همه علیه مهدویان
۶۷۴۴۲۶
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
۱۰۰۴۵
جوان ازراه‌رسیده سینمای ایران که به پشتوانه فیلم «ماجرای نیمروز» توانست پله‌های موفقیت را چندتا یکی طی کند، غرور کار دستش داد.
روزنامه شرق: جوان ازراه‌رسیده سینمای ایران که به پشتوانه فیلم «ماجرای نیمروز» توانست پله‌های موفقیت را چندتا یکی طی کند، غرور کار دستش داد. او که پیش‌تر هم در اختتامیه جشنواره فجر و هنگام دریافت سیمرغ مردمی بی‌طاقتی‌اش را نشان داده بود، این‌بار با بیان جملاتی که برخی ابیات شاهنامه را خیلی فاشیستی می‌داند و شاهنامه را فاشیستی خوانده بود در راه دیگری گام نهاد. 

این‌بار او نشان داد که چقدر از فضای خضوع و فروتنی به‌دور است. در شبکه‌های اجتماعی اکنون و پس از چند روز بعد از برنامه هفت همچنان اعتراض‌ها به او درباره این سخنان ادامه دارد. کاربران شبکه‌های اجتماعی به او معنی کلمه «فاشیست» را یادآوری کرده‌اند. 

برخی رستم را مثال زده و نوشته‌اند: «مهدویان برای اینکه فرق اثر فاشیستی و نژادپرستانه با اثر وطن‌دوستانه و حماسی را بداند، کافی ‌است فقط داستان زال و رودابه و رستم را بخواند‌ و فیلم خودش را ببیند. 

کدام نژادپرستی است که قهرمان ملی‌اش دورگه باشد؟ شاهنامه حماسه‌ای است در ستایش ایرانیان، اما نژادپرستانه نیست». یکی دیگر با جمله «چه اشکالی دارد فیلم فاشیستی بسازیم؟»، او را نقد کرده و گفته بود: «البته مطمئنم سوادش در حدی نیست که بداند نفر قبلی که این جمله را گفت، اسمش «ژوزف گوبلز» بود که روز سقوط برلین با «سیانور» خودکشی کرد». افرادی هم او را «صدای این نسل و زمانه» می‌دانند.
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1396/11/19
اخه چه دلیلی داره تمام فیلم های ما باید حماسی و ملی باشه د بگیم اره همه چی گل و سمبل هست، شما فیلم takenرو ببینید یم فیلم هست که خودش حتی پلیس راهم میکشد و حقش رو میگیرد خب این فیلم هم همینطور
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
هر کس فقط ملیت یا قومیت خودش رو و نژاده بودن و اصیل بودن رو تحسین کنه فاشیسته .البته انتظار نداریم فردوسی هزار سال پیش با ارزشهای امروز هماهنگ باشه ولی برای کسانی که امروز فردوسی رو تقدیس می کنند متاسفیم
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1396/11/19
خداوندا کشورمان ایران را از گزند دشمن داخلی و خارجی در امان بدار. واقعا چه جور دلش آمد به فردوسی توهین کنه . واقعا مایه تأسف است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
اون اصلا منظورش توهین نبود واقعا بی انصافیه این برخورد ها در مورد ایشون
متقی
United Arab Emirates
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
مشکل اینه که منظورش دقیقا همین بود، یعنی چیزی فراتر از دفاع از فیلمش، چون باز در جواب رشید پور گفت منظور من اینه که شاهنامه در کل و اساسا فاشیستیه و هرکی قبول نداره بیاد براش ثابت کنم!
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1396/11/19
و این گونه استعدادها در نطفه خفه می شود
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1396/11/19
بهترینه بهترینه
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1396/11/19
هرگز نمیشه حقیقت را گفت زمانه ما پر هست از ادم های دورنگ که نه چندین رنگ
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1396/11/19
محبوبیت و موفقیت مهدویان باعث شده که بعضی از شدت حسادت از خود بیخود شوند و برای خودشان ببافند.
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1396/11/19
چه شباهتی بین ده خوان هرکول و هفت خوان رستم و روئین تنی آشیل بجر پاشنه پا و روئین تنی اسفندیار بجز چشم در اساطیر یونانی و شاهنامه وجود داره ؟ مگه کپی برداری در آن زمان مجاز بود ؟
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1396/11/19
جوگیر شده
Denmark
16:32 - 1396/11/19
والا انجوری که فردوسی حماسه افریده و سرتاسرلاف اومده ادم فکر میکنه بچه ابادانه
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
مهدویان نه اینکه در یک جامعه دمکرات داره فیلم میسازه !!!!!انقدر دیگه پا را از گلیم خودش فراتر گذاشته وخودشو باور داره که همدست بااقوام اعرابش بخود اجازه توهین و اظهار نظر در مورد شاهنامه فردوسی بزرگ را داده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
بیسواد این خاصیت رمانه
Iran, Islamic Republic of
06:42 - 1396/11/21
یکی دیگر با جمله «چه اشکالی دارد فیلم فاشیستی بسازیم؟»، او را نقد کرده و گفته بود: «البته مطمئنم سوادش در حدی نیست که بداند نفر قبلی که این جمله را گفت، اسمش «ژوزف گوبلز» بود که روز سقوط برلین با «سیانور» خودکشی کرد».
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج