ترس مادران از زایمان طبیعی
۶۷۴۵۷۱
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۹
۱۴۷۶۷
یک کارشناس ارشد مامایی گفت: ترس مادران از زایمان طبیعی به دلیل عدم آگاهی آنان از مزایای این نوع زایمان، تبلیغات نادرست بعضی از پزشکان و توصیه‌های اغراق آمیز آنان برای گرفتن پول بیشتر از مراجعه کنندگان است.
خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس ارشد مامایی گفت: ترس مادران از زایمان طبیعی به دلیل عدم آگاهی آنان از مزایای این نوع زایمان، تبلیغات نادرست بعضی از پزشکان و توصیه‌های اغراق آمیز آنان برای گرفتن پول بیشتر از مراجعه کنندگان است.

غفوره غفاری لاله در گفت‌وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: درد زایمان به صورت سزارین بر خلاف زایمان طبیعی بعد از عمل شروع می‌شود و درد آن به مراتب بیشتر از زایمان طبیعی است و زمان زیادی طول می‌کشد تا اثرات مصرف آنتی‌بیوتیک ها و استفاده از داروی بیهوشی از بدن مادر خارج شود و شیر دهی را تحت تاثیر قرار ندهد.

وی افزود:در عمل سزارین علاوه بر هزینه‌های بالا، میزان مرگ و میر مادر سه برابر مادرانی است که به صورت طبیعی زایمان می‌کنند و احتمال عفونتی شدن بدن مادر بسیار بیشتر از زایمان طبیعی است، به طوری که شیر دهی و هم آغوشی مادر و نوزاد دچار مشکل می‌شود.

غفاری خاطرنشان کرد: برای داشتن زایمان بهتر و آسان، مادران باید در کلاس‌های  تغذیه سالم، فیزیولوژیک، نحوه خود مراقبتی، ورزش‌های دوران بارداری، آموزش شیر دهی، نحوه مراقبت از نوزاد و چند مورد دیگر شرکت کنند تا اطلاعات کافی درباره نحوه زایمان داشته باشند.
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1396/11/19
چرا باید تو ایران طرف جونشو به خطر بندازه زایمان طبیعی کنه
نکنه سطح پزشکیتونو با سوئد و آلمان و آمریکا مقایسه میکنین
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1396/11/19
به جون سه تا بچه‌ها م من بچه اولم طبیعی زاییدم ودو تای دیگه رو سزارین شدم سر بچه اولم تایک ماه ارزو داشتم بشینم وبچهام رو بغل کنم ولی تو دوتای دیگه که سزارین شدم بعد سه روز کارام رو خودم انجام میدادم بچه‌ها مو خیلی راحت بغل میکردم وشیر میدادم هنوز زایمان طبیعی برام مثل کابوس میمونه
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1396/11/19
بدنم میلرزه از زایمان طبیعی..با اینکه مرد هستم..خیلی بد
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1396/11/19
ترس داره دیگه.
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1396/11/19
هرکس یه چیز میگه یکی میگه اون یکی میگه این
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1396/11/19
بابا سزارین فقط سه بار امکان بچه دار شدن می‌دهد و با امکانات حالا مادران در بهترین شرایط در زایشگاه قرار دارند زمان قدیم با غابله خانگی بدون تجهیزات بسیار سخت بوده با این حال دو سال یکبار بچه می آوردن بنظرم آینده بچه باید از خارج وارد کنیم فقط بگم زمان می گذرد بعد پشیمانی سودی ندارد البته آنهایی که بچه دار نمیشن از پرورشگاه بچه نوزاد به سرپرستی دایم قبول کنن و از لذت زندگی با خانواده غافل نشوند .
United States
00:50 - 1396/11/21
من خودم سه تا زایمان داشتم و هر سه تا طبیعی و با این نوع زایمان موافقم واقعا همین طور که گفتن هست اولش ترس داره اما بعدش از هر لحاظ راحتی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج