پاسخ حاتمی‌کیا به «طوفان» بعد از اختتامیه فجر
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۷۹۲۷۷
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰
۱۸۲۶۷
ابراهیم حاتمی‌کیا گفت: نمی‌دانم نان چه کسانی را از سر سفره‌شان برداشته‌ام که اینطور به من غضب می‌کنند. در حالی که معتقدم کسانی که داور جشنواره فجر انقلاب می‌شوند باید التزامشان را به آرمان‌های انقلاب بگویند.

خبرگزاری ایسنا: شامگاه یکشنبه ۲۹ بهمن‌ماه مراسمی با عنوان «حنجره سرخ» به درخواست جمعی از خانواده شهدای دفاع مقدس، شهدای هسته‌ای و مدافع حرم برای تقدیر از ابراهیم حاتمی‌کیا کارگردان فیلم «به وقت شام» در پردیس سینمایی ملت برگزار شد که در این مراسم علاوه بر صحبت‌های تعدادی از خانواده‌های شهدا، از پیام تصویری سردار قاسم سلیمانی برای حاتمی‌کیا هم رونمایی شد.

در این برنامه ابراهیم حاتمی‌کیا با اشاره به حاشیه‌هایی که پس از صحبت‌های او در اختتامیه سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر به وجود آمده است، بیان کرد: این روزها می‌بینم که در رسانه‌ها سر و صداها خیلی شدت گرفته در حالی که کل حرف زدن من سه دقیقه شد و چه طوفانی به پا شده است. چه اتفاقی پیش آمده که یکی می‌خواهد مرا به چپ و راست وصل کند یا اینکه به انحای مختلف مرا افشا کند.

او گفت: نمی‌دانم نان چه کسانی را از سر سفره‌شان برداشته‌ام که اینطور غضب می‌کنند ولی معتقدم جشنواره فجر این انقلاب باید به این مساله بپردازد. باید کسانی که داور این جشنواره می‌شوند التزامشان را به آرمان‌های انقلاب بگویند. تعارف نداریم. مثل شرکت در انتخابات است و وقتی زمان انتخابات می‌شود می‌پرسند شما به انقلاب و رهبری التزام دارید.

کارگردان «به وقت شام» خاطرنشان کرد: اینها را به شخص خاصی نمی‌گویم چون سال‌هاست این اتفاق می‌افتد و این زخم زدن‌ها ادامه داشته است. من از این مسیر رد شده‌ام و بیشتر برای آنهایی می‌گویم که بعدها می‌آیند چون فکر می‌کنم وحشت می‌کنند از اینکه بگویند ما نیز التزام داریم و سرسپرده شهدا و انقلاب هستیم.

حاتمی‌کیا ادامه داد: والله وقتی بالای سن آن حرف‌ها را می‌زدم ۲۰ ثانیه قبلش تصوری نداشتم که آنها را بگویم ولی احساس کردم باید گفته شوند.

او خطاب به خانواده شهدا ادامه داد: عزیزان، من انرژی‌ام را از شما می‌گیرم و البته خجالت هم می‌کشم که آنقدر قدرت ندارم که سالی یک فیلم بسازم و به شما نزدیک شوم.

وی با اشاره به سفر روز گذشته اش به مشهد و دیدار با خانواده شهدا اضافه کرد: در مشهد هم زینبیون، فاطمیون و حیدریون بودند و گفتم که در این فیلم خیلی به آنها پرداخته نمی‌شود اما می‌دانم چقدر حرف‌های ناگفته دارند و من بی‌دلیل به این شکل سراغ این سوژه نرفته‌ام. خیلی تلاش کردم که فیلم طوری باشد تا گزک دست غریبه ندهد و این هم غربت ماست که باید یک چیزهایی را نگفت و الان وقت آن نیست.

حاتمی‌کیا در ادامه اظهار کرد: من به دعای خیر شما نفس می‌کشم و الهی که لحظه‌ای از این مسیر گام عقب برندارم اما واقعیت دارد که این عالم مجازی عالم وهم است و می‌ترسم از اینکه آتشی که پیش می‌آید دامن کسان دیگری را در این مسیر بگیرد. هرچند برخورد خانواده شهدا و مومنان به این مسیر را می‌بینم دلم قرص می‌شود که همچنان باید فیلم ساخت و کار کرد.

کارگردان فیلم «آژانس شیشه‌ای» گفت: من با همکاران خودم هیچ حرف و بحثی ندارم. اصرار دارم که نگاهم فارغ از نگاه‌های صنفی باشد چون مساله بزرگتر از این حرف‌هاست که بخواهم گرفتار مسائل صنفی شوم. اینجا (سینما) مسیر گذر و یک وسیله است و هر کس بماند عاقبت‌بخیری ندارد جز شهرت و کف و دست و هورا و بعد هم فراموشت می‌کنند اما خدا کند آن سوی آب دستمان را بگیرند و سرمان بالا باشد.

وی درباره فیلم «به وقت شام» هم توضیح داد: به اعتقاد شخصی‌ام این فیلم ذره‌ای است از آنچه در منطقه شام، سوریه و عراق گذشته و محبت عزیزان است که درباره فیلم اینگونه صحبت می‌کنند و بنده را به خاطرش می‌بخشند وگرنه خودم فیلم «به وقت شام» را آنقدر عجیب و غریب نمی‌دانم و هنوز در حال مشق کردن هستم.

حاتمی‌کیا با اشاره به اینکه در این فیلم صحنه‌هایی وجود دارد که برای کودکان ۱۲ یا ۱۳ سال خیلی مناسب نیست و ممکن است آنها را اذیت کند، بیان کرد: تصور نمی‌کردم روزی وقتی فیلمی می‌سازم چنین صحنه‌هایی را فیلمبرداری کنم چون جنگ ایران و عراق را می‌شناسم ولی وقتی جنگ در عراق و سوریه آغاز شد دیدم که جنگ ما در آنجا رنگ می‌بازد.

در بخش دیگری از این مراسم کلیپی تصویری از صحبت‌های سردار قاسم سلیمانی برای اولین بار پخش شد که وی در آن با ابراز تشکر از ابراهیم حاتمی‌کیا گفته بود ساخت فیلم «به وقت شام» کار بسیار ارزشمندی است و ایشان با هنرمندی گوشه‌ای از آن وقایع را نشان داده و خدمت بزرگی کرده است.

او افزود: مردم وقتی این فیلم را ببینند خطری که اسلام و اسلامیت را تهدید می‌کرد بیشتر درک می‌کنند و به همین دلیل می‌گویم خدمت بزرگی صورت گرفته است چون این کار فیلمسازی نبود بلکه آگاه سازی بود.

سردار سلیمانی ادامه داد: به فکر متعالی ایشان تعظیم می‌کنم و نیز از کسانی که ایشان را حمایت کرده‌اند قدردانی می‌کنم. فکر می‌کنم «به وقت شام» یکی از دیدنی‌ترین فیلم‌ها است و تقریبا در بخشی از ابعاد صددرصد به واقعیت نزدیک بود و در واقع یک مستند واقعی است.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: آنچه از صحنه فیلم برای من تداعی صحنه‌های گوناگون بود لحظه سربریدن‌های جمعی بود که در عراق و نیز جاهای دیگر به کرار شاهد آن بودم و صحنه دیگر هم آوارگی و مظلومیت ملت‌های عراق و سوریه بود.

سردار قاسم سلیمانی همچنین گفت: به رغم اینکه این صحنه‌ها را بارها دیده بودم اما این فیلم مرا به گریه انداخت در حالی که صحنه‌های بسیار سخت‌تر از این دو کشور (عراق و سوریه) اکنون در افغانستان در حال انجام است.

او در پایان سخنان خود افزود: من از طرف همه مجاهدین، شهدا و رزمندگان مظلوم این صحنه از آقای حاتمی‌کیا و کسانی که او را در این مسیر کمک کردند، تشکر می‌کنم چون ایشان در واقع از مدافعان حرم دفاع کردند.

در بخش دیگری از این مراسم همچنین نادر طالب‌زاده منتقد و مستندساز با اشاره به اینکه فیلم به وقت شام حاتمی‌کیا جدا از پختگی‌های فنی، از جهت دیگری برای او جذابیت دارد، گفت: این جذابیت از این بابت که این فیلم دریچه جدیدی برای گفتمان با دشمنان انقلاب به ویژه در غرب است و برای محافل دانشگاهی به ویژه در ایالات متحده اثری مناسب محسوب می‌شود تا اساتید مهم در حوزه‌های مختلف که در شبکه‌های سراسری آمریکا سانسور هستند درباره آن صحبت کنند.

او با بیان اینکه دولت آمریکا ادعا می‌کند با داعش مبارزه می‌کند ولی این یک دروغ بزرگ است، افزود: باید با زبان هنر با اینها روبه‌رو شد و من این ویژگی را در فیلم «به وقت شام» دیدم چون علاوه بر گیرایی، زبانی طنز و بُرّا هم دارد.

طالب‌زاده با تشکر از کسانی که از ساخت این فیلم حمایت کرده‌اند، گفت: آنهایی را هم که تلخ‌زبان هستند از اول انقلاب تجربه کرده‌ایم که وقتی چنین کارهایی انجام می‌شود بیشتر عصبانی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که محمد خزاعی تهیه‌کننده فیلم «به وقت شام» هم حضور داشت، همسر شهید اسکندری به عنوان شهید مدافع حرمی که پیکرش هنوز باز نگشته است، نوشتاری را برای ابراهیم حاتمی‌کیا قرائت کرد و در بخشی از آن گفت: اگر گفتن از همسر بی‌سر من وابستگی است، آری شما وابسته‌اید. عمار سینمای ایران شما چه زیبا ندای مظلومیت و سرهای بی‌تن را سر دادید و کسی چه می‌داند داغ دلتنگی و غربت ما را؟

او همچنین خطاب به این فیلمساز گفت: سردار سینمای ایران تو از آماج کین، تهمت و نامردمی‌ها غمی به دل راه نده.

همچنین همسر شهید مُدِق (از شهدای هشت سال دفاع مقدس) با اشاره به اینکه روزی برای ساخت فیلم از زندگی این شهید مراجعه کردند و او بعد از خواندن فیلمنامه متوجه شده شخصیت خود و همسرش اصلا شبیه آنچه در متن نوشته شده نیست و با این پاسخ مواجه شده که پرداختن به خانواده شهدا و فیلم ساختن از آنها بیشتر مورد توجه است چون «دور، دور آنهاست» بیان کرد: هیچ‌کس نمی‌داند شب تنهایی ما چقدر سخت است و در تمام این لحظات سخت یک چیز دل ما را آرام می‌کند آن هم وجود عزیزانی مثل برادر ابراهیم است.

او خطاب به حاتمی‌کیا گفت: ما مثل کوه پشت شما ایستاده‌ایم و این را با قسم به خون شهدا ادا می‌کنیم که برادرمان را در همه حال حمایت کنیم و از شما می‌خواهیم که راهتان را ادامه دهید و باعث سربلندی شهدا شوید.

در پایان این مراسم که همسران شهدای هسته‌ای از جمله احمدی روشن و علی‌محمدی هم حضور داشتند لوح تقدیر و هدایایی به نشان تقدیر و تشکر از ابراهیم حاتمی‌کیا به وی اهدا شد و پس از آن «به وقت شام» برای حاضران به نمایش درآمد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1396/11/29
یه کم تحویلت گرفتن روت زیاد نشه که.ببین بین مردم محبوبیت داری یا نه؟یه کارگردان بیش نیستی پس توو کارای دیگه دخالت نکن.یه کم وقت بذار رو فیلم هات تا شبیه کارتون نشه
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1396/11/29
منهم جای توبودم خوشحالی میکردم به وابسته بودنم دیگه بسه یه فیلم ساختی درا برو دیگه حالا های تقدیر نامه بگیر نون الان تو چه چیزاییه خدا
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1396/11/29
طوماره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!هان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1396/11/29
اخر سرنوشتت مثل الهام چرخنده و تتلو و علیرضا افتخاری نشه
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1396/11/29
حاتمی کیا یه جوری رفتار میکنه که انگار تمام فیلماش مثل چند تا فیلم اخرشه!!! دیگه فیلم های دعوت و گزارش یک جشن و ... یادش رفته... انگار اونا رو مخملباف ساخته!!!.......
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1396/11/30
عیب بزرگ حاتمی کیا اینکه که خیلی خیلی حرف میزنه . پیشنهادم اینکه که کمتر حرف بزن و خودتو مطرح کن و فرصت بده براساس شناختی که مردم از کاراکتر شما و فیلمهایتان دارند،قضاوتتان بکنند. نه اینکه جنابعالی نشستی یه گوشه و همش از خودت تعریف و تقدیر میکنی !!! اینکه نشد کار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مرسی... اَه.... سَرم رفت بسکه حرف زدی.
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1396/11/30
"ابراهیم حاتمی‌کیا گفت: نمی‌دانم نان چه کسانی را از سر سفره‌شان برداشته‌ام که اینطور به من غضب می‌کنند. در حالی که معتقدم کسانی که داور جشنواره فجر انقلاب می‌شوند باید التزامشان را به آرمان‌های انقلاب بگویند."
آفرين ايشون آب پاكي رو ريخت ديگه حرفي نميمونه ...اگر هستي بسم لله اگر نه خوش اومدي
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1396/11/30
من که از فیلماش اصلا خوشم نمیاد پاچه خوار.قشنگی هم تو فیلماش نمیبینم کمتر فیلم پاچه خواری بساز خب لابد یه چیزی میدونستن که به فیلمات نسبت دادن...من که با رشید پور کااااملاااااا موافقم.با شلافه گری هم کسی به جایی نرسیده
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1396/11/30
از وقتی حرفاتو شنیدم ازت بدم اومده
بیشتر خودتو از چشم مردم واقعی نه اونایی که یه سری ها میگن ( مردم مردم) انداختی
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1396/11/30
مردم چاپلوسان را دوست ندارند شما باید میگفتید من متعلق به مردمم هستم وهمه تلاشم برای راضی کردن مردم است
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1396/12/08
"موج مرده"

"من فیلمساز وابسته هستم، فیلسماز این نظام هستم، من افتخار می‌کنم که  درباره مدافعان حرم فیلم ساختم، از کارهای که کردم شرمنده نیستم، من به این سازمان اعتراض می‌کنم که فیلمهای من را 40 بار پشت سرهم پخش می‌کند"

این سخنان نه حرف های "مسعود ده نمکی" (که در فیلم اخراجی های 3، میرحسین موسوی را "لوم پهن" معرفی کرد) و نه حرف های "ابوالقاسم طالبی" (کارگردان قلاده های طلا) و نه حرفهای دون شانی چون امین حیایی.

بلکه حرفهای کسی است که از شروع انقلاب تاکنون به بنی صدر، خاتمی، هاشمی و روحانی رای داد و از جریک پیر (بهزاد نبوی) برای تحلیل فیلم بادیگارد دعوت نمود.
متولد 1340 تهران است و با فیلم "دیده بان" اولین سیمرغ را گرفت و با فیلم "از کرخه تا راین" و "آزانس شیشه ای" سیمرغ درو کرد و از هفتمین جشنواره فجر تا سی و ششمین آن هیچ گاه بدون سیمرغ به خانه برنگشت و بقول خودش فیلمی ندارد که صدا و سیما حداقل 40 بار حق پخش نداده باشد.
و تنها فیلمی که فقط نامزد جایزه خارجی میشود فیلم "ارتفاع پست" است که فردی چون اصغر فرهادی نویسنده آن است و شروع درخشش فرخ نژاد.

در صندوق رای به چپ میزند و در عمل به راست.
راهنما به چپ میزند و گردش به راست.

در فیلم "چ" به چمران معترض است که چمران بازرگان است و ....

جناب "ابراهیم حاتمی کیا"
بودند غفاری، طباطبائی، قطب زاده و خلخالی که چنین کردند و چنان شدند.
شما همان بهتر چون گذشته جریانات سال 88 را فتنه بنامید و مقابل خس و خاشاک و پشت سر احمدی نژاد باشید تا یک وقت مجبور نشوید چون "باهنر" اعتراف کنید که انتخابات بعد از سال 88، انتصابات خاتمی بود.

جناب حاتمی کیا!
این رفتار (همچون فیلم شما) "موج مرده" است و
"برای گردش به راست، راهنما به راست لازم است"
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر