کلاغ‌ها باهوش‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_1
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۷۷۳۶۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
۲۷۵۳۶
در طول تاریخ، همیشه هوش این پرندگان انسان‌ها را شگفت زده کرده است. هوش آن‌ها آنقدر زیاد است که ممکن است باعث وحشت ما شود.
برترین‌ها: در طول تاریخ، همیشه هوش این پرندگان انسان‌ها را شگفت زده کرده است. هوش آن‌ها آنقدر زیاد است که ممکن است باعث وحشت ما شود. اما مغز کلاغ تنها به اندازه انگشت انسان است پس چطور می‌تواند این قدر باهوش باشد؟

به اندازه یک بچه هفت ساله باهوش هستند

هرچند مغز کلاغ نسبت به مغز انسان بسیار کوچک‌تر است، اما آنچه اهمیت دارد نسبت اندازه مغز به اندازه بدن است. مغز کلاغ نسبت به بدنش با مغز نخستی‌سانان قابل مقایسه است. به عبارت دیگر می‌توان کلاغ را یک میمون پرنده تصور کرد. اینکه این میمون رفتار دوستانه یا پلیدانه‌ای با شما دارد بستگی به رفتار شما با او و هر یک از دوستانش دارد.
 
کلاغ ها باهوش تر از آن چیزی هستند که فکر می کنید 
 


آن‌ها چهره انسان را تشخیص می‌دهند

آیا می‌توانید کلاغ‌ها را از هم تشخیص دهید؟ در این مورد کلاغ از ما باهوش‌تر است، چون می‌تواند صورت انسان‌های مختلف را از هم تشخیص دهد. تیم تحقیقاتی «جان مازرلوف» کلاغ‌ها را اسیر کرده، آن‌ها را علامت گذاری و سپس آزاد کردند. اعضای تیم ماسک‌های مختلف به صورتشان زده بودند. بعد از آن کلاغ‌ها به افرادی که ماسک می‌زدند حمله و سر و صدا می‌کردند، اما تنها ماسک‌هایی که توسط افرادی که مزاحم آن‌ها شده بودند پوشیده شده بود.
 
 کلاغ ها باهوش تر از آن چیزی هستند که فکر می کنید
 


آن‌ها درباره شما با هم حرف می‌زنند

اگر فکر می‌کنید دو کلاغ که شما را تماشا و قار قار می‌کنند درباره شما حرف می‌زنند، احتمالا درست فکر می‌کنید. چون در تحقیق مارزلوف حتی کلاغ‌هایی که توسط دانشمندان گرفته نشده بودند هم به آن‌ها حمله می‌کردند. اما کلاغ‌ها چطور مهاجمان خود را برای سایر کلاغ‌ها توصیف می‌کنند؟ ارتباط کلاغ‌ها هنوز درک نشده است. شاید شدت، ریتم و طول قارقارها اساس زبانشان را شکل دهد.

کلاغ ها باهوش تر از آن چیزی هستند که فکر می کنید 
 


یادشان می‌ماند که چه کردید

به نظر می‌رسد کلاغ‌ها می‌توانند کینه خود را به فرزندانشان انتقال دهند، حتی نسل بعدی کلاغ‌هایی که مورد آزار قرار گرفته بودند به دانشمندان ماسک‌زده حمله می‌کردند. یک مورد دیگر از حافظه کلاغ‌ها به اونتاریو مربوط می‌شود. حدود نیم میلیون کلاغ در مسیر مهاجرت خود در چاتام توقف کردند که تهدیدی برای محصولات کشاورزی این منطقه به حساب می‌آمدند. شهردار جنگ با کلاغ‌ها را اعلام و شکار آن‌ها شروع شد. از آن زمان کلاغ‌ها هنگام عبور از چاتام آنقدر بالا پرواز می‌کنند که از تیراندازی در امان باشند.

کلاغ ها باهوش تر از آن چیزی هستند که فکر می کنید 
 


آن‌ها از ابزار استفاده و مسائل را حل می‌کنند

کلاغ‌ها هم مثل برخی حیوانات از ابزار استفاده می‌کنند. آن‌ها علاوه بر استفاده از شاخه‌ها به عنوان نیزه و قلاب، سیم را برای ساخت ابزار خم می‌کنند، حتی اگر قبلا هرگز با سیم مواجه نشده باشند. در یک مورد یک کلاغ تشنه یک سنگ را داخل ظرف آب انداخت تا سطح آب بالا بیاید و بتواند آب بخورد. دانشمندان آزمایش کرده اند تا ببینند آیا واقعا کلاغ‌این هوش را دارد. برای این کار یک جایزه شناور را در یک ظرف عمیق قرار دادند. کلاغ‌ها اشیای سنگین را داخل آب می‌انداختند تا جسم شناور به آن‌ها برسد. آن‌ها اشیایی که روی آب شناور می‌ماند و هم چنین اشیای بزرگی که وارد محفظه نمی‌شدند را انتخاب نمی‌کردند. بچه‌های انسان حدود پنج تا هفت سالگی به این درک از جابجایی حجم می‌رسند.
 
کلاغ‌ها باهوش‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید 
 


کلاغ‌ها برای آینده برنامه می‌ریزند

برنامه ریزی برای آینده فقط ویژگی انسان‌ها نیست. بسیاری از حیوانات برای فصل سرما غذا انبار می‌کنند. کلاغ‌ها تنها به رویدادهای آینده فکر نمی‌کنند، بلکه به کلاغ‌های دیگر هم فکر می‌کنند. وقتی کلاغی غذا پیدا می‌کند به اطراف خود نگاه می‌کنند تا ببیند کسی او را دیده یا خیر. اگر حیوان دیگری او را ببیند، کلاغ وانمود می‌کند گنجش را پنهان می‌کند، اما در واقع آن را میان پرهایش پنهان کرده است. سپس پرواز می‌کند تا یک مخفیگاه تازه پیدا کند. اگر کلاغی ببیند که کلاغ دیگری مشغول پنهان کردن گنجش است، می‌داند که این یک بازی است و گول نمی‌خورد. در عوض کلاغ اول را تعقیب می‌کند تا مخفیگاه جدیدش را پیدا کند.

کلاغ‌ها باهوش‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید 
 


با موقعیت‌های جدید سازگار می‌شوند

کلاغ‌ها با زندگی در دنیای انسان‌ها سازگار می‌شوند. آن‌ها نگاه می‌کنند ما چه می‌کنیم و از ما یاد می‌گیرند. دیده شده که کلاغ‌ها دانه‌های آجیل را روی خط عابر پیاده می‌اندازند تا اتومبیل‌ها از رویشان عبور کرده و آن‌ها را باز کنند. حتی آن‌ها چراغ‌ راهنما را نگاه می‌کنند و وقتی چراغ عابر پیاده سبز شد برای برداشتن مغزی که انداخته بودند می‌روند. همین موضوع به تنهایی نشان می‌دهد که کلاغ‌ها از بسیاری از عابرین پیاده باهوش‌تر هستند. کلاغ‌ها برنامه رستوران‌ها و روزهای جمع آوری زباله را به یاد می‌آورند تا بتوانند به موقع سراغ آشغال‌ها بروند و در آن بگردند.
 
کلاغ‌ها باهوش‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید
 

 
کلاغ‌ها شباهت‌ها را می‌فهمند

کلاغ‌ها مفاهیم انتزاعی مثل مقایسه و شباهت را درک می‌کنند. یک تیم تحقیقاتی در مسکو به کلاغ‌ها آموزش دادند اشیایی که از نظر رنگ، شکل یا تعداد شبیه بودند را با هم تطابق دهند. سپس پرنده‌ها آزمایش شدند تا ببینند می‌توانند اشیایی که همان رابطه را با هم دارند را تطابق دهند یا خیر، و مشاهده کردند کلاغ‌ها این مفاهیم را درک می‌کنند.
 
کلاغ‌ها باهوش‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید
 


آن‌ها می‌توانند باهوش‌تر از حیوانات خانگی باشند

گربه‌ها و سگ‌ها می‌توانند مسائل نسبتا پیچیده را حل کنند، اما نمی‌توانند ابزار بسازند و از آن استفاده کنند. در این مورد می‌توانید بگویید که کلاغ‌ها از سگ‌ها و گربه‌ها باهوش‌تر هستند. اگر حیوان خانگی شما طوطی باشد به اندازه کلاغ باهوش است. با این حال هوش موضوعی پیچیده و اندازه گیری آن دشوار است. طوطی‌ها نوک خمیده‌ای دارند بنابراین استفاده از ابزار برایشان سخت‌تر است. هم چنین سگ‌ها از ابزار استفاده نمی‌کنند، اما با انسان‌ها همکاری می‌کنند تا نیازهایشان را برطرف کنند. گربه‌ها بشر را به جایی رساندند که آن‌ها را پرستش کنند. کدام گونه از نظر شما باهوش‌تر است؟ از نظر دانشمندان مدرن غیرممکن است که یک آزمون هوش را در مورد گونه‌های مختلف اجرا کنیم، چون مهارت یک حیوان در حل مسئله، حافظه و آگاهی به شکل بدن، محل سکونت و مغز او بستگی دارد. با این حال حتی با استانداردهایی که برای اندازه گیری هوش انسان استفاده می‌شود، کلاغ‌ها بسیار باهوش هستند.
 
کلاغ‌ها باهوش‌تر از آن چیزی هستند که فکر می‌کنید 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1396/11/26
کلاغ‌ها برای آینده برنامه می‌ریزند؛/ یعنی با چشمهای خودم این موضوع رو دیدم. در دانشگاه محل تحصیلم برای کلاغ ها چند تکه نان ریختم. کلاغ نون رو برد زیر چمن ها قایم کرد و چند تا برگ رویش ریخت. عجب زبلی بوده.
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1396/11/26
ما هم نزدیک خانه امون چند تا کلاغ داریم من براشون اشغال گوشت و .. میریزم کلی با هم دوست شدیم چند بار هم گردو اوردند تا من براشون بشکنم و مغز گردو را خوردند کلا خیلی باهوشند تو یک برنامه مستند دیدم در حل سوالات هوش از سگها خیلی باهوشترند
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1396/11/26
یاد داستان اولدوز و کلاغ ها از صمد بهرنگی افتادم. خیلی جالب بود.
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1397/12/27
حتی خداوند تو قرآن وقتی میخواست به قابیل بگه که چجوری جسد هابیل رو مخفی کنه به کلاغی دستور داد که که همجنس خودشو زیر خاک پنهان کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر