پژمان جمشیدی و موج سوءتفاهم‌ها!
۶۷۶۰۶۷
۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
۴۳۴۵۶ 
هفت نما از زندگی فوتبالی و سینمایی پژمان جمشیدی
یکشنبه شب وقتی محمدرضا فروتن عضو هیات داوران جشنواره فیلم فجر اسامی نامزدهای بهترین بازیگران نقش مکمل مرد را اعلام می کرد و به نام پژمان جمشیدی برای بازی در فیلم «سوءتفاهم» رسید، بخشی از جمعیت حاضر در سالن دسته جمعی خندیدند.
روزنامه هفت صبح - علی رستگار: یکشنبه شب وقتی محمدرضا فروتن عضو هیات داوران جشنواره فیلم فجر اسامی نامزدهای بهترین بازیگران نقش مکمل مرد را اعلام می کرد و به نام پژمان جمشیدی برای بازی در فیلم «سوءتفاهم» رسید، بخشی از جمعیت حاضر در سالن دسته جمعی خندیدند. این واکنش عجیب و غیرمنتظره در سالنی که اکثر آن را اهالی رسانه تشکیل می دادند، بازتاب وسیعی داشت.
 
به خصوص که این اتفاق به طور زنده در حال پخش از شبکه خبر هم بود. بعضی تصور کردند چون پژمان جمشیدی سال ها فوتبالیست بوده و لابد خبرنگاران فرهنگی او را هنوز به عنوان بازیگر سینما نپذیرفتند اینطور رفتار کردند. از همین منظر پرویز پرستویی هم در اینستاگرام یادداشتی نوشت و ضمن دلجویی از پژمان جمشیدی محمدعلی فردین را مثال زد که ابتدا یک ورزشکار بود و بعد بازیگر موفقی شد. اما به نظر می رسد دلیل آن خنده ها به دلیل نوع کاراکترهای کمدی و عامه پسندی باشد که پژمان جمشیدی بازی می کند و نه سابقه فوتبالی او.
 
پژمان جمشیدی و موج سوءتفاهم‌ها! 

1.
پژمان جمشیدی متولد 1356 در تهران است. دوران فوتبالی او از اوایل دهه 70 و باشگاه کشاورز شروع شد. او بعدتر در تیم های دیگری مثل سایپا، پاس، استیل آذین و فولاد هم بازی کرد اما شهرتش بیشتر مدیون حضور در پرسپولیس تهران است. پژمان جمشیدی حرکات سرعتی خوبی لب خط داشت اما در دفاع راست بازی می کرد که به طور سنتی فوتبال ایران دست پُری در این پست دارد. بنابراین پژمان جمشیدی خیلی شانس زیادی برای بازی در تیم ملی بزرگسالان نداشت. او البته در مقطعی به تیم ملی دعوت شد و یک گل ملی هم مقابل گرجستان زد که در سریال کمدی پژمان با همین ماجرا حسابی شوخی کردند.

2. فوتبالیست سابق و بازیگر فعلی بعد از خداحافظی با فوتبال ممکن بود به عنوان مهندس عمران به فعالیتش ادامه دهد البته اگر مدرک مهندسی اش را می گرفت. پژمان جمشیدی در سال 74 وارد رشته مهندسی عمران می شود اما خودش می گوید چون درگیر اردوهای تیم ملی بوده نتوانسته درسش را ادامه دهد. او در دوران بازنشستگی مربیگری فوتبال را هم امتحان کرد. او مدرک مربیگری B آسیا را گرفت و در تیم های پایه مربیگری کرد که خیلی ادامه دار نشد.
 
پژمان جمشیدی و موج سوءتفاهم‌ها!

3. پژمان جمشیدی خودش می گوید اتفاقی وارد سینما شده. یعنی پیمان قاسمخانی در سال 1390 ایده یک سریال فوتبالی را به صدا و سیما داده که مسئولان تلویزیون خواستند یک فوتبالیست در آن نقش اصلی را بازی کند که قاسمخانی پژمان جمشیدی را انتخاب می کند. این پیشنهاد البته به واسطه آشنایی قبلی پژمان جمشیدی با برادران قاسمخانی بوده که هم خیلی فوتبالی اند و هم پرسپولیسی. پژمان جمشیدی در سال های آخر فوتبالی اش مراوده زیادی با هنرمندان پیدا کرده بود. در اکران خصوصی فیلم های مختلف حاضر می شد و در سریال ساختمان پزشکان سروش صحت هم به عنوان بازیگر میهمان در یک قسمت بازی کرد.
 
4. سریال پژمان نقطه شروع حرفه ای دوران بازیگری پژمان جمشیدی در سینما و تلویزیون بود. پژمان جمشیدی در این سریال کمدی نقش خودش را بازی می کرد. فوتبالیستی که به دوران بازنشستگی رسیده و مشخص بود خیلی از ایده های سریال برگرفته از زندگی واقعی خود اوست. او در سریال های دیگری مثل سال های ابری، دیوار به دیوار و نفس هم بازی کرد. تعداد تئاترهایی که او بازی کرده از مجموعه سریال های و فیلم های سینمایی اش هم بیشتر است و آخرین حضور او روی صحنه مربوط به تئاتری به نام «آن سوی آینه» است به کارگردانی علی سرابی.

5. آتش بس 2 در سال 1393 دروازه ورود پژمان جمشیدی به دنیای سینما بود و کمدی 50 کیلو آلبالوی مانی حقیقی مقصد بعدی. «خوب، بد، جلف» به کارگردانی پیمان قاسمخانی دنباله سریال پژمان نبود اما دقیقا از همان فرمول استفاده کرده بود و بازیگران اصلی اش پژمان جمشیدی و سام درخشانی بودند. نام او بعدتر در گروه بازیگران فیلم های سینمایی آذر، من دیوانه نیستم، لونه زنبور و تگزاس هم دیده شد. «سوءتفاهم» به کارگردانی احمدرضا معتمدی آخرین فیلمی است که او بازی کرده و در جشنواره فیلم فجر امسال حاضر بود.
 
پژمان جمشیدی و موج سوءتفاهم‌ها! 

6. پژمان جمشیدی حالا برای فیلم سوءتفاهم کاندیدای جایزه بهترین نقش مکمل مرد شده. او در واکنش به حاشیه های پیش آمده در اینستاگرام نوشته: «4 سال فحش. 4 سال تهمت. 4 سال فشار. 4 سال صبر. 4 سال تلاش و حالا من کاندید بهترین بازیگری سینمای ایران. چقدر جای مادرم خالیست. آفریدگار شکر. تبریک به همه کاندیداها. افتخار می کنم به حضور کنارشون.»

7. اولین واکنش در حمایت از پژمان جمشیدی از سوی پرویز پرستویی بود که نامزد شدنش در جشنواره را تبریک گفت و از او خواست صدای خنده ها مایوسش نکند. بعد هنرمندان دیگری هم در اینستاگرام پُست هایی در حمایت از پژمان جمشیدی به اشتراک گذاشتند. نوید محمدزاده کاندیدا شدن او را تبریک گفته، ویشکا آسایش او را بازیگری با استعداد و سختکوش توصیف کرده، مهراب قاسمخانی متن دوستانه ای در ستایش از او نوشته، محسن کیایی از کاندیدا شدن پژمان جمشیدی ابراز خوشحالی کرده و امیر آقایی هم برای او آرزوی موفقیت کرده است. محسن مسلمان بازیکن پرسپولیس خطاب به جمشیدی نوشته: «سلطان تبریک می گم. وقتی کمال تبریزی، رسول صدر عاملی، محمدرضا فروتن و... می گن شما کاندیدی حرف بقیه مهم نیست.» احتمالا این واکنش ها در حمایت از بازیگر فیلم سوءتفاهم در صفحات هنرمندان و ورزشکاران ادامه داشته باشد.
 
 پژمان جمشیدی و موج سوءتفاهم‌ها!

دیدگاه کاربران شبکه های اجتماعی

علی عالی: چرا می خندید؟ چرا مسخره می کنید؟ چرا خشم دارید؟ چرا راه را برای پیشرفت دیگران می بندیم؟ چرا انگیزه، تلاش، صبر، تمرین و ممارست را در دیگران می کُشیم؟ چرا به جای کمک، مسخره می کنیم همیشه.

جانان: به خدا که پژمان جمشیدی بهتر از محمدرضا گلزار بازی می کنه.

سانتیاگو: پژمان جمشیدی که هیچی، لئوناردو داوینچیم هم دانشمند بود هم نقاش، هم مجسمه ساز، هم معمار، هم موسیقی دان، هم ریاضی دان، مهم مهندس، مخترع، آناتومیست، زمین شناس، نقشه کش، گیاه شناس، نویسنده و غیره و تو هر کدومم خوب بود و هیچکدومم خنده نداشت، خنده دار تویی که مغزت تک بعدی ساخته شده.
 
آناستازیا: مشکلتون با پژمان جمشیدی چیه؟ براتون قابل باور نیست یکی تو چند زمینه استعداد داشته باشه؟
 
روباه نارنجی: اونایی که وقتی شنیدن پژمان جمشیدی کاندیدای نقش مکمل شده خندیدن، همونایی هستن که تو صف طولانی واسه دیدن سلام بمبئی و اخراجی ها وایسادن.

آقای مخالف: اینکه پژمان جمشیدی در اندازه نامزدی برای سیمرغ هست یا نه یه بحثه، ولی اینکه شما هنگام اعلام اسمش هرهر می خندی قطعا شعور کم خودت رو نمایش میدی.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1396/11/23
با سلام به همگی دوستان

من احساس می کنم کسی به پژمان عزیز نخندید ! در واقع با بیان نقش مکمل مرد بود که خنده حاضرین بلند شد ..‌ امیدوارم هرچند نامفهموم گفتم منظورم اهل هنر درک کنند... مانا بادا عرصه هنر ما ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
مگه نقش مکمل مرد خنده داره آیا؟!
United Arab Emirates
12:59 - 1396/11/23
آقای جمشیدی عالی هستین،،،اونام که خندیدن،،به سطح شعور خودشون خندیدن،،،به بی فرهنگی خودشون خندیدن،،،متاسفم برای این چنین ادمایی،،،امیدوارم که همیشه بدرخشیداقای جمشیدی،،،،
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1396/11/23
" به نظر می رسد دلیل آن خنده ها به دلیل نوع کاراکترهای کمدی و عامه پسندی باشد که پژمان جمشیدی بازی می کند و نه سابقه فوتبالی او "
سوء تفاهم ؟!!!!!!!!!
والا خود آقای فروتن که داور جشنواره بود با تاکید بر اسم سوء نفاهم کاملاً نظرش رو نشون داد.
#ماست_مالی
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1396/11/23
جالبه ..
بنظرم‌ نباید راه پیشرفت رو برای کسی بست استعداد باید ذاتی باشه
موفق باشی اقای جمشیدی
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1396/11/23
پژمان از خیلی از بازیگرامون بهتر و طبیعی تر بازی میکنه ، حداقل تا الان که این طور بوده ..
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1396/11/23
پژمان اگه از بازیگرای مطرح سینما سر نباشه همطرازشون هست وقطعا چیزی ازشون کم نداره
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1396/11/23
رفتار خبرنگارا درست نبود ولی انصافا نامزد دریافت سیمرغ در کنار جمشید هاشم پور و فرهاد اصلانی برای پژمان جمشیدی خنده داره دیگه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
وقتی قراره داوری انجام بگیره. اسمها مهم نیستن؛ این بازیه که مهمه و باید مورد داوری قرار بگیره نه میزان شهرت فرد در بازیگری !!
این چه فکریه که آخه شما دارید؟
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1396/11/23
یکیم بزنید تو گوشم دیگه ! شور میگردتون منفی میدید :)
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
(:
United Arab Emirates
22:37 - 1396/11/23
پژمان در شبک بازی خودش خیلی هم عالیه
ودر کارش موفق بوده و خیلی بیشتر از بعضی
هنر پیشه ها با انگیزه تره. ومثل دوران فوتبالیش موفق هست.
کسانی که خندیدند چشم موفقیت و بازی خوب و محبوبیت پژمان ندارن.
چون خودشان محبوب نیستن وفقط هنرپیشه
هستن.
پژمان جمشیدی عزیز دوستت داریم
ولحظه های شاد کردن مان را در زمان فوتبال بازی کردنت فراموش نمیکنیم.
ازطرف هوادارت
پژمان عزیز
Iran, Islamic Republic of
23:22 - 1396/11/23
خوب اینو هم در نظر بگیرید اینجوری بهتره در دانشکده های هنر رو ببندن و کنکور هنر برداشته بشه ،و کلاس های آزاد بازیگری هم تخته بشه ،وقتی هر کی دوست خودشو بیاره برا بازیگری ،پس جوونهای مردم چرا الکی علاف بشن ،بهشون بگن برید از راهش وارد دنیای بازیگری بشید ؟؟؟

بازیگرها یا بچه های دارودسته سینماگران هستند یا آشنا هاشون یا اتفاقی جایی دیدنشون ،یعنی درس و مرس الکیه ،آدم گمنام با استعداد کم نداریم .


در ضمن نه از طرفداران پژمان هستم نه مخالفش .
تو دور همی دیدمش پسر خوبی به نظر می رسید
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1396/11/24
خبرنگارا هیچکدومشون عقل سلیم ندارن.واسه خنده و اوقات فراغت و اینکه اوخ نشن اومدن سراغ این رشته.اقای جمشیدی بهترینی.کورشود هرانکه نتوان دید.وبیت معروف رشیدپور عزیز واقعا به درد بی شعورا میخوره
Iran, Islamic Republic of
02:07 - 1396/11/24
اینم که همیشه نیشش بازه
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1396/11/24
همسن منه !!!بیشتر میزنه !فکر کردم بچه هاش بزرگ باشن ،مجرده !!!!!!
Iran, Islamic Republic of
22:54 - 1396/11/24
پس بازیگری اونقدرم سخت نیست نیاز به گذروندن درس و دانشگاه نداره وقتی فوتبالیست میتوته بازیگر شه چرا دانشگاه براش میذارن اموزش میدن
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1396/11/27
انصافا بازیگر خوبی هست و خیلی زود در دل مردم جا گرفت.

خیلی ها با رفتن انواع دوره بازیگری یکسری با پول هم نمیتوونند راهی که ایشان دز مدت کوتاهی طی کرد را بروند.ولی ایشان انصافا استعداد داشت . آفرین.
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1397/02/03
آشغال نیا توتلوزیون
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج