«زکریا موسوی» از ترامپ شکایت کرد
۶۷۳۹۸۳
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
۶۵۷۳
بر اساس گزارشها تنها شخص محکوم شده در آمریکا در ارتباط با حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ اقدام به شکایت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از بابت شرایطش در زندان فوق امنیتی خود در کلرادو کرده است.
خبرگزاری ایسنا: بر اساس گزارشها تنها شخص محکوم شده در آمریکا در ارتباط با حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ اقدام به شکایت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از بابت شرایطش در زندان فوق امنیتی خود در کلرادو کرده است.

زکریا موسوی، شهروند فرانسوی که تنها متهم محکوم شده در ارتباط با حملات ۱۱ ستپامبر است در یک شکایتنامه دست‌نویس چهار صفحه‌ای گفته است: "من میخواهم صدایم شنیده شود." او در این نامه مدعی است که "در زندان انفرادی در معرض شکنجه روحی روانی" قرار گرفته است.

بر اساس این شکایتنامه که در ماه دسامبر ثبت شده، موسوی، دولت ترامپ و سازمان زندانهای آمریکا را متهم می‌کند به این که "اجازه دسترسی به وکیل را به من ندادند تا من را از نظر روحی روانی در هم شکسته و نگذارند من حقیقت را درباره حادثه ۱۱ سپتامبر افشا کنم."

پیشتر دادگاه‌های آمریکا چندین بار درخواستهای موسوی را رد کرده بودند. در سال ۲۰۰۶ مساله سلامت روحی روانی او از جمله مسائل مطرح در فرآیند محاکمه‌ای بود که سر آخر منجر به محکومیت او به حبس ابد شد.

محکومت او به سبب اتهام دست داشتن در حملات ۱۱ سپتامبر بود که منجر به کشته شدن حدود ۳۰۰۰ تن در آمریکا شد.

موسوی که چند هفته قبل از حملات بازداشت شده بود، به شکل بالقوه به عنوان بیستمین هواپیما ربا در نظر گرفته شده بود.

او در شکایتنامه جدیدش یک سری اتهامات قدیمی را مبنی بر این که خاندان سلطنتی عربستان تامین کننده مالی القاعده هستند مطرح کرده است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج