عیدی شان را دریافت نمایند.

طبق پیش بینی های اولیه دولت  با توجه به بودجه سال ۱۳۹۷  مبلغ عیدی کارکنان  در حدود ۹۳۲ هزارتومان می شود.
 
عیدی کارکنان دولت در سال ۹۷
 
در مهر ماه سال ۹۶  در زمان تدوین لایحه بودجه ۹۷  دستگاه های استانی و ملی موظف شدند تا مبلغی به حدود ۹۳۲ هزار و ۲۵۰ تومان را به عنوان عیدی کارکنان دولت کنار بگذارند.

عیدی کارکنان دولت بر چه اساس تعیین می شود؟

 به طور کلی مبلغ پاداش پایان سال کارکنان دولت یا به عبارتی دیگر عیدی کارمندان دولت به شرح زیر صورت می پذیرد.  یعنی بر مبنای قوانین  و با ضرب ضریب حقوق که در هر سالی متغییر و متفاوت است و هم چنین  بر اساس امتیاز آن تعیین می گردد. در آخر نیز مبلغ نهایی و قطعی  توسط هیئت وزیران تصویب می شود.

روند افزایشی عیدی کارکنان دولت از سال ۹۰ تا ۹۵
 
روند پرداخت عیدی کارمندان دولت از سال ۹۰ تا ۹۵  با توجه به نرخ تورم و اقتصاد کشور افزایشی بوده است.   میزان عیدی کارکنان در سال ۹۰ به میزان ۳۵۰ هزار تومان ، در سال ۹۱ به مبلغ ۴۰۲ هزار تومان ،  در سال ۹۲ حدود ۵۰۳ هزارتومان، در سال ۹۳ به میزان ۶۰۳ هزار تومان، در سال ۹۴ به میزان ۶۸۸ هزار تومان   و در  سال ۹۵ مبلغ ۷۷۰ هزارتومان بوده است. 
برچسب ها:
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1396/11/14
این بی عدالتی وظلم درحق کارمندان وبازنشستگان دولتی است چقدربایدتفاوت بین عیدی کارگروکارمندباشه مگه بازاربرای کارگروکارمند فرق می کنه حداقل یکماه حقوق به کارمندوبازنشیته بدبخت بدهید
Iran, Islamic Republic of
15:26 - 1396/11/14
میخوام ندی خدا به زمین گرم بزنت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
ابیی خدا چرا فرق میگذارن درسته گارگر زحمت کش هم نیاز دارن اما کرمندان و بازنشستگان هم خرج دارن چرا فرق ؟همه باید یک سان بگیرن
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1396/11/14
نتونین بخورین به حق پنج تن هرچند شماها ماهارو از پنج تن میترسونید خودتون نمیترسید اگه دین وایمان ماله ماست بخور بخور ماله شما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
همه باید یکسان بگیرن چرا فرق؟؟؟
مهدی رجائی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
نابود باد تبعیض نظام طبقاتی و استبداد
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1396/11/14
فرقش اینه شماکارمندان محترم دست توجیب سی سال مفت میخورین حقوقتون سرجاس کارگربدبخت همیشه چشمش دست یه عده ازخدا بی خبره ناراضی نباش دارن پول صبحانه شما رومیدن که تاساعت ۱۲فقط گرم نمیشید
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1396/11/14
لعنت دولت نا عادل
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1396/11/14
کارمند ها مفت مفت میخورن اونوقت تو اداره جات کار نمیکنن اونوقت توقع عیدی زیاد هم دارن
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1396/11/14
یکمی به فکر کارگران باشید کارمندان حقوق کافی میگیرن یا حداقل امنیت شغلی دارن تا۳۰سال
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1396/11/14
اونی که میگه چرا تو عیدی کارمند با کارگر فرق میزارن باید یکسان باشه ما کارگرا دوازده ماه دودرصد حقوق شمارو حقوق میگیریم پس چرا نمیگی حقوق کارگرا باید با حقوق کارندا یکسان بشه تو دوازده ماه یدونه تو اسفند دوبرابر شما میگیریم نه مزایا داریم نه چیزی ولی شما همشون و میگیرین اون همه میگیرین عیدیه کارگراهم به چشتون میاد شماها حقوقتون بالاست میتونین هرچی میخوایین فراهم‌کنین ولی ما کارگرا یه نون و به زور میگیریم لطفا بی انصاف نباشین
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1396/11/14
توپاچه مانکنیدبکین چنددزصدافزایش حقوق سال ۹۷ است اگرزیر۲۰%باشدبریدزیرچادرزناتون قابم بشین چون بازنشیته هاخشتکتون رابه جای جادرسرتومی کنندودرملآعام میگردونتون
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1396/11/14
بدبخت کارگر حقوقش رو همیشه 2و3ماهه پرداخت میکنند منت هم سرشون میزارند80میلیون جمعیت ایران هست 50میلیونش کارگره دائم وفصلی وبیکار هست شما کارمندان دولت هم بخور بخور فعلا براتون ظلم پایدار نیست کارمندان دولت فکر کارگر ها هم باشید خداجواب همتون رو میده فکر میکنید کی هستید بامدرک دیپلم وسوم راهنمایی و باپارتی رفتید خودتون رو جا کردید حالا هم یه عیدی میخان به کارگر بدبخت بدن زورتون گرفته مفت خورها حقوق کارگرها با این خرج تورم وگرانی ومستاجری غذا و پوشاک تا5روز جواب گوی زندگیشون هست اگر تازه درست خرج کنند وگرنه 1میلیون تومن پول توجیبی 1روز بچه هاتونه انسانیت داشته باشیدکارگر ها رو دولت باید حقوقشون بیشتر کنه یک عمر شرمنده زن وبچشون هستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
برو مجلس ببین چقدرتصویب شد.
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1396/11/14
با سلام میشه بگید عیدی کارمندان چقدره ممنونم
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1396/11/15
واقعا ظلمه کارمندان شرکت نفت گاز حفاری با حداقل دستمزد و مزایا باید دوازده میلیون به بالا بگیره من کارگر داخل مناطق نفت خیز جنوب باید با عیدی سنواتی که همراه حقوق میگیرم دومیلیون است حقوقم برا ده روز ماه است.
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1396/11/15
بنده به عنوان یک کارمند حق و به کارگران میدهم واقعا کارگران ما متاسفانه امنیت شغلی ندارند کارشون خیلی سخت هست تو گرما .سرما حقوق هاشون سر موقع نمیدن و ارزش کارشون هم خیلی بیشتر واین کارگرا هستند که کشورمون را دارند اباد میکنند.وهمچنین نباید کارگر و کارمندان همدیگر را بکوبند که عیدی کی بیشتر یا کمتر ه.ما هیچ کداممون به حقمون نرسیدیم
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1396/11/15
ایها ناس قشر کارگری واقعا داره نابود میشه یک ماه کارگران خدماتی بک شن کنار کل مملکت فلج میشه چرا حقوق شن ۵یا ۶ماه تاخیر
Iran, Islamic Republic of
23:25 - 1396/11/16
کارگران باید بیشتر پاداش بگیرن البته من خودم کارمند هستم حقشان است
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1396/11/29
نه کارمندونه کارگرونه بازنشسته سفره شان خالیه وبااین پولها نمیشه سالی یه جفت کفش و نان خالی راتهیه کرد هیچ قشری حقوق واقعی بر ابرتورم نمیگیرن؛جناب دولت خان سرش بالا بالا بگیره وهی کلمات قصارشعاربده.به عمل کاربرآید به سخندانی نیست چون همه چی برابیست درصدجامعه است
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1396/11/30
دولت و و ز یران دولت به خدا قسم هیچ کدام از شما نه به خدا ایمان دارید نه به آخرت چرا که من بیست و هشت ماه جبهه بودم یک ترکش خمپاره در کمر دارم پنج درصد جانبازی بعد سی وسه سال ده ماه است یک میلیون مستمری به من می دهند دست چپ م از تقریبا فلج است هیچ کاری نمی توانم بکنم چهار فرزند سه دختر و یک پسر دو داماد سه نوه با این حقوق پسر دختر م دانشجو هستند چطور زندگی کنم بچه هام میخوان هر روز سر بزنند به ما ولی ماهی یک بار می آیند به خاطر اینکه می دانند ما کم خودمان می گذاریم وقتی میآیند ب رایشان سنگ تمام می گذاریم شبها خواب ن دارم که چرا نمی توانم ب رایشان کاری کنم کمکی کنم شبها با گریه خواب می برد شرمنده بچه هایم هستم حق ما نیست که بهترین دوران زندگی یمان را در جنگ گذراندیم امروز این طور زندگی کنیم به خدا واگذار کرده ام
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1396/11/30
همش کارمند لااقل کارمند سرما ه حالا هر چقدر یک حقوق حالا بخور نمیر کارگران سر میدان که سر میدان میان آیا بره سر کار نره سرکار در ماه اگر در ماه اگر ده روز کار کند بااین وضع کار این باید چکار کند این ایرانی نیست ند آه اینها یک روز روزگار تان سیاه خواهد کرد
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1396/12/01
دولت روحانی خودش تصویب میکنه غیر از عیدی هیچ چیز دیگری بنام پاداش وو... پرداخت نشه . ولی سازمان اسناد ملی زیر نظر خوده روحانی . عیدی . پاداش . شارژکارت ارزاق . آجیل و پسته شب عید . همه چیز به کارمندان با حقوق بالای ۴میلیون تومان داده . چرا هیچ نماینده ای پیگیری نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1396/12/07
ما حسود نیستیم ولی حقوق کارگرا نسبت به کارش خدایی کمه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج