نگرانی‌های «بیل گیتس» از فناوری بدون نظارت
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۷۷۹۹۴
۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
۴۴۱۹
«بیل گیتس» بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت در گفت‌وگویی جدید نسبت به خطرات بالقوه انحصار دانش و فناوری در برخی مراکز خاص در پارک‌های فناوری ابراز نگرانی کرده و خواستار اعمال نظارت‌های بیشتری در این رابطه شد.
خبرآنلاین: «بیل گیتس» بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت در گفت‌وگویی جدید نسبت به خطرات بالقوه انحصار دانش و فناوری در برخی مراکز خاص در پارک‌های فناوری ابراز نگرانی کرده و خواستار اعمال نظارت‌های بیشتری در این رابطه شد.

بیل گیتس به‌عنوان بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت، با دنیای فناوری و تکنولوژی غریبه نیست و خود یکی از پیشگامان این حوزه محسوب می‌شود. بااین‌حال او در گفت‌وگویی جدید با «Axios»، به‌عنوان یک بازرگان و از نگاهی بشردوستانه نگرانی‌های خود را در مورد تأثیر منفی بالقوه‌ای که این پیشرفت‌ها و فناوری‌ها می‌تواند روی تمدن بشری داشته باشد، اعلام کرد. این مسائل و نگرانی‌ها در گزارش سالانه بنیاد بیل و ملیندا گیتس نیز ذکر شده است.

گیتس در این گفت‌وگو اعلام کرد: «همیشه این سؤال وجود دارد که چگونه فناوری‌های جدید می‌تواند موجب قدرت گرفتن گروهی کوچک از مردم شود و به بسیاری دیگر، آسیب برساند.»

او در توضیح این مسئله گفت که سخنان او در درجه اول به شرکت‌های بزرگ فناوری نظیر اپل که در حال حاضر بازارها را قبضه کرده‌اند، اشاره دارد و افزود: «انحصار فناوری و علم در حیطه گروه‌های خاصی از مردم تنها مربوط به حوزه‌هایی مانند کامپیوتر و تلفن‌های همراه هوشمند نیست و می‌تواند دایره‌ای بسیار وسیع‌تر و مشتمل برساخت سلاح‌های اتمی را شامل شود که جان میلیون‌ها انسان را به خطر می‌اندازد؛ یا سلاح‌های تروریستی بیولوژیکی و زیستی که می‌تواند بالقوه برای میلیاردها نفر خطر ایجاد کند. این موضوع مرا به‌شدت نگران کرده است.»

این هشدار به‌طور خاص مشمول شرکت‌ها و افرادی است که در پارک‌های فناوری مانند سیلیکون‌ولی فعالیت می‌کنند. بیل گیتس نگران این موضوع است که فعالی این شرکت‌ها می‌تواند مانع از اقدامات نظارتی و بررسی‌های کافی از سوی دولت‌ها شود و به‌این‌ترتیب، فرصت مناسب برای انجام اقدامات خطرناک به وجود آید.

یکی دیگر از نگرانی‌های مهم بیل گیتس درزمینه پارک‌های فناوری، بحث دسترسی به اطلاعات است. او با اشاره به غول‌های فناوری مانند فیس‌بوک، گوگل و اپل، اعلام کرد که ممکن است اشتیاق به انجام معاملات مالی ناشناس و غیرقابل ردیابی عواقب ناگواری در پی داشته باشد. از سوی دیگر، دیدگاه این شرکت‌ها درباره مخفی نگه‌داشتن اطلاعات حتی در مواردی مانند جنایات و ... بسیار خطرناک است، زیرا این شرکت‌ها اعتقاد دارند اطلاعات کاربران نباید تحت هیچ شرایطی در اختیار دولت‌ها قرار داده شود.

گیتس در این مورد پیشنهاد می‌دهد که شرکت‌ها با ارزیابی خود، بررسی کنند که آیا مسائل مربوط به آن‌ها با استفاده از نظارت دولتی حل می‌شود یا خیر. او همچنین اعلام کرد که اگر ابرشرکت‌های نام‌برده‌شده به این اخطار توجه کنند، ممکن است از آنچه او با عنوان «کابوس مداخله دولت» یاد می‌کند و شخصا در شرکت مایکروسافت با آن روبه‌رو بود، اجتناب کنند.

باید در نظر داشت که هیچ‌کدام از اهداف، ارزش‌ها و ایده‌های شرکت‌ها بالاتر از قوانین نیست و شرکت‌ها نباید خارج از چارچوب‌های قانونی حرکت کنند.

او در خاتمه توضیحات خود تأکید کرد: «شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ در حوزه فناوری باید در این مورد بیشتر دقت کنند و نباید این موضوع را باور داشته باشند که نظرات آن‌ها از نظرات دولت و قانون بالاتر است. در غیر این صورت، دولت‌ها ناگزیر به انجام برخی وظایف در بخش‌های کلیدی می‌شوند و به این موضوع ورود می‌کنند.»
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک فرشته_فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر