گزارشی از تغییرات امامان جمعه موقت تهران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۷۹۶۴۴
۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
۱۴۸۱۷
شاید بتوان احتمال داد که غیبت طولانی آیت الله جنتی به معنای وداع ایشان با تریبون نماز جمعه باشد. گرچه خبری درباره کنار رفتن ایشان از این مسئولیت تا کنون منتشر نشده است.

خبرگزاری ایلنا: شاید بتوان احتمال داد که غیبت طولانی آیت الله جنتی به معنای وداع ایشان با تریبون نماز جمعه باشد. گرچه خبری درباره کنار رفتن ایشان از این مسئولیت تا کنون منتشر نشده است.

 محمود طالقانی اولین امام جمعه تهران بود. می‌گویند زمانی که اولین نماز جمعه‌های تهران برگزار می شده جمعیت تا بلوار کشاورز پشت سر خطیب جمعه تهران در نماز جمعه شرکت می کرده. حالا بعد از نزدیک به چهار دهه از آن زمان، هنوز هر هفته خطیبان جمعه تهران در برنامه های نماز جمعه شرکت می کنند. البته برخی مواقع از سوی اصلاح‌طلبان گلایه‌هایی نسبت به تنوع فکری و سلیقه‌ای خطیبان مطرح می‌شود و این افراد معتقدند حضور خطیبان با سلایق مختلف موجب رونق نماز جمعه تهران خواهد شد.

شش خطیب تهران

در حال حاضر تهران شش نفر را به عنوان خطیب موقت نماز جمعه می شناسد. احمد جنتی، احمد خاتمی، کاظم صدیقی، موحدی کرمانی و البته ابوترابی فرد که هفته گذشته اولین تجربه خود را به عنوان خطیب نماز جمعه پشت سر گذاشت. از سویی دیگر در مقاطع حساس، مقام معظم رهبری نیز امامت نماز جمعه تهران را بر عهده گرفته اند. در واقع از زمان انتصاب آیت الله خامنه‌ای به عنوان امام جمعه تهران در ۲۴ دی ۵۸، فرد دیگری به عنوان امام جمعه منصوب نشده و روحانیون فعلی تحت عنوان "امام جمعه موقت تهران" نمازجمعه را برگزار می کنند.

غیبت معنادار آیت الله جنتی

نگاهی به نمازهای جمعه برگزار شده در سال ۹۶ نشان می دهد آیت الله جنتی، روحانی نود ساله در هیچ مراسم نماز جمعه‌ای به عنوان خطیب شرکت نکرده‌اند. در سال ۸۸ بعد از خطبه مشهور آیت الله هاشمی رفسنجانی، ایشان دیگر در نماز جمعه حضور پیدا نکردند و شهریور آن سال کاظم صدیقی به عنوان امام جمعه جدید تهران معرفی شد. شاید بتوان گفت غیبت طولانی آیت الله جنتی نیز به معنای وداع ایشان با تریبون نماز جمعه باشد. گرچه خبری درباره کنار رفتن ایشان از این مسئولیت تا کنون منتشر نشده است.

در میان امام جمعه‌های موقت تهران، آیت الله امامی کاشانی قدیمی تر از سایرین محسوب می شود. سال ۷۸ نیز با پایان یافتن مسئولیت آیت الله یزدی در قوه قضائیه، ایشان به قم بازگشتند و احمد خاتمی به عنوان امام جمعه موقت تهران منصوب شدند. حجت الاسلام والمسلمین موحدی کرمانی نیز از سال ۹۱ به عنوان امام جمعه موقت تهران منصوب شدند. البته مقام معظم رهبری که بیش از ۲۴۰ خطبه در نماز جمعه تهران ایراد کرده‌اند، از بهمن ۹۰ در نماز جمعه تهران حاضر نشده‌اند.

موحدی کرمانی و غیبت دو ماهه

روز ۶ بهمن امسال ابتدا اعلام شد آیت الله موحدی کرمانی خطیب نماز جمعه خواهد بود اما نماز جمعه به اقامت حجت الااسلام احمد خاتمی برگزار شد. هفته بعد هم مجدد احمد خاتمی خطیب نماز جمعه بود و جز موارد استثنایی در چند سال اخیر بود که یک خطیب دو هفته پیاپی در تریبون نماز جمعه قرار بگیرد. به این ترتیب آیت الله موحدی کرمانی حدود دو ماه است که در نماز جمعه تهران حضور پیدا نمی‌کند. پیش از این در ابتدای دی ماه اخباری از بستری شدن ایشان در بیمارستان منتشر شده بود اما بعد از مرخص شدن از بیمارستان مجدد در نماز جمعه حضور پیدا کرده بود.

برگزاری نماز جمعه بین امام جمعه های موقت تهران تقریبا نوبتی است و از ابتدای امسال احمد خاتمی و کاظم صدیقی سیزده نوبت، آیت الله امامی کاشانی یازده نوبت و موحدی کرمانی ده نوبت خطیب نماز جمعه تهران بودند.

موحدی کرمانی و امامی کاشانی ۸۶ ساله، بعد از آیت الله جنتی مسن ترین خطیب نماز جمعه تهران هستند. کاظم صدیقی ۶۶ سال، سید محمدحسن ابوترابی‌فرد ۶۴ سال و سید احمد خاتمی ۵۷ سال سن دارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:04 - 1396/11/30
همشون درد چوپانی میخورن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222