گزارشی از تغییرات امامان جمعه موقت تهران
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۷۹۶۴۴
۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
۱۴۸۳۰
شاید بتوان احتمال داد که غیبت طولانی آیت الله جنتی به معنای وداع ایشان با تریبون نماز جمعه باشد. گرچه خبری درباره کنار رفتن ایشان از این مسئولیت تا کنون منتشر نشده است.

خبرگزاری ایلنا: شاید بتوان احتمال داد که غیبت طولانی آیت الله جنتی به معنای وداع ایشان با تریبون نماز جمعه باشد. گرچه خبری درباره کنار رفتن ایشان از این مسئولیت تا کنون منتشر نشده است.

 محمود طالقانی اولین امام جمعه تهران بود. می‌گویند زمانی که اولین نماز جمعه‌های تهران برگزار می شده جمعیت تا بلوار کشاورز پشت سر خطیب جمعه تهران در نماز جمعه شرکت می کرده. حالا بعد از نزدیک به چهار دهه از آن زمان، هنوز هر هفته خطیبان جمعه تهران در برنامه های نماز جمعه شرکت می کنند. البته برخی مواقع از سوی اصلاح‌طلبان گلایه‌هایی نسبت به تنوع فکری و سلیقه‌ای خطیبان مطرح می‌شود و این افراد معتقدند حضور خطیبان با سلایق مختلف موجب رونق نماز جمعه تهران خواهد شد.

شش خطیب تهران

در حال حاضر تهران شش نفر را به عنوان خطیب موقت نماز جمعه می شناسد. احمد جنتی، احمد خاتمی، کاظم صدیقی، موحدی کرمانی و البته ابوترابی فرد که هفته گذشته اولین تجربه خود را به عنوان خطیب نماز جمعه پشت سر گذاشت. از سویی دیگر در مقاطع حساس، مقام معظم رهبری نیز امامت نماز جمعه تهران را بر عهده گرفته اند. در واقع از زمان انتصاب آیت الله خامنه‌ای به عنوان امام جمعه تهران در ۲۴ دی ۵۸، فرد دیگری به عنوان امام جمعه منصوب نشده و روحانیون فعلی تحت عنوان "امام جمعه موقت تهران" نمازجمعه را برگزار می کنند.

غیبت معنادار آیت الله جنتی

نگاهی به نمازهای جمعه برگزار شده در سال ۹۶ نشان می دهد آیت الله جنتی، روحانی نود ساله در هیچ مراسم نماز جمعه‌ای به عنوان خطیب شرکت نکرده‌اند. در سال ۸۸ بعد از خطبه مشهور آیت الله هاشمی رفسنجانی، ایشان دیگر در نماز جمعه حضور پیدا نکردند و شهریور آن سال کاظم صدیقی به عنوان امام جمعه جدید تهران معرفی شد. شاید بتوان گفت غیبت طولانی آیت الله جنتی نیز به معنای وداع ایشان با تریبون نماز جمعه باشد. گرچه خبری درباره کنار رفتن ایشان از این مسئولیت تا کنون منتشر نشده است.

در میان امام جمعه‌های موقت تهران، آیت الله امامی کاشانی قدیمی تر از سایرین محسوب می شود. سال ۷۸ نیز با پایان یافتن مسئولیت آیت الله یزدی در قوه قضائیه، ایشان به قم بازگشتند و احمد خاتمی به عنوان امام جمعه موقت تهران منصوب شدند. حجت الاسلام والمسلمین موحدی کرمانی نیز از سال ۹۱ به عنوان امام جمعه موقت تهران منصوب شدند. البته مقام معظم رهبری که بیش از ۲۴۰ خطبه در نماز جمعه تهران ایراد کرده‌اند، از بهمن ۹۰ در نماز جمعه تهران حاضر نشده‌اند.

موحدی کرمانی و غیبت دو ماهه

روز ۶ بهمن امسال ابتدا اعلام شد آیت الله موحدی کرمانی خطیب نماز جمعه خواهد بود اما نماز جمعه به اقامت حجت الااسلام احمد خاتمی برگزار شد. هفته بعد هم مجدد احمد خاتمی خطیب نماز جمعه بود و جز موارد استثنایی در چند سال اخیر بود که یک خطیب دو هفته پیاپی در تریبون نماز جمعه قرار بگیرد. به این ترتیب آیت الله موحدی کرمانی حدود دو ماه است که در نماز جمعه تهران حضور پیدا نمی‌کند. پیش از این در ابتدای دی ماه اخباری از بستری شدن ایشان در بیمارستان منتشر شده بود اما بعد از مرخص شدن از بیمارستان مجدد در نماز جمعه حضور پیدا کرده بود.

برگزاری نماز جمعه بین امام جمعه های موقت تهران تقریبا نوبتی است و از ابتدای امسال احمد خاتمی و کاظم صدیقی سیزده نوبت، آیت الله امامی کاشانی یازده نوبت و موحدی کرمانی ده نوبت خطیب نماز جمعه تهران بودند.

موحدی کرمانی و امامی کاشانی ۸۶ ساله، بعد از آیت الله جنتی مسن ترین خطیب نماز جمعه تهران هستند. کاظم صدیقی ۶۶ سال، سید محمدحسن ابوترابی‌فرد ۶۴ سال و سید احمد خاتمی ۵۷ سال سن دارند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:04 - 1396/11/30
همشون درد چوپانی میخورن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر